Šilutės rajone nuo stabligės mirė vyras

Nuo stabligės padeda tik skiepai. / businesspundit.com nuotr.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, vasario 12 d. Šilutės rajone nuo stabligės mirė vyras. Apie tai pranešė Klaipėdos visuomenės sveikatos centras.
 
68 metų vyras pernai gruodį krito ir susimušė galvą, tačiau medicininės pagalbos nesikreipė. Gruodžio 29 d. jis susirgo. Liga prasidėjo kalbos ir rijimo sutrikimu, seilėtekiu, gerklės skausmu. Tuomet jis buvo paguldytas į Šilutės ligoninę, vėliau  buvo perkeltas į Klaipėdos universitetinę ligoninę su stabligės diagnoze.

Vasario 12 d. ligonis mirė. Galutinė diagnozė – generalizuota stabligės forma. Duomenų, ar vyras buvo pasiskiepijęs nuo stabligės, nėra.
 
Stabligė – tai sunki, dažnai mirtina infekcinė liga, Lietuvoje kasmet registruojami vidutiniškai trys atvejai, iš jų 1-2 baigiasi mirtimi.

„Svarbu tai, kad stabligės infekciją galima valdyti skiepais – tai viena iš efektyviausių  profilaktikos priemonių. Lietuvoje valstybės lėšomis nuo stabligės (stabligė skiepijama kartu su difterijos, poliomielito, kokliušo ir kitų komponentų turinčia vakcina) skiepijami kūdikiai ir vaikai, sustiprinančios stabligės dozės (revakcinacija) atliekami – 6-7 metų vaikams ir 15-16 metų paaugliams (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina), tačiau apsauginis antikūnų nuo stabligės lygis organizme išlieka ne ilgiau kaip 10 metų“, – aiškino ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus gydytoja Eglė Savickienė.

Atsižvelgiant į tai, reikalingos palaikomosios vakcinos dozės kas 10 metų tam, kad būtų išlaikyta patikima apsauga. Taigi nuo 26 metų pasiskiepyti palaikomąja doze reikia kas 10 metų.

Lietuvoje suaugusiųjų skiepijimui naudojama vakcina apsaugo ne tik nuo stabligės, bet ir nuo difterijos.

Gydytoja E.Savickienė priminė, kad pasiskiepyti nuo stabligės šiuo  metu galima nemokamai – pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą nuo 2009 m. vyksta planinė suaugusių asmenų, vyresnių nei 26 m. amžiaus, vakcinacija nuo difterijos ir stabligės valstybės biudžeto lėšomis.

Norintiems pasiskiepyti rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.