Šilutės PSPC daugėja paslaugų, o „greitukių“ pacientai iš rajono neprapuola

INDRIUSKAPraėjusius metus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros įstaigos vyriausiasis gydytojas Liutauras Indriuška galėtų pavadinti pačiais nesėkmingiausiais per visą įstaigos gyvavimą. Įstaiga prarado 1,75 mln. litų santaupų, kai netikėtai žlugo Ūkio bankas.

Savivaldybės Tarybos komitetų posėdžiuose veiklos ataskaitą pristatęs įstaigos vadovas L.Indriuška kalbėjo, kad atsistatydinus vyriausiajai gydytojai Jadvygai Ažukaitienei, laikinu įstaigos vadovu jis tapo tik nuo metų vidurio. O laimėjęs viešąjį konkursą, įstaigos vyriausiojo gydytojo pareigas pradėjo eiti tik gruodžio 9 dieną.

Rajono politikus ypač domino Šilutės greitosios pagalbos padalinio veikla, kai jo darbą nuo 2014 metų pradžios koordinuoja centralizuota dispečerinė Klaipėdoje. Ar neišvežami pacientai gydytis į Klaipėdos miesto ligonines?

Daugėja prisirašiusiųjų ir paslaugų

Kalbėdamas apie įstaigos finansinius reikalus, L.Indriuška politikams pasakojo, kad, jei neįskaičiuotume įstaigos prarasto indėlio, įstaiga dirbo pelningai ir praėjusius metus būtų užbaigusi su 100 tūkst. litų pelnu.

Per metus įstaigos paslaugų pageidaujančių pacientų skaičius padidėjo 47 asmenimis. Iš viso Šilutės PSPC 2013 metų gruodžio 31 d. turėjo 9203 prisirašiusius pacientus.

Teritorinės ligonių kasos tvarkingai atsiskaito už suteiktas paslaugas ir įstaigos pacientų skaičių. Kasa pernai sumokėjo 4,797 mln. Lt, o už papildomas paslaugas iš fizinių ir juridinių asmenų gauta 670 tūkst. Lt.

Efektyvinamas darbas

Pasak įstaigos vadovo, jo iniciatyva buvo atliekama įstaigos darbuotojų pareigybių analizė. Todėl vykdytas pareigybių optimizavimas panaikinant dubliavimą, siekiama didesnio gydytojų darbo našumo, kad pacientams nereikėtų ilgai laukti eilėse.
Šilutės PSPC įsigijo naują klinikinės laboratorijos įrangą, kuria atlieka daugiau tyrimų pačioje įstaigoje. Tokiu atveju pinigai už šias paslaugas lieka pačiai įstaigai, neatiduodami Klaipėdos ar kitoms laboratorijoms, kurios atlieka tyrimus. O šilutiškiai gali kur kas greičiau sužinoti tyrimų rezultatus.

Per L.Indriuškos vadovavimo laikotarpį į darbą buvo priimti nauji specialistai: šeimos gydytojas ir odontologas, kurio paslaugų paklausa yra viena didžiausių Šilutės PSPC. Be to, PSPC neseniai įsigijo naują modernią odontologijos kėdę, kuri pakeis senąją.

Vienas didžiausių pasiekimų tai, kad Šilutės PSPC gavo licenciją teikti visiškai naujas paslaugas Šilutėje – steigti diabetinės pėdos kabinetą. Ši paslauga aktuali 287 prie įstaigos prisirašiusiems pacientams, kuriems diagnozuotas cukrinis diabetas. Iki šiol jie daug metų vykdavo pėdų būklę tirti į kitus miestus ir šios paslaugos labai laukė Šilutėje. Nuo balandžio pradžios pėdos kabinetas pradės veikti Šilutės PSPC.

L.Indriuška „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad kolektyve pagerėjęs bendravimas, darbuotojams neleidžiama pamiršti, jog nuo pacientų skaičiaus ir to, ar pacientai patenkinti paslaugomis, priklauso įstaigos finansinis būvis, darbuotojų atlyginimai ir kt. Kiekvienas darbuotojas – nuo valytojos iki šeimos gydytojų – yra laikomas svarbia įstaigos įvaizdžio dalimi.

Pacientų „nevagia“

„Šilutės naujienų“ skaitytojai gerai pamena rajono politikų nuogąstavimus dėl šiemet įsigalėjusios naujovės pirminės sveikatos priežiūros sistemoje, kai visoje šalyje greitosios pagalbos padaliniams vadovauti pradėjo centralizuotos dispečerinės. Šilutės greitosios pagalbos darbą koordinuoja centralizuota krašto dispečerinė Klaipėdoje.

Kai reikėjo apsispręsti dėl tokios pertvarkos, politikai – medikai Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ypač baiminosi, kad dėl to Šilutės ligoninė gali prarasti ir pacientus, ir regioninės ligoninės statusą. Gydytojai manė, kad Klaipėdos dispečerinė stengsis rajono paribio susirgusius ar susižeidusius gyventojus vežti į apskrities ligonines ir taip sumažins Šilutės ligoninės aptarnaujamų pacientų skaičių.

L.Indriuška rajono politikus patikino, kad tokio piktnaudžiavimo per porą centralizuotos dispečerinės darbo mėnesių nebuvo pastebėta. Buvo tik 3 atvejai, kai pacientai iškart buvo nuvežti į Klaipėdos miesto ligonines, nes jiems reikėjo skubios specializuotos pagalbos. Analizė parodė, kad tai buvo atlikta teisingai – siekiant skubiau suteikti pacientui kokybišką reikiamą paslaugą.

L.Indriuškos komentarą apie greitosios pagalbos padalinio darbą patvirtino ir posėdyje buvęs Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. Jis irgi sakė, kad dėl centralizuotos dispečerinės veiklos Šilutės ligoninės pacientų skaičius nemažėja.

Rajono politikai visuose komitetuose naujajam Šilutės PSPC vadovui nepareiškė jokių priekaištų dėl vadovavimo įstaigai. Vadovo veiklos ataskaita bus teikiama tvirtinti savivaldybės Tarybos posėdyje ketvirtadienį.