Šilutės politikai nori tvarkos, sėkmingų statybų ir sutarimo

PIESINIAI __22020 metų sausio mėnesį Savivaldybės politikams bus pateiktas svarstyti šių metų biudžetas, projektą parengs Savivaldybės administracija. Tikimasi, kad Šilutės savivaldybė per šiuos metus turės 34 mln. eurų pajamų, o meras Vytautas Laurinaitis įsitikinęs, kad vykdant ES paramos projektus Savivaldybės biudžetą papildys dar 4 – 5 milijonai.

25 rajono savivaldybės tarybos politikai yra įgalioti visų mūsų valdyti ir skirstyti šiuos pinigus. Tai nuo jų nuomonės ir supratimo priklauso, kaip yra tvarkomas Savivaldybės ūkis, ką statome ir rekonstruojame, kokius renginius turime, kaip ir kokią jaunąją kartą ugdome.

Apie tai, ką norėtų pasiekti ir nuveikti mūsų visų labui per 2020-uosius metus, „Šilutės naujienoms“ atsakė Kalėdas jau atšventę politikai.

 

MERAS V_LAURINAITIS_1Vytautas LAURINAITIS, Savivaldybės meras, partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas:

– 2020 metais svarbiausi darbai bus didžiųjų Šilutės miesto projektų įgyvendinimas: Šilokarčemos kvartalo sutvarkymas, Kultūros ir pramogų centro renovacija, sporto komplekso su baseinu statybos.

Manau, kad ne ką mažiau svarbūs bus ir mažesnieji projektai: Ramučių gatvės tvarkymas ir pėsčiųjų bei dviračių tako įrengimas, Kintų pakrantės pritaikymas aktyviam poilsiui, Knygnešių kvartalo sutvarkymas. Toliau tęsime mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų modernizavimo darbus.

Tikiuosi, kad Šilutės ligoninė sėkmingai įgyvendins kompiuterinio tomografo pirkimo projektą ir rajono gyventojai galės naudotis moderniausiu diagnostiniu prietaisu. 2020 metais, tikiuosi, Savivaldybei pavyks pasiekti sutarimą su Krašto apsaugos ministerija dėl Šilutės aerodromo perdavimo „Šilutės aeroklubui“.

AP ANTANAS_MARTINKUS_2Antanas MARTINKUS, verslininkas, Socialdemokratų partijos narys:

– Labiausiai norėčiau, kad Savivaldybės tarybos politikai pasiektų santarvę, susiklausymą, išmoktų girdėti vienas kitą. Atskirų, būtinų ir naujų darbų dar neplanuoju. Norėčiau, kad visi dabar jau pradėti darbai 2020 metais turėtų sklandų finansavimą ir būtų užbaigti. Tuomet Šilutėje visos Savivaldybės žmonių poreikiams bus pastatytas baseinas, sutvarkytas Kultūros ir pramogų centras ir Šilokarčemos kvartalas.

Džiaugiuosi Švėkšnos bendruomenės pasiekimais. Esu švėkšniškis ir matau, kad Švėkšna jau dabar yra tvarkingiausia ir gražiausia Savivaldybės gyvenvietė, tampa vis įdomesnė svečiams ir keliautojams.

Edvardas Jurjonas

Edvardas JURJONAS, verslininkas, VRK Už žmonių valdžią narys:

– Svarstyti, planuoti reikia atsargiai. Jeigu paprašysi Aukščiausiojo jėgos, drąsos ar kantrybės, tai gausi tokių situacijų kur turėsi to išmokti. Ar mes esame pasiruošę priimti nenuspėjamus iššūkius? Todėl iš Aukščiausiojo galime tik prašyti palaiminimo ir dėkoti.

Lankydamas vyresnio amžiaus žmones, žmones su negalia susipažįstu su jų kasdienybe ir rūpesčiais. Tai nėra dideli lūkesčiai, bet jiems ir man tai svarbu. Tad 2020 metais stengsiuosi remti sprendimo projektus, kurie bus skirti tokių žmonių geresniam gyvenimui.

Domiuosi sveika gyvensena ir tas žinias palaipsniui perduosiu tiems, kuriems labiausiai reikia. Padėti kitiems – mūsų visų kilni misija. Tik laimingas su meile gyvenantis gali patenkinti kitų žmonių poreikius ir jiems tinkamai padėti.

Kada gauni dovaną, pilnėja tavo delnai. Kada duodi ją kitam, pilnėja tavo širdis. Tad pripildykime savo širdis gerumo…

tamasauskieneSandra TAMAŠAUSKIENĖ, pedagogė, TS – LKD Šilutės skyriaus pirmininkė:

– Naujaisiais metais man norisi (ir linkėčiau) viską pradėti iš naujo: sėsti prie bendro stalo politikams, verslininkams, menininkams, jaunimo, bendruomenių atstovams ir sutarti dėl Šilutės krašto. Kurti Šilutę, kad būtų gera ne tik gyventi, bet būtų kur ir dėl ko grįžti išvykusiesiems, mūsų vaikams ir, žinoma, svečiams. Šilutės išskirtinumas – kūrybingi mūsų žmonės.
Norisi šiais metais mūsų kraštą matyti išskirtinį: sekretai, primenantys senųjų krašto gyventojų gyvenimą, pramogos ant ledo (vaikų čiuožyklos mieste, automobilių ledo slalomo varžybos ant užšalusių pievų). Įdomių iniciatyvų nuolat randasi mūsų rajono miesteliuose ir kaimuose. Norisi, kad nusidriektų šv. Jokūbo piligrimų kelias per rajoną. Reikia sutarimo, bendrystės – to ir sieksiu 2020-aisiais.


GECAS AAlgirdas GEČAS, pedagogas, Liberalų sąjūdžio narys:

– Noriu, kad įvyktų protinga ir pasverta kaita mūsų rajono švietimo politikoje. Dirbu darbo grupėje, kurios tikslas priimti rajono mokyklų tinklo pertvarkos planą. Manau, čia reikėtų žvelgti žymiai plačiau ir susitarti dėl daugybės kitų dalykų. Pavyzdžiui, dėl mokinių skaičiaus mažinimo miesto mokyklų klasėse, dėl mokytojų padėjėjų skaičiaus didinimo, dėl mokytojų skatinimo, dėl jaunų specialistų pritraukimo, mokyklų vadovų problemos sprendimo ir t. t. Tai mano siekiai. Kaip bus, pažiūrėsim.

Matau bręstančius pokyčius ir Šilutės kultūros politikoje. Prisidėsiu prie to, kad pajudėtų Macikų lagerio istorijos viešinimo darbai, tikiu, kad savo kryptį ras ir atnaujinta Žemaičių Naumiesčio muziejaus ekspozicija. Norisi tikėti, kad bus tinkamai įvertintas ir sunkus kultūros darbuotojų darbas.

Stebiu ir vertinu pokyčius ir rajono sveikatos įstaigų pertvarkoje jungiant kaimiškąsias ambulatorijas prie Šilutės PSPC. Esu pasirengęs prisidėti prie šio proceso.

Norisi tikėti, kad Savivaldybės taryba pagaliau ims dirbti vieningai, susitelkusi ties strateginiais klausimais. Bet viltis nėra stipri, juk 2020 m. rinksime LR Seimą. Taigi, ir vėl matysime „politinį kadrilį“. O gal pavyks išvengti tuščių ginčų ir susitelkti ties tuo, kas Savivaldybės politikams tikrai svarbu?

STOSKUSVygantas STOŠKUS, renginių organizatorius, partijos Tvarka ir teisingumas narys:

– Politikoje esu tik pirmus metus, daug mokausi, susipažįstu su Savivaldybės politiko galimybėmis. Stengsiuosi, kad visi meno kolektyvai, kurie turi veiklos, būtų išsaugoti. Jau diskutuojama, ar reikia išsaugoti Šilutės kamerinį dramos teatrą? Manau, kad reikia ir norėčiau būti tarp tų, kurie sieks trupės veiklos atnaujinimo ir naujų vaidinimų kūrimo.

Turime gražią Kalėdų eglę, tačiau, šalia jos trūksta veiklos. Juk visą laiką, bemaž kasdien čia galėtų vykti mūsų jaunimo pasirodymai. Todėl bandysiu derinti su Savivaldybės Kultūros skyriumi, kad planuotų programinį finansavimą tokiai atrakcijai organizuoti.

ENDZINASAudrius ENDZINAS, verslininkas, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas:

– Gyvenimas nestovi vietoje, kasdien atneša naujus darbus ir naujus iššūkius, reikia tik spėti su tuo visu lobiu tvarkytis.
Metų sandūra svarbi mokesčių inspekcijai – mokestinės bazės atskaitos taškas. O mums, dirbantiesiems – tik datos pakeitimo ženklas, kurį smagu atšvęsti, bet nereikia per daug sureikšminti.

Planai… Čia kaip toje patarlėje: Žmogus planuoja, Dievas juokiasi… Žinoma jie yra, tiek trumpesniam, tiek ilgesniam laikotarpiui. Tik nesu pratęs juos viešoje erdvėje aptarinėti. Esu energetikos veikla užsiimančios įmonės vadovas, todėl darbiniai planai labai specifiniai. Iššūkių čia pakanka – tikiuosi, jog įmonė sėkmingai dirbs toliau. Tam reikės ir toliau atestuoti darbuotojus, atnaujinti žinias, tvarkyti techniką.

Asmeniniame gyvenime… Esu to amžiaus, kai geriausia naujiena – jokių naujienų. Neretai reikia sugebėti ne šokti aukščiau bambos (savo galimybių), o sugebėti įvertinti pasiekimus ir jais pasidžiaugti.

Tai ir planuoju daryti šiais metais.

USELIENELaimutė USELIENĖ, pedagogė, partijos Tvarka ir teisingumas narė:

– Daug gerų darbų padaryta Šilutės krašte, malonu stebėti kaip keičiasi, gražėja miestas, rajonas. Bet pasistengti dar yra kur.

Gruodžio mėnesį Taryba patvirtino naujas atliekų tvarkymo taisykles, bet neišspręsta atliekų problema prie kapinių. Dauguma atliekų kapinėse – žaliosios, ir visos jos patenka į bendrus konteinerius. Daug iššūkių švietimo srityje: ne visų įstaigų patalpos renovuotos, nesutvarkytas mokyklų tinklas, trūksta pagalbos mokiniui specialistų.

Su didelėmis problemomis susiduria rajono ūkininkai. Didžiąją dalį jų reikia spręsti valstybės lygmeniu, nors kai kurias galime išspręsti vietoje.
Tai tik keletas sričių ir problemų, prie kurių sprendimo norėčiau prisidėti. Rajono gyventojams palinkėčiau būti kantriems, neskubėti gyventi, žingsniuoti mažais žingsneliais, juoktis, džiaugtis.

X MAJUSSigitas MAJUS, įmonės direktorius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus narys:

– Didelį dėmesį ir toliau skirsiu tęstiniams projektams, sietiniems su bendra miesto infrastruktūros plėtra. Pasirenkant naujus projektus reikia daugiau apie juos informuoti visuomenę.

Mane rinkėjai išrinko, kaip savo bendruomenės narį, man išsako problemas, domisi kaip ruošiamės jas išspręsti. Tikiuosi, kad tokį bendravimą išsaugosiu visuomet.

Manau, kad mūsų Savivaldybėje reikia labiau mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo vaikų, todėl būtina didinti neformaliojo ugdymo prieinamumą rajono vaikams. Tiek kaimo, tiek miesto gyventojai turi turėti vienodas sąlygas. Palaikau ir palaikysiu žemdirbius, skatinsiu kooperacijos idėjų sklaidą tarp ūkininkų ir smulkiųjų gamintojų.

Norėčiau visiems palinkėti glaudesnio bendradarbiavimo tarp rajono valdžios ir gyventojų, kad kiekvienas būtų išgirstas.

MERLIUNASZigmantas MERLIŪNAS, vadybininkas, TS – LKD Šilutės skyriaus narys:

– Apie naujų metų planus pagalvojame kiekvienas ir visi juos turime skirtingus. Kalbant apie politinius planus ir tikslus, tai pirmiausia norėčiau, kad šiemet mūsų rajono taryboje įsivyrautų tarpusavio supratimas ir įsiklausymas, kad būtų priimami geri ir tikrai žmonėms reikalingi sprendimai, kad projektai nebūtų atmetami vien todėl, kad juos pasiūlo opozicijos atstovai, kad visi vieningai dirbtume vardan Šilutės krašto žmonių.

Taip pat norėčiau metų pabaigoje nueiti į atsinaujinusius Šilutės kultūros namus ar su šeima apsilankyti Šilutės miesto baseine. Ar tai pavyks, parodys laikas, bet svarbiausia tikėti ir kryptingai dirbti vardan to!

 

 

A. UrbonienAlina URBONIENĖ, pedagogė, partijos Tvarka ir teisingumas narė:

– Mieste, prie daugiabučių namų labai trūksta vietų automobiliams statyti, todėl pritariu ir džiaugiuosi, kad bus rekonstruojamos Knygnešių, P. Jakšto, H. Zudermano, Lauko, M. Jankaus, Miško gatvės. Pritariau ir džiaugiuosi, kad pradėtos tvarkyti Šilutės meno mokyklos patalpos, Vainuto gimnazijoje kuriamos edukacinės erdvės, Saugų J. Mikšo pagrindinėje mokykloje priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupėms pritaikomos patalpos, modernizuojama infrastruktūra miesto darželiuose. Smagu, kad pagaliau prasidėjo Kultūros ir pramogų centro modernizavimas, sporto komplekso su baseinu statybos. Pritarsiu, kad Savivaldybės viešosiose erdvėse būtų diegiamas bevielis internetas, man priimtina, kad bus modernizuota infrastruktūra seniūnijose: Žemaičių Naumiestyje, Rusnėje, Švėkšnoje, Gardame, Kintuose.

Džiaugiuosi gražėjančiu Šilutės miestu, tvarkomomis viešosiomis erdvėmis, dviračių ir pėsčiųjų takais. Visuomet stebėsiu ir pritarsiu tokiems sprendimams.