Užrakintos Šilutės policijos komisariato durys, kabinetinį darbą dirba tik trečdalis rajono pareigūnų, o likusių policininkų pagrindinė darbo vieta – viešosios erdvės ir policijos ekipažų automobiliai. Žmonėms, kurie patyrė skriaudą ar nusikaltimą, nebereikia ieškoti pareigūnų policijos komisariate, kuriame jau nuo gegužės 1 d. nebeliko policijos budėtojų. Buvę Viešosios ir Kriminalinės policijos padaliniai apjungti į vieną Veiklos ir reagavimo skyrių, o to skyriaus tyrėjai operatyviai aplanko kiekvieną nukentėjusį žmogų – surašo protokolus ir kitus reikiamus ikiteisminio tyrimo dokumentus, kai tik jis paskambina bendruoju pagalbos telefonu 112 ar teritorinės policijos tyrėjų grupės vadovui.
Apie tokias policijos veiklos permainas „Šilutės naujienos“ jau rašė lapkričio 18 d. straipsnyje „Nuo pirmadienio Šilutės policija dirbs naujai“.
Antradienį, lapkričio 22 d., Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas ir bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė apie šias permainas papasakojo Savivaldybės administracijos vadovams ir darbuotojams. Pastarųjų klausimai išdavė, kad yra abejojančių, jog iš kabinetų išprašyti pareigūnai sugebės tinkamai dirbti susidūrę su nusikaltėliais gatvėse.
Prašė pakantumo
Komisariato viršininkas A.Mikalauskas sutiko, kad pasikeitimų pradžioje galimi nesklandumai: pareigūnai gali ne taip operatyviai priimti gyventojų skundus, surašyti protokolus įvykio vietoje. Galbūt kai kurie policininkai dirbs ne taip ryžtingai, kaip buvo įpratę iki pertvarkos.
Pasak viršininko, tokie nesklandumai galimi tik trumpą laiką, kol policijos pareigūnai, perkelti dirbti iš kabinetų arčiau žmonių – viešosiose erdvėse ar pareiškėjų namuose, įgaus daugiau patirties.
A.Mikalauskas visų prašė pakantumo policininkų atžvilgiu. Jis sakė pasitikintis savo darbuotojų kompetencija, todėl naujų veiklos įgūdžių įsisavinimas turėtų užtrukti neilgai.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis abejojo, ar buvę kabinetiniai policininkai sugebės dirbti gatvėje. Juk jų darbo pobūdis iš esmės pasikeis – dirbo šiltuose kabinetuose su popieriais, atėjusiais ar atvesdintais žmonėmis, o dabar gali tekti gatvėje bendrauti su nepaklusniais piliečiais ar net grumtis su chuliganais.
Pasak A.Mikalausko, nereikia manyti, kad kabinetuose dirbę policininkai yra kuo nors prastesni už tuos, kurie nuolat dirbo viešosiose erdvėse. Kiekvienas policijos pareigūnas kartą per metus privalo laikyti fizinio pasirengimo testus, tobulinti šaudymo, fizinės kovos įgūdžius, todėl jis neabejoja, kad viešosiose erdvėse jie irgi galės suvaldyti nusikaltėlius, dirbti taip, kaip reikia pagal situaciją.
Kibernetiniai nusikaltimai – ekspertams
Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas -informatikas Antanas Balvočius domėjosi, ar persitvarkanti rajono policija turės specialistų, kurie galės tirti kibernetinius nusikaltimus – įsilaužimusį policijos, bankų ar privačių žmonių elektronines sistemas.
Pasak A.Mikalausko, Šilutės policijos komisariatui toks specialistas tikrai būtų per didelė prabanga. Tokių nusikaltimų tyrimai perduodami į centrą – Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kur dirba ekspertai kibernetiniams nusikaltimams tirti.
A.Balvočius policijos veiklos permainose pasigedo policijos rėmėjų ir saugios kaimynystės narių vaidmens.
A.Mikalauskas sakė, kad policijos rėmėjai kaip buvo svarbūs talkininkai budint viešosiose erdvėse, organizuojant gyvenviečių šventes, taip ir išliks. Saugios kaimynystės susitarimai ir policijos bendradarbiavimas su tokių žmonių grupėmis ir toliau nenutrūks, svarbu, kad tik žmonės sutartų ir pasitikėtų savo kaimynais ir bendrai saugotų savo turtą. O policija tik rems tokias iniciatyvas.
Kaip bus apklausiami nusikaltę nepilnamečiai?
Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė domėjosi, ar Šilutės policijos komisariatas turi psichologą, kuris ypač reikalingas dirbant su nepilnamečiais. Pasak I.Pranaitienės, lig šiol komisariato struktūroje buvo trys policijos pareigūnai, dirbantys su nepilnamečiais, dabar jų funkcijas galimai perims du bendruomenės policininkai. Be to, ji domėjosi, ar policijos pastate bus įrengtas specialus kambarys nepilnamečių apklausoms vykdyti.
Pasak I.Pranaitienės, lig šiol nepilnamečių apklausos vykdomos pasikvietus tik vaiko teisių specialistus, nors derėtų, kad apklausas stebėtų ir psichologas.
A.Mikalauskas sakė, kad nepilnamečių apklausos kabinetas bus įrengtas baigus remontus policijos komisariate. Į vaikų apklausas psichologas bus kviečiamas tik pagal specialų poreikį iš kokios nors įstaigos.
Rašyti atsakymą