Šilutės prokurorai baigė 325 nusikalstamos veikos epizodų baudžiamąją bylą

how-to-unlock-cell-phone-1Šilutės rajono apylinkės prokuratūra baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir kitų nusikalstamų veikų ir daugiau nei 300 epizodų baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti Šilutės rajono apylinkės teismui.

Įtarimai dėl sukčiavimo, pasikėsinimo sukčiauti, neteisėto mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimo bei neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis pareikšti trims įtariamiesiems, vienas iš kurių nusikaltimus vykdė atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 33 metų nuteistasis M. K. nuo 2010 m. balandžio iki gegužės pabaigos laisvėje esančiam 22 metų sūnėnui R. K. telefonu padiktuodavo įvairių nukentėjusiųjų asmenų elektroninės bankininkystės duomenimis, nurodinėdavo, į kokias sąskaitas kiek pinigų pervesti, patarinėdavo, iš kurių sąskaitų imti greituosius kreditus ir pan. Į nusikalstamą veiką jie įtraukė ir savo 42 metų pažįstamą R. E., praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Nustatyta, kad minėtu laikotarpiu kaltinamieji sugebėjo atlikti apie 200 įvairių bankinių operacijų, tačiau dažniausiai jų pasisavintos piniginės sumos buvo nedidelės, nes dėl įvairių priežasčių jie ne visada sugebėdavo baigti suplanuotas nusikalstamas veikas – internetu gauti greitųjų kreditų ar prisijungti prie nukentėjusiųjų internetinės bankininkystės.

Nukentėjusiaisiais byloje pripažinti 25 fiziniai asmenys bei 8 bendrovės, bendra pareikštų civilinių ieškinių suma siekia beveik 44 tūkst. litų.

„Vienuolika kartų už įvairius nusikaltimus teistas ir Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantis įtariamasis nukentėjusiųjų elektroninės bankininkystės duomenis išgaudavo gudrumu, žadėdamas jiems suteikti paskolas, priimti į darbą ar prašydamas leisti persivesti į nukentėjusiųjų sąskaitas pinigų, nes neva jo paties sąskaita yra areštuota”, – sukčiaus apgaulės būdus pakomentavo kaltinamąjį aktą baudžiamojoje byloje surašiusi bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti Šilutės rajono apylinkės prokurorė Loreta Baguckienė.

Jos teigimu, dėdė ir sūnėnas jau yra nuteisti už analogiškus nusikaltimus, šis nuosprendis dar neįsiteisėjęs, be to, šiuo metu atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas jų atžvilgiu.

Maksimali laisvės atėmimo bausmė už minėtas nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas iki 6 metų.