Šilutės policijos metai: pirmaujančios vagystės, darbuotojų kaita, dėkingumas pilietiškiems žmonėms

policija 1Vagystės, smurtas artimoje aplinkoje, neblaivūs vairuotojai – tai dažniausi nusikaltimai, įvykę Šilutės rajone per 2019 metus.

Pernai buvo įvykdyta 14 sunkių nusikaltimų, tarp kurių du nužudymai, sveikatos sutrikdymai, išžaginimas, dvi stambios vertės vagystės. Rajono keliuose žuvo 6 žmonės.

Per parą pareigūnai gauna maždaug po 19 pranešimų (6646 per metus), į kuriuos reaguoja nedelsdami. Liūdina, kad jų darbą sunkiną žmonės, nesugebantys patys išspręsti buitinių konfliktų.

Tai ryškiausi akcentai iš Šilutės rajono policijos komisariato ataskaitinio renginio.

Pirmauja vagystės

Vasario 6 dieną Šilutės policijos komisariato (PK) durys buvo atviros visiems, norintiems išgirsti, kaip pareigūnams sekėsi dirbti praėjusiais metais: kiek registruota įvykių ir koks nusikalstamumas buvo rajone, kiek nusikaltimų ištirta, ar didelė darbuotojų kaita Šilutės PK.

Ataskaitiniame renginyje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) vadovai ir Šilutės valdžios atstovai, dvasiškiai, Tauragės teismo ir Tauragės apylinkės prokuratūros, Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos, Valstybinės miškų urėdijos Šilutės padalino, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai, seniūnai, bendruomenės nariai.

 

Šilutės policijos komisariato 2019 metų veiklos ataskaitą pristatė viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pernai mūsų rajono pareigūnai gavo 6646 pranešimus iš Bendrojo pagalbos centro, maždaug po 19 pranešimų per parą. Taigi kone kas valandą pareigūnai turi skubėti tirti įvykius.

„Čia sudėti gyventojų lūkesčiai sulaukti pagalbos, o mūsų tikslas yra kuo greičiau atvykti“, – sakė PK viršininkas.PK ataskaita

Pernai rajone registruota 591 nusikalstama veika, iš kurių 452 ištirtos.

Aptardamas kriminogeninę situaciją rajone, viršininkas apžvelgė ir kitus rodiklius. Paminėjo kad iki šiol pirmaujantys smurtiniai nusikaltimai užleido vietą vagystėms. Vagysčių iš gyvenamųjų namų pernai padaugėjo dvigubai. Problema, kad žmonės patys menkai rūpinasi savo turto apsauga.

Susirinkusieji išgirdo, kad pareigūnų darbas išties nelengvas. Bylų ištyrimą sunkina ir didelė darbuotojų kaita, pernai Šilutės PK paliko (pakeitė darbo vietas) 23 pareigūnai.

A. Mikalauskas pripažino dažnai iš savo darbuotojų girdintis, kad jie tiesiog pavargo…

Visgi jis pasidžiaugė, kad pernykščiai Šilutės PK rezultatai ne blogesni nei 2018 metų. Viršininkas dėkojo visiems už bendradarbiavimą, o savo kolektyvui tarė ačiū.

„Būkite pilietiški, neabejingi ir padėkite kurti saugią aplinką, nes patys gyvenate čia, čia gyvena ir jūsų vaikai“, – šilutiškiams linkėjo jis.

Inicijuoja kelio ženklų peržiūrą

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad Šilutės PK veikla jį tenkina, nors ir yra vietų kur reiktų pasistengti. Savivaldybės administracija, anot jo, atvira bendradarbiavimui. Meras pažadėjo, kad Šilutės PK bus nupirktas triukšmo matuoklis motorinėms transporto priemonėms.

V. Laurinaitis džiaugiasi pagerėjusia gyventojų kultūra švenčių metu, kada jose nebėra daug girtų, mažėja muštynių. „Visgi mes neiname atgal, o žengiame į priekį“, – sėkmingo darbo pareigūnams linkėjo meras.

Jau dvejus metus susitikimuose su Susisiekimo ministru meras inicijuoja siūlymą dėl Lietuvos kelio ženklų ir įvairių žymėjimų inventorizacijos. Vairuotojai dėl didžiulės gausos jų nebepastebi. Todėl V. Laurinaitis mano, kad būtina atsižvelgti, ar visose vietose ženklai pastatyti tikslingai.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasidžiaugė, kad auga policijos rėmėjų skaičius. Gyventojams jis linkėjo ir patiems pasirūpinti savo saugumu. Taip pat jis pasidžiaugė, kad šilutiškių vaikai auga kur kas sąmoningesni, nei yra kai kurie dabartiniai suaugusieji.

Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Romas Gervaitis pasidžiaugė, kad lyginant su kitais miestais, atliekant ikiteisminius tyrimus, juos išaiškinant, Šilutės PK rezultatai yra geri, o ir bendradarbiavimas puikus. Už tai viršininkui A. Mikalauskui jis įteikė dovanėlę – prokuratūros ženklą.

Padėkojo aktyviems šilutiškiams

Tauragės AVPK viršininkas Marius Draudvila bendrą kriminogeninę situaciją Šilutės rajone įvertino kaip stabilią. Jis pasidžiaugė, kad remiantis tyrimais, saugiausiai gyventojai jaučiasi Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje, o joje yra ir Šilutės rajonas.

Jis taip pat dėkojo įstaigoms, organizacijoms, institucijoms – visiems, nes kiekvieno mažas indėlis sukuria bendrą rezultatą, didesnį saugumo jausmą savivaldybėje.

Renginio metu buvo padėkota gyventojams, kurie prisideda prie saugesnės aplinkos kūrimo.

Už aktyvią visuomeninę veiklą, iniciatyvumą, indėlį palaikant viešąją tvarką, bendradarbiavimą, geranorišką pagalbą M. Draudvila ir A. Mikalauskas padėką įteikė Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei.

Už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą policijai padėkota ir UAB „Transkona“ direktoriui Algimantui Idzeliui.

Išsamiau apie 2019 metų vagystes, eismo įvykius, kitus nusikaltimus skaitykite artimiausiuose „Šilutės naujienų“ numeriuose.