Šilutės PSPC stebėtojų tarybos pirmininką iš posto verčia menamas interesų konfliktas

Kainovaitis IMGP7291Rajono politikui Vladui Kainovaičiui teks atsistatydinti iš Šilutės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (Šilutės r. PSPC) stebėtojų tarybos pirmininko posto. Taip sutarta Etikos komisijos posėdyje praėjusį penktadienį.

Etikos komisiją ištirti V.Kainovaičio elgesį įpareigojo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, gavusi buvusios V.Kainovaičio partijos bičiulės Dainoros Butvydienės skundą. Ji įtaria V.Kainovaitį supainiojus viešuosius ir privačius interesus, nes jis, praėjusių metų gruodį skiriamas minėtos įstaigos stebėtojų tarybos pirmininku, nesakė, jog Šilutės r. PSPC ir UAB „Statyk pats“, kurioje jis dirba komercijos direktoriumi, turi komercinių santykių.

Menkas biznis

Etikos komisijos pirmininkas, opozicijos atstovas valstietis – žaliasis Juozas Sauspreškis kritiškai komentavo valdančiosios daugumos politiko V.Kainovaičio situaciją. J.Sauspreškio nuomone, rajono Tarybos narys, prieš užimdamas kokias nors jam siūlomas pareigas, privalo įvertinti, ar nesusidarys prielaidos viešųjų ir privačių interesų konfliktui.

J.Sauspreškis kalbėjo, kad V.Kainovaitis neneigia, jog UAB „Statyk pats“ turi prekių įsigijimo sutartį su Šilutės r. PSPC. Jis pacitavo viename leidinyje išspausdintus V.Kainovaičio žodžius, jog minėtas prekybos centras prekių įsigijimo sutartį sudarė daug anksčiau, nei jis tapo politiku ir buvo paskirtas į PSPC stebėtojų tarybą. Publikacijoje minima, kad PSPC per metus prekybos centre perka prekių tik už kelis tūkstančius litų ir tai, V.Kainovaičio teigimu, menkas biznis, kad jam būtų prikaišiojamas kokios nors naudos siekimas.

Kiti Etikos komisijos nariai – socialdemokratas Alfonsas Vanagas ir Macikų seniūnaitis Romualdas Jovaiša švelnino situaciją, kalbėdami, jog neįsivaizduoja, kaip V.Kainovaitis galėtų siekti naudos savo įmonei: kokiais svertais Stebėtojų komisijos pirmininkas galėtų paveikti Šilutės r. PSPC pirkti daugiau prekių iš parduotuvės „Statyk pats“?

Tačiau J.Sauspreškis buvo atkaklus ir sakė, kad stebėtojų tarybai bei pirmininkui pakanka galių, kad galėtų daryti įtaką įstaigos vadovui. Jis priminė savo kolegoms, kad stebėtojų taryba kasmet vertina įstaigos vadovo veiklos ataskaitą, gali teikti siūlymus rajono Tarybai dėl nuobaudų skyrimo ir t.t.

J.Sauspreškis sakė, kad dabar nereikėtų kalbėti apie tai, turėjo V.Kainovaitis kokios nors naudos ar ne, bet apskritai reikėtų užkirsti kelią galimam viešųjų ir privačių interesų konfliktui.

Įtikino atsistatydinti

V.Kainovaitis yra tos pačios Etikos komisijos narys, tik šį kartą atsidūrė svarstomųjų suole.

Jis sakė nesijaučiąs nieko pažeidęs. PSPC stebėtojų tarybos pirmininku sutikęs dirbti tik todėl, kad atsistatydinus iš pirmininko pareigų rajono Tarybos nariui Jonui Purliui, stebėtojų Taryboje nebeliko politikų.

Iškilus šiai problemai, V.Kainovaitis sutiko atsistatydinti ne tik iš Šilutės PSPC stebėtojų tarybos pirmininko pareigų, bet ir iš pačios stebėtojų tarybos. Tai jis pažadėjo padaryti jau pirmadienį, kovo 18 dieną.

V.Kainovaitis abejojo, ar rajono Taryba galės jį deleguoti į kurios nors kitos Savivaldybės įstaigos stebėtojų tarybą, nes prekybos centras „Statyk pats“ turi sutartis su visomis įstaigomis ir įmonėmis.

Etikos komisijos nariai galėjo priimti sprendimą, ar rajono Tarybos narys V.Kainovaitis yra pažeidęs Tarybos nario etiką ar ne, tačiau jiems labiau patiko V.Kainovaičio įsipareigojimas, kad jis paliks minėtos stebėtojų tarybos pirmininko postą ir taip išvaduos kolegas nuo (ne)baudimo prievolės.

Etikos komisija atidėjo posėdį vienai savaitei ir sprendimą dėl V.Kainovaičio elgesio priims tuomet, kai jis jau bus atsistatydinęs. Tuomet neliks pagrindo V.Kainovaičio galimam interesų konfliktui.