Šilutės PSPC likimas bus sprendžiamas dar kartą

PSPC ATIDETAS_1Paskutinis šių metų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo piketu. Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) klientai – apie 10 žmonių – su plakatais rankose ragino savivaldybės politikus panaikinti sprendimą dėl Šilutės pirminio sveikatos priežiūros centro reorganizavimo prijungiant jį prie Šilutės ligoninės.

Visiems yra žinoma, kad Savivaldybės valdžia su meru Vytautu Laurinaičiu nė nedvejoja, kad yra teisūs siekdami skirtingų lygių sveikatos priežiūros įstaigas apjungti į vieną.

Tačiau tą dieną įvyko neįtikėtinas dalykas – valdantieji suabejojo, kad turės tiek balsų, kad galėtų tęsti minėtų įstaigų apjungimo procesą, ir paprašė iš posėdžio darbotvarkės išbraukti klausimą, susijusį su PSPC reorzanizacija.

Galutinis sprendimas – išliks Šilutės PSPC savarankiška įstaiga, ar neišliks – bus priimtas kitame posėdyje, sausio 26 dieną.

Žmonės nenori, kad PSPC būtų sunaikinta

Piketuoti atėję žmonės sakė, kad jie prieštarauja valdžios užmojams sunaikinti savivaldybei priklausantį savarankišką PSPC. Šilutiškių nuomone, PSPC, prijungta prie Šilutės ligoninės, bus tiesiog „apiplėšta“, nes ligoninės finansinė situacija yra bloga, o Šilutės PSPC dirba nenuostolingai.

Pasak piketuotojų, jie baiminasi, kad prie ligoninės prijungtas Šilutės PSPC vėliau gali būti išdraskytas: gali būti atskirta ir net privatizuota Greitosios pagalbos tarnyba, kuri taptų riebiu kąsneliu privatiems pirminės sveikatos priežiūros centrams.

Tačiau piketuotojų abejonių politikai neišgirdo, nes piketas prasidėjo tuo pat metu, kaip ir posėdis, ir nė vienas politikas su piketuotojais pabendrauti neišėjo.

Suabejojo ne tik opozicijos politikai

Daugiau nei pusmetį dėl sprendimo reorganizuoti Šilutės PSPC bylinėtasi teismuose. Išsaugoti įstaigos savarankiškumą siekė dabar jau buvęs įstaigos vadovas Liutauras Indriuška su bendraminčiais bendradarbiais.

Įstaigos reorganizacijos užmojui niekad nepritarė nė vienas savivaldybės Tarybos opozicijos politikas.

Tačiau ši kova baigėsi gruodžio 5 dieną, nuskambėjus Klaipėdos apygardos administracinio teismo verdiktui, jog savivaldybės Taryba gali reorganizuoti savo įstaigą.

Kitų metų sausio 5 dieną įsigaliojus teismo sprendimui, valdžiai bus atrištos rankos tęsti Šilutės PSPC reorganizaciją.

Diskusiją apie tai, jog pradėtą reorganizaciją vertėtų sustabdyti, sukėlė Šilutės PSPC stebėtojų taryba, kuriai vadovauja VRK „Už žmonių valdžią“ lyderė Daiva Žebelienė. Remdamasi naujojo Seimo priimtu įstatymu apie tai, kad negalima jungti skirtingų lygių sveikatos priežiūros įstaigų, ir Šilutės PSPC gydytojų tarybos prašymu, D.Žebelienė savivaldybės Tarybai pateikė sprendimo projektą atsisakyti  Šilutės PSPC reorganizacijos.

Apie tai „Šilutės naujienose“ rašėme gruodžio 20 dieną, straipsnyje „Savivaldybės Tarybai pasiūlyta apsigalvoti – Šilutės PSPC nereorganizuoti“.

Valdančiosios koalicijos vienybė

Ketvirtadienį prasidėjus savivaldybės Tarybos posėdžiui ir tikslinant posėdžio darbotvarkę, meras V.Laurinaitis suteikė žodį Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkui, „tvarkiečiui“ Steponui Kazlauskui.

Jis netikėtai pasiūlė iš darbotvarkės išbraukti sprendimo projektą, pateiktą D.Žebelienės. Teisinosi, kad jo vadovaujamas komitetas nežino priežasčių, kodėl suabejota Šilutės PSPC reorganizacijos tikslingumu. Todėl jis pasiūlė D.Žebelienės pasiūlytą sprendimą svarstyti kito Tarybos posėdžio metu.

Kad nėra susipažinęs su argumentais, kodėl reikėtų naikinti Šilutės PSPC reorganizacijos sprendimą, guodėsi ir kitas valdančiųjų atstovas – Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis.

Socialdemokratas Saulius Vytuvis, kuris į savivaldybės Tarybą įžengė tik prieš mėnesį, valdančiosios koalicijos politikus ragino dar kartą įsiklausyti į reorganizuojamos įstaigos žmonių nuomonę, išsiaiškinti, kokios finansavimo kliūtys gali atsirasti apjungus dviejų skirtingų lygių sveikatos priežiūros įstaigas į vieną. Todėl jis patarė dar kartą pasverti, ar teisingas buvo sprendimas reorganizuoti Šilutės PSPC  prijungiant ją prie Šilutės ligoninės.

Dabar jau žinoma, kad Šilutės PSPC reorganizacijos tikslingumu abejoja ne tik politikė D.Žebelienė, kai kurie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei VRK „Už žmonių valdžią“ frakcijos politikai, bet ir vienas kitas socialdemokratas.

Tikriausiai todėl valdantieji nerizikavo teikti balsavimui D.Žebelienės pasiūlymo – juk nebevieninga valdančioji dauguma galėjo pritarti reorganizacijos stanbdymui.

Tad lemtingas klausimas – būti ar nebūti Šilutės PSPC – atidėtas kitam posėdžiui.

Nuomonės nepakeitė

Valdžios spaudos konferencijoje, kuri įvyko jau po savivaldybės Tarybos posėdžio, meras V.Laurinaitis ir savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad nė kiek nėra sudvejoję reorganizuoti Šilutės PSPC. V.Laurinaitis įsitikinęs, kad šios medicinos įstaigos darbuotojų susirinkime (jį numatyta surengti)paaiškės, jog reorganizacijai priešinasi tik keli darbuotojai.

V.Laurinaitis sakė, kad kartu su D.Žebelienės sprendimo projektu panaikinti Šilutės PSPC reorganizacijos sprendimą bus pateiktas ir kitas sprendimo projektas, kuriuo bus atnaujintas pradėtos reorganizacijos planas. Tai reiškia, kad rajono vadovai yra įsitikinę, jog pavyks įtikinti valdančiosios koalicijos politikus savo sprendimo teisingumu.