Šilutės rajono brakonieriai per du mėnesius gamtai pridarė 21 965 Lt žalos

brakonieriai lasisosDidžiojoje Lietuvos dalyje praėjusią savaitę baigėsi beveik tris mėnesius trukusi akcija „Lašiša 2013“.

Šilutės rajone brakonieriai turėjo jaustis nesaugiai beveik du mėnesius – nuo rugsėjo pradžios iki spalio 20 dienos mūsų krašto gyvosios gamtos inspektoriai į reidus vyko 63 kartus ir patikrino 3001 žveją.

Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuvoje akcijos „Lašiša 2013“ metu gamtai padaryta brakonierių žala vertinama daugiau nei 146 tūkst. Lt. Nemuno deltos ir Kuršių marių regione nelegaliai žvejoję asmenys gamtai pridarė šeštadalį šios žalos.

Brakonierius ir toliau žlugdys baudomis

Lietuvoje gamtosauginės akcijos „Lašiša 2013“ metu, nuo rugsėjo 2 d. iki lapkričio 20 d., iš viso atlikti 408 reidai ir patikrinti 6 623 žvejai. 223 jų neturėjo mėgėjų leidimų žvejoti.

Aplinkos ministerija džiaugiasi tokiais rezultatais ir daro išvadą, jog pamažu žmonių suvokimas, kas yra mėgėjiška žūklė ir kaip ji turėtų vykti, kinta: anksčiau pažeidėjų būdavo daugiau.

Aplinkosaugininkus džiugina ir tai, kad iš akcijos metu užfiksuotų 414 administracinių teisės pažeidimų tik 51 buvo šiurkštus.
„Dar prieš dešimt metų ypač šiurkščius brakonieriavimo atvejus skaičiavome dešimtimis. Tai, kad jų kasmet mažėja, rodo, kad judame teisinga linkme. Ateityje ne tik nekeisime pozicijos, bet ir sieksime griežtinti administracinę atsakomybę taisyklių nesilaikantiems pažeidėjams“, – teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Šilutės rajono brakonieriai paklos beveik 10 tūkst. Lt

Šilutėje akcija „Lašiša 2013“ vyko kiek trumpiau – nuo rugsėjo 1 iki spalio 20 d.

Šilutės Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnioji specialistė Indrė Žigienė informavo, kad akcijos metu inspektoriai į reidus vyko 63 kartus. Iš viso patikrintas buvo 3001 žvejas mėgėjas, iš jų taisyklėms nusižengė 141.

Pažeidimų būta įvairių: žvejo mėgėjo leidimo neturėjimas, saugomų teritorijų šiukšlinimas, žvejojimas nelegaliais įrankiais ir kt. Pastarieji brakonieriai už nelegalią žvejybą turės sumokėti 9 600 Lt baudą.

Šilutės rajone brakonieriavusių žvejų gamtai padaryta žala įvertinta 21 965 Lt. Tai yra šeštadalis visos Lietuvos gamtai akcijos metu padarytos žalos. Lietuvoje per beveik tris mėnesius nustatytų pažeidimų žuvų ištekliams žala siekia daugiau nei 146 tūkst. Lt.

Aplinkos ministerija akciją „Lašiša 2013“ laiko sėkminga: mokslininkai atliko lašišinių nerštaviečių apskaitą ir paskelbė, kad šių žuvų vandenyse, palyginti su pernai metų duomenimis, daugėja.