Šilutės rajone skelbiamas konkursas laisvai antstolio vietai užimti

antstoliaiTeisingumo ministerija, siekdama didinti antstolių paslaugų prieinamumą ir konkurenciją, 9 veiklos teritorijose skelbia konkursą naujoms antstolių vietoms užimti. Jurbarko, Tauragės, Šilalės ir Šilutės rajonų apylinkių teismų veiklos teritorijoje laisva 1 vieta.

Konkursas paskelbtas atsižvelgiant į tai, kad kai kuriose antstolių veiklos teritorijose antstolių yra mažiau nei nustatytas jų skaičius, dar kitose išaugęs nebaigtų vykdomųjų bylų skaičius rodo lėtėjančias vykdymo procedūras. Sprendžiant kuriose teritorijose skelbti konkursą, buvo vertinamos ir antstolių pajamos.

„Šie pokyčiai, o kartu ir kitos įstatyminės iniciatyvos, kurias jau įgyvendinome ar numatome įgyvendinti, lems didesnę antstolių konkurenciją. Suprantama, kad tai atitinkamai paveiks visą antstolių rinką, tačiau prioritetas turi būti skiriamas gyventojų poreikiams”, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Įvertinus visus aspektus, papildomai antstolių nutarta ieškoti šių apylinkių teismų veiklos teritorijose: Vilniaus miesto 1, 2, 3, 4 ir Vilniaus rajono; Panevėžio miesto; Akmenės, Mažeikių ir Skuodo rajonų; Alytaus, Lazdijų ir Prienų rajonų; Biržų, Kupiškio ir Rokiškio rajonų; Jonavos ir Kėdainių rajonų; Jurbarko, Tauragės, Šilalės ir Šilutės rajonų; Marijampolės rajono; Plungės ir Telšių rajonų.

Antstolių atranką raštu ir žodžiu vykdys Teisingumo ministro įsakymu patvirtinta komisija. Asmenis, norinčius vykdyti antstolių veiklą, ministerija iki 2012 m. rugpjūčio 29 d. (imtinai) kviečia teikti prašymus leisti dalyvauti viešame konkurse.

Paskutinį sykį viešas konkursas antstolių pareigoms užimti vyko 2011 m. vasario 10 d.

Išsamiau su konkurso sąlygomis galima susipažinti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

Šiuo metu Lietuvoje dirba 116 antstolių, Teisingumo ministro įsakymu nustatytas didžiausias galimas antstolių skaičius mūsų šalyje – 137.