Šilutės policijoje – nauji pareigūnai

Jauni policininkaiŠilutės policijos komisariato (PK) pareigūnų kolektyvą papildė trys nauji nariai: darbą Šilutėje šį mėnesį pradėjo Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Agnė Jovaišaitė ir du Patrulių būrio vyriausieji tyrėjai – Mindaugas Jankauskas ir Geraldas Vitkauskas.
Jaunieji pareigūnai džiaugiasi pakliuvę į draugiškų kolegų būrį, o pagrindiniu savo tikslu įvardija pagalbą žmogui.

Trys jaunuoliai – puikus papildymas

Rugpjūčio pradžioje naujomis pajėgomis pasipildė viso Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kurio dalis yra ir Šilutės r. PK, kolektyvas. Tarnybą jo padaliniuose iš viso pradėjo 11 pareigūnų.

Visos Tauragės apskrities komisariatų gretos pasipildė todėl, kad rugpjūčio 5 d. Lietuvos policijos mokyklą baigė 136 kursantai.

Jaunuosius pareigūnus jau pasveikino ir Tauragės AVPK viršininkas Marius Draudvila, ir Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas. Vadovai linkėjo jaunajai pamainai sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi, savo darbu bei kolegomis, ragino pareigūnus nepamiršti pagrindinės savo funkcijos: ginti, saugoti, padėti.

Šilutės r. PK viršininkas A.Mikalauskas sako, jog du jauni vaikinai ir mergina – puikus Šilutės komisariato kolektyvo papildymas, tačiau Šilutės r. PK pareigūnų dar trūksta.

„Šilutės naujienos“ pristato naujuosius mūsų rajono angelus sargus.

Atliks ikiteisminius tyrimus

23 metų A.Jovaišaitė šiemet baigė studijas Mykolo Romerio universitete, Viešojo saugumo fakultete. Šilutės r. policijos komisariate ji dirbs Kriminalinės policijos skyriuje tyrėja, atliks ikiteisminius tyrimus.

Agnė sako, kad rinktis policijos pareigūnės kelią ji nutarė dar besimokydama žemesnėse gimnazijos klasėse. Ilgainiui kaupėsi vis daugiau informacijos apie šią profesiją, tad atėjus metui rinktis studijas mergina nebedvejojo.

„Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjo darbas yra sudėtingas, reikalaujantis daug kruopštumo, atidumo ir daug žinių. Tyrėjui tenka daug bendrauti su teisėtvarkos pažeidėjais, todėl jis privalo turėti daug psichologijos žinių, būti pakantus kito nuomonei“, – tyrėjo darbą apibūdina PK viršininkas A.Mikalauskas.

Tiesa, pirmuosius 3 mėnesius ir Agnė, ir Mindaugas bei Geraldas dirbs Patrulinėje tarnyboje, nes komisariato vadovai siekia, kad jauni pareigūnai gerai pažintų visas tarnybos policijoje sritis.

A.Jovaišaitė augo Šilalėje, tad Šilutė – jai nepažįstamas miestas, sako, kad jame kasdien atranda ką nors nauja.

„Dabar kasdien mane užgriūva didžiulis informacijos srautas: reikia pažinti ir rajoną, ir kolegas, įsigilinti į darbo niuansus“, – prisipažįsta Agnė.

Gyvenamosios vietos Šilutėje ji neieškojo, kol kas į darbą žada važinėti iš Šilalės.

Įstojo mokytis toliau

M.Jankauskas – katytiškis, augęs šios seniūnijos Stubrių kaime, tad jam Šilutės rajonas gerai pažįstamas.
Mindaugas – vyriausias iš trijulės, jam – 29-eri.

Jis pasakoja, jog pareigūnų darbu domėjosi nuo mažens. „Mačiau aplink įvairių atvejų, ir ne kartą buvo taip, kad galvojau, kuo pats galėčiau padėti kitam žmogui“, – sako Mindaugas.

Baigęs Šilutės žemės ūkio mokyklą jis dar nesijautė atradęs save, todėl nutarė mokytis toliau ir įstojo į Lietuvos policijos mokyklą Klaipėdoje.

Šiemet šiuos mokslus baigęs Mindaugas dirbs Patrulių tarnyboje vyriausiuoju patruliu. Bet jis sako neketinantis sustoti ir šioje vietoje: kaip tik praėjusį antradienį, pokalbio su „Šilutės naujienomis“ išvakarėse, vaikinas įstojo į Klaipėdos socialinių mokslų kolegiją, kur mokysis dar apie 3 metus. Tuomet jis pretenduoja tapti viduriniosios grandies policijos pareigūnu.

Rinkosi tarp pasienio ir policijos

Mindaugo kurso draugas 20-metis G.Vitkauskas – šilutiškis, baigęs Šilutės pirmąją gimnaziją. Vaikinas sako, jog pagrindinis kriterijus renkantis būsimą profesiją jam buvo tai, kad darbe nebūtų rutinos.

„Nemėgstu ramybės ir sėdėjimo vienoje vietoje, man nuolat reikia veiksmo ir judėjimo“, – sako jis.

Todėl jis rinkosi tik tarp dviejų profesijų, kuriose, jo nuomone, rutinos nėra visai – pasienio arba policijos pareigūno. Ir dar besimokydamas gimnazijoje jis nesunkiai apsisprendė, kad stos į Lietuvos policijos mokyklą Klaipėdoje.

Vaikinas džiaugiasi pakliuvęs į draugišką nuoširdžių ir paslaugių žmonių kolektyvą, kurio narių, reikalui esant, nebijosiąs paklausti patarimo ar paprašyti pagalbos.