Šilutės policininkų „nepastebėtą“ nelegalią prekybą papurtė kviestiniai pareigūnai

nelegali prekyba taskas 2Šią savaitę dvylika nelegalų – prekybininkų sulaukė netikėtų policijos pareigūnų vizitų ir administracinių teisenų dėl neteisėtų prekių laikymo, gabenimo ar realizavimo.

Iki šiol ramiai savo verslą vysčiusiems „prekybininkams“ šįsyk koją pakišo Tauragės ir Šilalės pareigūnai, kurių desantą į mūsų rajoną atsiuntė Tauragės apskrities vyriausiasis komisariatas (AVPK) , turėdamas žinių, kad vietos policininkai nelegalios prekybos „taškams“ klestėti netrukdo.

Tauragės AVPK išplatintame pranešime teigiama, kad per kelias dienas kviestiniai pareigūnai surengė beveik 30 patikrinimų Šilutės mieste ir rajono gyvenvietėse. Nemaža dalis šių patikrinimų buvo vykdoma reaguojant į pranešimus, kuriuos gyventojai Šilutės policijai yra pateikę anksčiau, tačiau į juos nebuvo laiku ir tinkamai sureaguota.

Buvo siekiama atskleisti jau kurį laiką mieste ir kaimo gyvenvietėse sėkmingai nelegalias cigaretes, alkoholį ar kurą rinkai tiekiančius prekiautojus, kuriems anksčiau pavykdavo išvengti specialių policijos patikrinimų.

Būtent dėl šios priežasties šįkart nelegalios prekybos „taškus“ Šilutės rajone tikrino ne šilutiškiai, o Tauragės ir Šilalės pareigūnai.

Šįsyk po minėtų patikrinimų pareigūnai pradėjo 12 administracinių teisenų dėl neteisėtų prekių laikymo, gabenimo ar realizavimo.

Du „prekybininkai“ pareigūnams įkliuvo Šilutės mieste: viename bute, Tilžės gatvėje, patikrinimo metu pareigūnai užfiksavo, kaip moteris pas ją atvykusiam asmeniui pardavė Rusijos Federacijos akcizo ženklais pažymėtų cigarečių. Šios šilutiškės namuose buvo rasta ir daugiau tokių pat cigarečių.

Dar vieno vyriškio namuose, Laisvės alėjoje, pareigūnai aptiko skaidraus skysčio, turinčio specifinį naminei degtinei būdingą kvapą. Šis Šilutės gyventojas dėl naminės degtinės yra kliuvęs policijai ir anksčiau.

Dar 10 administracinių teisenų buvo pradėta po patikrinimų Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Gardamo seniūnijose. Čia pareigūnams įkliuvo 4 prekiautojai namine degtine bei nelegaliomis cigaretėmis ir 6 prekių pas juos įsigiję aplinkinių kaimelių gyventojai.

Dėl rasto stipraus namų gamybos alkoholio bei nelegalių cigarečių Tauragės ir Šilalės policijos komisariatuose pradėtos administracinės teisenos. Už padarytus pažeidimus šilutiškiai turės atsakyti įstatymų numatyta tvarka.

Policijos pareigūnai ragina Šilutės gyventojus nebūti abejingais ir apie žinomus nelegalios prekybos tabako gaminiais, alkoholiu ar kuru atvejus pranešti policijai:

budėtojų telefonu (8 446) 20 270;

anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;

internetu portale „E-policija“ (adresas www.epolicija.lt).