Šilutės politikai domėjosi policijos darbu ir išsakė savo pageidavimus

policijojeRajono tarybos Socialinių reikalų komiteto nariai, kuriems vadovauja Laimutė Uselienė, apsilankė Tauragės apskrities policijos Šilutės komisariate.

Pagrindinis dalykas, kuris čia juos nustebino, pasak pačių politikų, buvo tai, kad komisariato pastatą jie pamatė… pustuštį.

Šilutės komisariato vadovas Artūras Mikalauskas pasakojo, kad kriminogeninė situacija Šilutės rajone gerėja – mažėja nusikalstamų veikų, didėja išaiškinamumas. Vadovas mano, kad tam iš dalies pasitarnavo ir šalies policijoje pastaruoju metu vykdytos pertvarkos. Jau antri metai didesnė dalis komisariato darbuotojų iš kabinetų yra perkelti darbuotis tiesiog policijos automobiliuose, yra praplėstos jų veiklos ribos. Dabar kiekvienas policijos ekipažas, važiuodamas automobiliu tiesiog privalo pastebėti ir reaguoti į bet kokią neteisėtą veiklą.

Darbo stažo vidurkis – apie 12 metų

Pasak A.Mikalausko, Šilutės komisariate dabar dirba 70 darbuotojų, iš kurių 60 proc. – moterys. Bet vadovas nesiguodžia vyrų šioje tarnyboje trūkumu, jis sako, kad policija nors ir turi teisę naudoti jėgą, tačiau stengiasi daugiau veikti taikiais dialogais ir teisėtais prašymais. Be to, pasak A.Mikalausko, policininkės moterys nėra blogiau pasirengusios atlikti savo pareigas nei vyrai. Priešingai, Šilutės r. PK yra moterų, kurias viršininkas mieliau pasirinktų vykdamas į svarbią užduotį, nei kai kuriuos vyrus.

Visiems policijos darbuotojams kas mėnesį yra privalomi 6 valandų fizinio pasirengimo kursai, kuriuose jie praeina ir nusikaltėlių sulaikymo bei ginklo panaudojimo apmokymus. Niekas nenori, kad pasikartotų policininkų žūtys, kuomet įvyksta konfliktai su įstatymų nesilaikančiais asmenimis.

Komisariato darbuotojų amžius pastaraisiais metais pastebimai jaunėja. Nors vidutinis darbuotojų darbo policijoje stažas yra apie 12 metų, tačiau dvidešimties metų stažą turi tik vienas kitas pareigūnas.

Pats komisariato vadovas į darbą Šilutėje su dar trimis kolegomis atvyksta iš Šilalės, trys pareigūnai į darbą Šilutėje važiuoja iš Tauragės rajono.
Kalbėdamas apie darbo sąlygas A.Mikalauskas pažymėjo, kad per kelerius pastaruosius metus situacija visiškai pasikeitė. Taip gerai aprūpinta organizacine technika ir transportu policija tikriausiai dar niekada nebuvo.

Puikiai sutvarkytos ir komisariato pastato vidaus patalpos, atnaujinti baldai. Pasak vadovo, reikėtų dar atnaujinti pastato fasadą, kad jis neatrodytų toks niūrus kaip dabar.

Ir traktorius yra eismo dalyvis

Politikai turi duomenų, kad pastaruoju metu ypač suaktyvėjo policijos ekipažų veikla. Iš Švėkšnos ūkininkų jie jau gavo skundų, kad prasidėjus pavasariniams darbams laukuose policija ypač priekabiauja dėl jų naudojamos technikos. Reikalaujama, kad technika būtų taip pat paruošta, kaip miesto gatvėmis važinėjantys automobiliai, nors ja ūkininkai tik darda iš vieno lauko į kitą.

Komisariato vadovas sakė, kad policijos pareigūnai taip ir privalo elgtis – technika turi būti paruošta eismui gatvėse. Jis pasakojo, kad vieno naktinio budėjimo metu jam pačiam teko sulaikyti traktorininką, kuris vairavo traktorių, nepraėjusį techninės apžiūros, neturėjo civilinės atsakomybės draudimo ir dar vilko tris prikabintas priekabas su šieno rulonais. Taip negali būti.

Kita vertus, policijos ekipažų aktyvumas Švėkšnoje ir Saugose yra šiek tiek didesnis nei kitur vien dėl to, kad praėjusių metų duomenimis, šiose seniūnijose buvo sulaikyta daugiau neblaivių transporto vairuotojų, nei kitose rajono vietose.

Apibendrinant policijos ekipažų nustatomus pažeidimus, pasak vadovo, vyrauja smulkūs pažeidimai: vairuotojai dar vis vengia prisisegti saugos diržus, vairuodami kalba telefonu ir pažeidžia taisykles pėsčiųjų perėjose. 

Neleis pirkti balsų, nepatenkinti teismo sprendimu

Savivaldybės politikė Sandra Tamašauskienė gyrė, kad policija praėjusių savivaldos ir Seimo rinkimų metu buvo aktyvi ir sulaikė nemažai asmenų, pirkusių rinkėjų balsus. Ji klausė, kaip policija elgsis ir vėl ateinančiuose rinkimuose? Juk, pasak S.Tamašauskienės, niekas nenori už pinigus ar kaip kitaip nupirktais balsais išrinkto mero ir kitų politikų.

A.Mikalauskas sakė, kad policija dės nemažesnes pastangas, kad piliečių rinkimų teisės nebūtų pažeistos. Todėl bus atlikti visi išankstiniai darbai prieš rinkimus ir jų metu, kad būtų sustabdytos pastangos pirkti rinkėjų balsus. Tačiau kaip tai ruošiamasi daryti, policijos vadovas nedetalizavo.

Politikas Arūnas Pupšys klausė policijos vadovo nuomonės ir apie Klaipėdos apskrities teismo sprendimą, kuris išteisino savivaldybės politiką Vaidą Pavilonį. Juk politikas, išvertęs Šilutės savivaldybės uosto tvorą, policijos pareigūnų buvo sulaikytas namuose, nepranešęs apie įvykį policijai, pasišalinęs iš įvykio vietos, ir dar neblaivus. Dabar, teismo sprendimu, iš šio konflikto jis išėjo „sausas“. Juolab, kad yra manančių, jog susikirto įvykio liudytojo ir policijos pareigūnų užfiksuoti parodymai, kurie ir nulėmė Klaipėdos apeliacinio teismo sprendimą.

Komisariato vadovas A.Mikalauskas atsakė, kad jam šis teismo sprendimas irgi nepatinka. Jo nuomone, Šilutės apylinkės teismo sprendimas buvo kur kas teisingesnis – V.Paviloniui terminuotai buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones ir paskirta piniginė bauda. A.Mikalauskas mano, kad nepasibaigus  trijų mėnesių terminui apskrities policijos komisariatas galimai dar skųs šį sprendimą Aukščiausiajam teismui.