Šilutės PSPC: įtampa auga

pspc susirinkimasŠilutės pirminės sveikatos priežiūros centre vėl auga įtampa. Kol įstaigos vadovė Jadvyga Ažukaitienė serga, medikai prieš savaitę pareiškė norą susitikti su Savivaldybės vadovais ir išsakė jiems savus priekaištus dėl vadovės darbo, dėl menkų atlyginimų ir jų skaičiavimo metodikos.

Rajono Tarybos komitetuose irgi svarstoma PSPC padėtis, ir politikai be gailesčio kritikuoja J.Ažukaitienės vadovavimo bei taupymo metodus.

Medikai nepatenkinti vadove

Prieš savaitę į susitikimą pasikvietę Savivaldybės vadovus PSPC gydytojai ir slaugytojos žiniasklaidos neįsileido. Jie tikino norintys tik pasikalbėti, bet ne „padaryti šou“.

Susitikime dalyvavusiam Savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui vėliau teko padėtį aiškinti Tarybos komitetuose. „Medikai kalbėjo apie tai, kad įstaigoje trūksta tvarkos, menki atlyginimai, įtarimą kelia jų skaičiavimo metodika, ypač – profilaktinių apžiūrų kabinete, kur slaugytojos atlyginimas nesiekia ir minimumo“, – informavo R.Ambrozaitis.

Jam teko pripažinti, kad į kai kuriuos medikų klausimus tądien neatsakyta, mat nei direktorius, nei jo pavaduotojai irgi nežinojo, kokios investicijos įstaigoje buvo padarytos per 2012-uosius metus.

Pasak R.Ambrozaičio, PSPC darbuotojai kėlė klausimus, į kuriuos jiems turėtų atsakyti ne kas kitas, bet jų tiesioginė vadovė – vyriausioji gydytoja J.Ažukaitienė. Todėl R.Ambrozaičiui susidarė įspūdis, kad šioje viešojoje įstaigoje stinga atviro vadovo bendravimo su darbuotojais.

„Jautėsi, kad darbuotojai nepatenkinti savo vadove“, – sakė R.Ambrozaitis.

Sumažėjo prisirašiusių ligonių

„Tai kaip mes turime spręsti apie PSPC veiklą, jei į posėdį neatvyko nė vienas įstaigos atstovas“, – stebėjosi Kontrolės komiteto pirmininkas Virgilijus Pozingis. Anot V.Pozingio, įstaiga juk nepriklauso tik vienam žmogui – J.Ažukaitienei, ją sergančią juk pavaduoja viešųjų pirkimų organizatorius Liutauras Indriuška? Tačiau Kontrolės komiteto posėdyje jis nepasirodė.

Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė akcentavo, jog UAB „Apskaitos ir mokesčių konsultacijos“ atliktas auditas parodė, kad Šilutės PSPC finansinės ataskaitos teisingai parodo įstaigos finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus.

Politikus domino, dėl kokios priežasties pernai, palyginti su ankstesniais metais, 345 tūkstančiais litų sumažėjo Šilutės PSPC pelnas.

Ekonomikos komiteto posėdyje L.Indriuška jau dalyvavo, bet paaiškinti padėtį teko vyr. buhalterei Irenai Gabėtienei.
„Kodėl sumažėjo pelnas? Ar ligonių mažiau turite, ar paslaugų nebeteikiate?“ – klausė V.Pozingis.

„Dėl to, kad sumažėjo apdraustųjų ir prisirašiusių ligonių, be to, pernai įstaigoje vyko daugiau nei užpernai remontų“, – atsakė finansininkė.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Arvydas Jakas priminė, jog centro vadovė J.Ažukaitienė dar pernai buvo įspėta, kad laikyti tokias dideles sumas banke yra nenaudinga. „Pinigai nebuvo investuojami, ir šiemet dingo. O mes turime slaugytojų skundų, kad joms nekeliami atlyginimai, kad jos dirba už ačiū“, – piktinosi A.Jakas.

Šilutės PSPC žlugusiame Ūkio banke prarado beveik 2 milijonus litų.

Infliacija – 3 proc., palūkanos – 0,8 proc.

Pasak A.Jako, J.Ažukaitienė dar pernai žadėjo, jog investuos pinigus, bet investicijų taip ir nebuvo, išskyrus, anot A.Jako, tik vieną projektą – Ūkio banką…

Tokia „investicija“ labai piktinosi ir Ekonomikos komiteto narys, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas. „Aš nesuvokiu, kad tokie pinigai gali gulėti banke. Juos galima buvo investuoti“, – stebėjosi jis.

Anot S.Kazlausko, pelno siekianti įmonė niekada sau neleistų tokių pinigų laikyti viename banke. Juolab, kad apie Ūkio banko nepatikimumą garsiai buvo kalbama jau prieš metus.

Pasidomėjęs, kokioms palūkanoms buvo padėta tokia suma, politikas išgirdo, jog 0,8 proc., ir susiėmė už galvos. „Jėzau“, – ištarė S.Kazlauskas ir priminė, kad šiandien infliacija siekia 3 proc….

Šį kartą J.Ažukaitienės negynė net „darbietis“ Saulius Stankevičius, ankstesniame Kontrolės komiteto posėdyje politikams siūlęs ne ją užsipulti, o apsvarstyti savus netoliaregiškus finansinius sprendimus.

Šįkart S.Stankevičius priminė prieš metus irgi siūlęs vyr. gydytojai J.Ažukaitienei plėsti įstaigos veiklą, kurti filialus kaimuose ir taip konkuruoti su privačiais centrais. Pasiūlymai nebuvo išgirsti, o šiandien, pasak S.Stankevičiaus, ryte į polikliniką išėjęs jo darbuotojas 11 val. praneša pas gydytoją dar nepriėjęs ir nežinia kada pateksiąs… „Privačiame medicinos centre taip nebūtų“, – reziumavo S.Stankevičius.

A.Jakas siūlė įstaigos vadovės veiklos ataskaitai nepritarti. S.Kazlauskas klausė, kokius susidariusios situacijos sprendimus mato Savivaldybės administracija.

R.Ambrozaitis pripažino, kad siūlymų kol kas nėra, tik aiškinamasi situaciją. Kai bus surinkta informacija, tada bus ir sprendžiama.