Šilutės policijoje – naujas viršininkas

pk minejimas mikutaviciusŠilutės policija turi naują vadovą, – tokia naujiena paskelbta ketvirtadienį Šilutės r. policijos komisariate (PK) surengtame Policijos – Angelų sargų dienos minėjime.

Šilutės pareigūnams naująjį viršininką Sigitą MIKUTAVIČIŲ pristatė Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas.

Profesinės šventės proga dviem Šilutės pareigūnams įteikti apdovanojimai, o visi kiti pradžiuginti naujiena – metų pabaigoje žadama pradėti Šilutės komisariato pastato remontą.

Dirbs jau ketvirtajame komisariate

R.Rudminas sakė, kad S.Mikutavičius Šilutės r. PK vadovu skiriamas nuo rugsėjo 27-osios.

1969-aisiais spalio 27-ąją gimęs naujasis mūsų policijos vadovas policijos sistemoje dirba nuo 1992-ųjų. Jis dirbo Šilalės, Tauragės ir Pagėgių komisariatuose, vadovavo įvairiems policijos padaliniams, o pastaruoju laiku buvo Pagėgių PK viršininkas.

Pasak R.Rudmino, S.Mikutavičius dirbo sąžiningai ir tvarkingai. Tai yra patyręs vadovas. Jis jau ne kartą skatintas piniginėmis premijomis, apdovanotas I laipsnio Vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Tėvynės labui“ bei III laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“.

R.Rudminas Šilutės policijai linkėjo augti kartu su naujuoju vadovu.pk minejimas apdovanoti silius zvynakis

Pažadėjo komisariato remontą

Policijos generalinis komisaras S.Skvernelis pastebėjo, jog pastaruoju metu Šilutės policija išgyveno nepaprastą etapą – čia buvo sukrėtimų, keitėsi vadovai.

S.Skvernelis apgailestavo, jog pastaruoju metu iš 10-ties tūkstančių visos šalies pareigūnų nebeatsiranda norinčių imtis padalinių vadovų pareigų, nors gerai dirbančių ir idėjų turinčių žmonių sistemoje netrūksta.

Neretai paskelbtose atrankose dalyvauja vos po vieną kandidatą, o tokiais atvejais atrankos net negali įvykti. Anot S.Skvernelio, matyt, Lietuvos pareigūnai nebenori imtis atsakomybės.

Štai ir atrankoje Šilutės r. PK viršininko pareigoms eiti S.Mikutavičius buvo antrasis, o atrankos laimėtojas pareigų atsisakė.

S.Skvernelis dėkojo S.Mikutavičiui, sutikusiam imtis vadovo atsakomybės. Jis priminė, jog darbo rezultatus pasieks būtent salėje sėdintys pareigūnai, o PK vadovui belieka tik sudaryti jiems sąlygas siekti geresnių rezultatų.

„Būkit griežtas, bet teisingas“, – linkėjo generalinis komisaras S.Mikutavičiui.

Dar S.Skvernelis pastebėjo, kad Šilutės r. PK pastatas „švelniai tariant, ne koks“ ir pažadėjo, jog bus ieškoma galimybių sudaryti geresnes sąlygas pareigūnų darbui. Tikimasi, kad jau šių metų pabaigoje pavyks pradėti komisariato pirmojo aukšto remontą.pk minejimas ant laiptu

Šilutės pareigūnams generalinis komisaras palinkėjo sulaukti tos dienos, kai pasikeis valstybės vadovų požiūris į pareigūnus, taip pat linkėjo sveikatos ir darnos jų šeimose. „Didžiuokimės, kad esame pareigūnai“, – pakilia gaida užbaigė svečias.

Apdovanojimai – dviem pareigūnams

Rajono vadovai – merė Daiva Žebelienė ir savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis naujajam policijos vadovui linkėjo suformuoti stiprų kolektyvą ir glaudžiai bendradarbiauti su rajono valdžia.

S.Mikutavičius sakė tądien pradedantis tarnybą jau ketvirtajame komisariate ir pažadėjo stengtis, kad doriems ir sąžiningai dirbantiems pareigūnams čia būtų sudarytos geros darbo sąlygos, kad jie savo darbo vietose jaustųsi gerai.

Kaip ir kasmet, profesinės šventės proga geriausiai dirbantiems pareigūnams įteikti apdovanojimai. Tokių pasižymėjusių šiemet buvo tik du: I laipsnio pasižymėjimo ženklai už nepriekaištingą tarnybą įteikti Operatyvaus valdymo poskyrio specialistui Romanui Siliui ir Organizacinio poskyrio specialistui Mindaugui Žvynakiui.

Sigitas Mikutavičius gimė 1969 m. spalio 27 d., šiuo metu gyvena Šilalėje. Išsilavinimas – aukštasis universitetinis, 2002 metais baigė Lietuvos teisės universitetą, įgijo teisininko kvalifikaciją. Vidaus reikalų sistemoje dirba 22 metus ir 4 mėnesius.

S.Mikutavičius tarnybą pradėjo 1992 m. birželio 1 d. Šilalės rajono policijos komisariate Viešosios policijos patrulinės tarnybos policininku stažuotoju, o tų pačių metų liepą paskirtas eiti Viešosios policijos leidimų sistemos jaunesniojo inspektoriaus pareigas.

1993-1994 m. pareigūnas tame pačiame policijos komisariate dirbo kvotėju ir tardytoju, o nuo 1994 m. rugsėjo buvo paskirtas į Tardymo poskyrio prie Šilalės rajono policijos komisariato viršininko pareigas.

Nuo 1997 m. rugpjūčio dirbo Šilalės rajono policijos komisariato Savivaldybės policijos komisaru inspektoriumi.

2000 m. gegužę pareigūnas pradėjo eiti Tardymo poskyrio prie Šilalės rajono policijos komisariato viršininko, komisaro pavaduotojo pareigas. Nuo 2003 metų gegužės ėjo Viešosios policijos komisaro inspektoriaus, komisaro pavaduotojo, kuruojančio viešąją policiją, pareigas, o tų pačių metų gruodžio mėnesį paskirtas viršininko pavaduotoju, kuruojančiu kriminalinę policiją.

2005 m. birželį pradėjo eiti Tauragės rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojo, kuruojančio viešąją policiją, pareigas. Tais pačiais metais pareigūnui buvo suteiktas specialusis policinis komisaro laipsnis.

2005 m. lapkritį – 2006 m. vasarį Sigitas Mikutavičius laikinai ėjo Pagėgių policijos komisariato viršininko pareigas, 2007 m. lapkričio mėnesį paskirtas į Pagėgių policijos komisariato viršininko pareigas.

Nuo 2008 m. spalio 1 d. vadovavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariatui.

Per visą karjeros vidaus tarnyboje laiką Sigitas Mikutavičius 21 kartą buvo skatintas vardinėmis dovanomis, piniginėmis premijomis, padėkomis.

2001 m. pareigūnas buvo apdovanotas pirmojo laipsnio Vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Tėvynės labui“, 2004 m. – trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“. Šiemet rugsėjo 18 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu Sigitui Mikutavičiui buvo įteiktas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“.