Šilutės PSPC vadovė J.Ažukaitienė: „Pareigas paliksiu ramia sąžine“

azukaitiene jadvygaRajono Taryba minimaliausia balsų dauguma – 14 rajono politikų iš valdančiosios koalicijos – nusprendė šalių sutarimu nuo gegužės 31 dienos atleisti iš darbo Šilutės r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyr. gydytoją Jadvygą Ažukaitienę.

Du mėnesius valdančiosios koalicijos politikai ir rajono vadovai priekaištavo J.Ažukaitienei už tai, kad bankrutavusiame Ūkio banke liko apie 2 mln. Lt įstaigos lėšų. Neslėpta, kad valdžia sieks J.Ažukaitienės atstatydinimo iš pareigų.

Už J.Ažukaitienės atleidimą nebalsavo valdančiosios koalicijos TS-LKD frakcijos narė Albina Bumblauskienė. Valdančiųjų atstovas Sąjungos TAIP narys Arvydas Jakas posėdyje nedalyvavo. Visi opozicijos politikai nepritarė PSPC vadovės atleidimui iš darbo.
Atleidimo dieną jai bus išmokėtas pusmečio vidutinis darbo užmokestis ir pinigai už nepanaudotas atostogas.

Išvaroma ar pabėga?

Opozicijos politikai vienas paskui kitą dėstė, jog J.Ažukaitienė nėra atsakinga, kad PSPC lėšos įstrigo buvusiame Ūkio banke, kad negalima švaistytis tokiais gerais vadovais, kaip ji, kurie per kelerius metus praskolintą sveikatos įstaigą pavertė pelninga įstaiga.

Buvo ir tokių politikų, kurie prisiminė, jog PSPC kolektyvas iškėlė nemažai klausimų apie darbo ir finansinės veiklos organizavimą, todėl politikai norėtų, jog įstaigos vadovė į juos atsakytų ir tik tada rajono Tarybos komitetuose būtų svarstoma, pritarti ar ne vadovės atleidimui.

Kad vyr. gydytojos atleidimą iš darbo gaubia daug klaustukų ir kad nėra ko skubėti, kalbėjo ir jokiai politinei partijai nebepriklausanti Stasė Skutulienė. Jai neaišku, ar J.Ažukaitienė išvaroma, ar pabėga?

Valdančiosios daugumos atstovai vienu balsu tikino, kad prašymą atleisti iš darbo parašė pati J.Ažukaitienė, ir vargu ar galima nepritarti jos prašymui.

Darbą paliks ramia sąžine

J.Ažukaitienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad mėnesį, likusį iki atleidimo iš darbo dienos, jai dirbti bus paprasta ir aišku – planuoti darbą mėnesiui lengviau nei metams.

„Darbą paliksiu ramia sąžine. Ateinantis vadovas įstaigą paveldės be skolų, ir su bemaž 700 tūkst. Lt apyvartinių lėšų. Įstaigos vieno mėnesio apyvarta yra apie 400 tūkst. litų. Už pirmąjį šių metų ketvirtį įstaiga gavo 40 tūkst. litų pelno. Šilutės PSPC prisirašiusių pacientų skaičius yra stabilus jau kelerius metus – apie 9200.

Nesu pratusi užleisti pozicijas be kovos, juolab kad esu įsitikinusi savo teisumu. Šį kartą mano konkurentai pasirinko itin sunkų mano sveikatai laiką“, – sakė J.Ažukaitienė, kuriai dėl minėtos finansinės problemos ir valdžios spaudimo kovo mėnesį teko gydytis Kauno klinikose.