Šilutės PSPC medikai pasiruošę dirbti ir Žemaičių Naumiestyje

pspc naumiescio ambulatorijaRajono politikams artimiausiu metu teks apsispręsti, ar Žemaičių Naumiesčio apylinkės gyventojams už pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teks mokėti mažiau, ir ar jos bus arčiau namų.

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Liutauras Indriuška kreipėsi į Savivaldybės tarybą, prašydamas pritarti šios įstaigos padalinio atidarymui Žemaičių Naumiestyje.

L.Indriuška sako, kad Šilutės PSPC turi pakankamai gerų specialistų ir reikiamos įrangos, kad galėtų plėstis ir mažesnėmis kainomis nei privačiose medicinos įstaigose, bet tokias pat kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas teikti ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos bei aplinkinių gyvenviečių žmonėms.

Paslaugas teikia tik privatininkai

Jau keleri metai pastate, kur ilgą laiką veikė Žemaičių Naumiesčio miestelio ambulatorija, dirba IĮ „Sveikatos priežiūros reabilitacija ir korekcija“. Rajono Savivaldybės taryba privačiai įstaigai šias patalpas buvo perdavusi pagal panaudos sutartį neatlygintinai valdyti ir naudotis, tačiau panaudos sutarties laikas jau baigėsi.

Žemaičių Naumiestyje dirba ir dar vienas privatus medicinos centras, taigi medicinos paslaugas krašto žmonėms teikia tik privatininkai.

Savivaldybės įstaigos – Šilutės PSPC direktorius L.Indriuška sako matantis galimybę šiame miestelyje atidaryti padalinį, kuriame irgi galėtų teikti įvairias sveikatos priežiūros paslaugas.

L.Indriuška pateikė tokį sumanymą pagrindžiančius raštus Savivaldybės merui ir Tarybos nariams, mintimis pasidalijo ir su „Šilutės naujienomis“.

Teiktų pigesnes, bet kokybiškas paslaugas

Šilutės PSPC direktorius sako, jog privačios medicinos įstaigos, visų pirma, yra suinteresuotos pelnu. Taigi paslaugas visada teikia šiek tiek brangiau nei Savivaldybei priklausančios pirminės sveikatos priežiūros centrai. Taip yra todėl, kad Šilutės PSPC paslaugų ir priemonių kainodarą reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinti teisės aktai, todėl ši įstaiga negali užsidėti antkainių.

„Nors mūsų įstaigoje teikiamos paslaugų kainos yra mažiausios visame rajone, kokybe jos tikrai nenusileidžia toms, kurias pacientai gauna privačiuose centruose. Mes galime didžiuotis profesionalių gydytojų komanda, kurie nuolatos kelia savo kvalifikaciją ir gilina žinias įvairiuose mokymuose bei kursuose“, – sako L.Indriuška.

Be to, direktoriaus pastebėjimu, kitame Žemaičių Naumiestyje paslaugas teikiančiame centre kartais trūksta medikų, tuo tarpu Šilutės PSPC yra daug gydytojų. Todėl problemos nekiltų net tada, jei kuris susirgtų – tikrai atsirastų pavaduojančių kolegų, tad pacientų gydyme pertraukų nebūtų ir jiems netektų laukti eilėse.

PSPC mato galimybę minėtose patalpose įkurti ne tik kelis šeimos gydytojų kabinetus (kad pacientai galėtų pasirinkti jiems labiausiai patinkantį mediką), bet ir odontologo kabinetą. Čia būtų teikiamos ir protezavimo paslaugos, kurios vaikams, pensininkams ir neįgaliesiems yra kompensuojamos iš Teritorinių ligonių kasų. Tokiu būdu naumiestiškiai sutaupytų daug laiko ir pinigų, nes jiems nereikėtų važinėti į Šilutę.

Būtų ir greitosios pagalbos padalinys

PSPC vadovas subrandino ir daugiau naujų idėjų. Viena jų – Žemaičių Naumiestyje įsteigti Greitosios medicinos pagalbos punktą.

L.Indriuška primena pastaraisiais metais nuolat eskaluojamą greitosios medicinos pagalbos paslaugų optimizavimo temą. Kaip taupyti pinigus, o kartu laiku suspėti pas ligonį ir suteikti jam visavertę pagalbą, nuolat svarsto Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai, į diskusijas įsijungia medikai ir įvairiomis ligomis sergančius pacientus vienijančios organizacijos.
Šilutės rajonas apima išskirtinai didelę teritoriją, kai kurie Švėkšnos, Vainuto, Saugų seniūnijų kaimai ypač nutolę nuo centro.

Todėl čia, pasak L.Indriuškos, greitosios pagalbos problema dar aktualesnė.

Todėl sumanyta, kad Žemaičių Naumiesčio padalinyje galima būtų įkurdinti ir greitosios medicinos pagalbos medikų brigadą, kuri, reikalui esant, žymiai greičiau, nei važiuojanti iš Šilutės, pasiektų atokius mūsų rajono pakraščio kaimus. Manoma, kad taip kas kartą būtų sutaupoma apie 10-15 minučių, o skubant pas ligonį ar į nelaimės vietą ypač brangi būna kiekviena minutė.

Be to, palengvėtų medikų darbas, nes jiems nereikėtų į nelaimės vietą skubėti beprotišku greičiu, dažnai slidžiais ir neprižiūrėtais žiemos keliais.

Kartu racionaliau būtų naudojamos ir kurui bei automobilių eksploatacijai reikalingos lėšos, žinoma, ramiau dėl savo sveikatos jaustųsi ir visi to krašto žmonės.

Turi įrangos ir specialistų

„Telieka viltis, kad rajono politikai matys naudą, kurią krašto žmonėms galėtų suteikti mūsų centro medikai, jei gautume patalpas Žemaičių Naumiestyje. Mes esame pasiruošę, bereikia tik politinio sprendimo, ir aplinkinių kaimų žmonės turės pasirinkimą, kur gydytis, – privačiame ar valstybės finansuojamame, todėl mažesnėmis kainomis paslaugas teikiančiame, medicinos centre“, – sako L.Indriuška.