Šilutės rajono gyventojos svajonės vos nesudegė liepsnose – išgelbėjo sprendimas draustis

Ugnis nepaiso žmonių lūkesčių ir ateities planų. Tuo įsitikino Šilutės rajono Kalnalio kaimo gyventoja Ilona Grikšienė ir jos šeima, kurios namų pirtį bei naujai įrengtą salę šventėms rengti praėjusių metų pabaigoje pasiglemžė gaisras.
Po gaisro naujai įrengtoje salėje liko tik nuodėguliai – sudegė ir baldai, ir visa įranga.

Kartu nutolo ir moters planai pradėti švenčių salės nuomos veiklą, kuriai ilgai ir kruopščiai ruoštasi. Laimei, I. Grikšienė paklausiusi savo vaikų patarimų turtą buvo apdraudusi draudimo bendrovėje ERGO. Būtent šis sprendimas Šilutės rajono gyventojai padėjo išvengti didelių nuostolių ir nenuleisti rankų.

Išgelbėjo laiku priimtas sprendimas

Gaisras Grikšių valdose kilo dėl dūmtraukio gedimo pirtyje ir persimetė į šalimais naujai įrengtą salę šventėms rengti. Būtent su ja I. Grikšienė siejo savo ateitį.

„Salė buvo jau pilnai paruošta – su visais reikiamais baldais ir įranga. Jau ieškojome, kas sukurtų salės nuomos interneto svetainę, ir laukėme, kada atsilaisvins pandemijos gniaužtai. Tačiau likus maždaug savaitei iki Kalėdų nutiko nelaimė. Grįžę iš kaimo į namus pamatėme, kad dega pirtis, kurią išvakarėse kūrenome“, – pasakoja I. Grikšienė.

Gaisro gesinti atskubėjusios trys ugniagesių autocisternos išgelbėti pirties ir šventinės salės jau nebegalėjo, tačiau neleido ugniai išplisti į gyvenamuosius ir ūkinius pastatus.

„Bijojome, kad ugnis nepasiglemžtų visų namų, tačiau, laimei ugniagesiams pavyko juos apsaugoti. Dėl to esame jiems labai dėkingi. Visgi nuostoliai patirti didžiuliai. Ypač skaudu dėl perniek nuėjusio darbo įrenginėjant salę šventėms. Į ją buvome įdėję daug darbo ir lėšų. Tikrai tikėjau, kad banketų organizavimas ir salės nuoma gali tapti nauju mūsų šeimos pragyvenimo šaltiniu“, – sako I. Grikšienė.

Šiuos planus turbūt būtų tekę pamiršti, jei ne laiku priimtas sprendimas apdrausti savo turtą. Draudimo bendrovė ERGO atlygino šeimos patirtus nuostolius, o tai leido viską pradėti iš naujo.
„Visiems savo pažįstamiems visuomet sakydavau, kad reikia draustis, tačiau žmonės į tokius raginimus neretai žiūrėdavo skeptiškai – neva, neaišku, ar nutikus nelaimei visi nuostoliai iš tiesų bus atlyginti, ar dėl draudimo išmokos reikės „pakovoti“. Mūsų patirtis priešinga – net nesitikėjome, kad nuostoliai bus įvertinti ir atlyginti taip greitai. Dėl to jau galime planuoti sudegusių patalpų atstatymo darbus“, – sako I. Grikšienė.

Panašių istorijų daug

Moteris sako, kad namus apdrausti paragino užsienyje gyvenantys jos vaikai. „Jie visuomet stebėdavosi, kaip Lietuvoje dar daug žmonių nesidraudžia patys ir nedraudžia savo turto. Vakarų šalyse draudimo kultūra yra labiau pažengusi – ten neįsivaizduojama, kad namai galėtų būti neapdrausti. Manau, kad supratimas, kaip svarbu apsisaugoti nuo įvairių rizikų vis labiau ateina ir į Lietuvą. Deja, dar labai dažnai tik per skaudžias patirtis“, – sako I. Grikšienė.

Nors Šilutės rajono gyventoja džiaugiasi itin greitai draudimo bendrovės atlygintais nuostoliais, tačiau sako, kad gaisras ilgam atgrasė nuo minties apie pirtį. Ją I. Grikšienė nuo šiol įsivaizduotų nebent atvirame lauke, kur aplinkui nėra jokių kitų pastatų.

„Visas pastangas ketiname skirti švenčių salės atstatymui. Be draudimo išmokos tai greičiausiai būtų likę tik svajone. Tačiau dabar esame pasiryžę ją įgyvendinti. Galbūt vasarą, jei leis aplinkybės, jau galėsime priimti pirmuosius svečius“, – viliasi I. Grikšienė.

Panašių į I. Grikšienės šeimos istorijų yra ne viena. Iš viso pernai ERGO gyventojams atlygino ugnies padarytų nuostolių už daugiau kaip pusę milijono eurų. Didžiausia žala siekė beveik 100 tūkst. eurų. Kiekvienu atveju sprendimas apdrausti savo turtą padėjo gyventojams išgelbėti savo svajones, išsaugoti finansinį stabilumą ir tvirtą pagrindą po kojomis.