„Šilutės prekyba“ rekonstruoja parduotuves

aibe silutes prekyba direktorius kuzminskasVieni didžiausių prekybos įmonių aljanso „Aibė“ narių – UAB „Šilutės prekyba“ – sėkmingai įgyvendina užsibrėžtus planus: praėjusiais metais rekonstravę dvi parduotuves, esančias Degučiuose ir Vilkyčiuose, šiuos metus pradėjo atnaujinę Žemaičių Naumiestyje esančią parduotuvę „Šustis“.

Vienoje solidžiausių aljanso narių, valdančioje 22 įvairaus dydžio parduotuves Šilutės rajone bei Pagėgių savivaldybėje, dirba beveik 100 darbuotojų. Bendrovei taip pat priklauso keli maisto gamybos cechai, kuriuose iškeptais sausainiais, bandelėmis, vėdarais ir kitais produktais prekiaujame parduotuvėse. Šių metų planuose – Rusnėje esančios parduotuvės plėtra ir rekonstrukcija.

Šilutės prekybininkams buvimas AIBĖS aljanse – naudingas

UAB „Šilutės prekyba“ direktorius Egidijus Kuzminskas sako, kad su AIBE „Šilutės prekyba“ bendradarbiauja nuo pat aljanso įkūrimo – nuo 1999 metų, ir tas bendradarbiavimas yra labai naudingas smulkesniems prekybininkams ir pirkėjams – gerėja kainų lygis, nuolat vyksta akcijos, o akcijinės prekės vis keičiamos.

„Aljansas centralizuotai užperka mums reikalingas prekes iš tiekėjų. Tiekėjai už tai suteikia papildomų nuolaidų, o mes dėl to lengviau galime konkuruoti rinkoje, nes dalį prekių pateikiame pirkėjams palankesnėmis kainomis“, – sako E.Kuzminskas.
Dalis prekių, pasak „Šilutės prekybos“ direktoriaus, padedama AIBĖS sandėliuose, kita dalis iš karto išvežiojama po parduotuves. Prekybininkams tai irgi patogu, nes vienu metu atvyksta ne keli ar keliolika prekių išvežiotojų, bet vienas, kuris atgabena visa, ko tuo metu reikia. O pardavėjai taip taupo savo laiką.

AIBĖ jau daug metų remia ir kasmet Šilutės prekybininkų organizuojamas kalėdines ir velykines loterijas, kuriose nuolat išdalijama po dvi dešimtis solidžių prizų. Tai irgi yra papildoma paskata pirkėjams.

Susijungus išsikovojamos palankesnės sąlygos

„Mažmeninės prekybos įmonėms būtina jungtis, kad turėtume geresnes, palankesnes sąlygas iš Lietuvos ir užsienio tiekėjų. Dirbdami kartu, būdami vieningi, pasiekėme tikrai gerų rezultatų“, – sako prekybos įmonių aljanso AIBĖ Komercijos departamento direktorius Baltijos šalims Artūras Zabielskas.

Jo teigimu, AIBĖ konkuruoja kokybe ir mažomis kainomis: „Šiuo metu AIBĖ parduotuvėse yra daugiausiai akcinių prekių 1 kv. m prekybiniame plote“.

Anot A.Zabielsko, tokių rezultatų pasiekti padeda kiekvienos AIBĖ parduotuvės savininkas, kuris yra asmeniškai suinteresuotas siekti geriausių rezultatų.

„Parduotuvių savininkai yra nepriklausomi, todėl lankstūs, o padedant aljansui, gauna visokeriopą pagalbą: nuo parduotuvės suprojektavimo iki prekių išdėliojimo lentynose bei atidarymo. Kiekviena parduotuvė turi pastovų prekių tiekimą iš AIBĖ centrinių sandėlių ir iš tiesioginių tiekėjų“, – sako A.Zabielskas.

Konkuruoja kokybe

Šiais metais aljansas AIBĖ ketina nemažinti tempo – planuoja apie 5 proc. parduotuvių skaičiaus augimą, renovuoti 50 parduotuvių, plėsti bei vystyti asortimentą, stiprinti pozicijas regionuose bei rengti mokymus darbuotojams.

„Konkuruojame kokybe, ne kiekybe, tad šių metų planuose ir asortimento plėtra: ne tik įvairesnių prekių pasiūla, bet ir didesnė orientacija į gamintojus regionuose. 2015 metais ir toliau vykdysime parduotuvių renovacijos projektus, vystysime nuolaidų programą „AIBĖ JUMS“, – teigia A.Zabielskas.

Prekybos įmonių aljansas AIBĖ, valdantis daugiau nei 1090 parduotuvių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje, per 2014 metus abejose šalyse pasiekė beveik 409 mln. eurų apyvartą – tai yra 18 proc. daugiau nei 2013 metais.
Lietuvoje pardavimo pajamos sudarė 277,8 mln. eurų – 16 proc. daugiau nei 2013 m., o aljansą papildė 22 parduotuvės. Pasak aljanso atstovų, augimą lėmė patrauklios žemos kainos, vykdomų akcijų kiekis ir parduotuvių lokalumas, garantuojantis greitesnį būtinų prekių įsigijimą.