Šilutės rajono keliams – per tris milijonus litų

keliu tvarkymas cintjoniskiu gŠiais metais Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, atsižvelgdama į gyventojų skaičių ir kelių bei gatvių ilgį, Šilutės rajono savivaldybei skyrė 3 mln. 648 tūkst. 500 Lt vietinės reikšmės keliams bei gatvėms tiesti, remontuoti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti.

Apie tai, kaip panaudotos ar dar naudojamos šios lėšos, kalbėjomės su Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu Mindaugu Oželiu.

Anot pašnekovo, nors gyventojų skaičius kasmet rajone mažėja, tačiau šiemet lėšų keliams tvarkyti nebuvo skirta mažiau nei pernai, o netgi atvirkščiai. Beje, nors dalis gyventojų ir emigravo į užsienį, tačiau keliai ir gatvės tikrai nesutrumpėjo. Kaip pripažino M.Oželis, skirtumas tik toks, kad lėšų keliams tvarkyti dydis nepakilo iki tos sumos, kuri buvo prieš vadinamąją krizę.

Gatvės pastebimai gražėja

Kaip sakė Ūkio skyriaus specialistas, gautos lėšos, Savivaldybės tarybos narių sprendimu, buvo paskirstytos visoms rajono seniūnijoms, atsižvelgiant į bendruomenių bei seniūnų prašymus. Apie 10 proc. nuo bendrai skirtos sumos panaudota rajoninių kelių priežiūrai. Asfalto išdaužoms užtaisyti iš viso buvo skirta 362 tūkst. litų, greideriavimo darbams – apie 400 tūkst. Lt, žvyravimui – apie 85 tūkst. Lt.

Pataupyti kelių priežiūros pinigus leido praėjusi nesnieguota žiema – nebuvo daug vargo valyti sniegą, barstyti kelius. Sutaupyta pinigų suma  paskirstyta kelių tvarkymui šiltuoju metų laiku.

Šilutės seniūnijos keliams bei miesto gatvėms šiais metais buvo atriekta daugiausiai – apie 1 mln. 48 tūkst. Lt.
Tai, kad Šilutės miesto gatvės bei šaligatviai gražėja, jau akivaizdu. Dar vasarą už 130 tūkst. litų išasfaltuota H.Šojaus gatvė.

Planuojama, kad iki gruodžio mėnesio vidurio bus baigti darbai ir kelerius metus vairuotojams bei pėstiesiems skauduliu buvusioje Cintjoniškių gatvėje. Čia už 350 tūkst. Lt bus sutvarkytas 280 m gatvės ruožas: atnaujinta važiuojamoji kelio danga, šalikelės bortai, šaligatviai. Taip pat 170 tūkst. litų investuota į Taikos gatvę, kurioje atnaujinamas kairiosios pusės šaligatvis.

Šiais metais Šilutės rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos ir buvo gautos tikslinės lėšos tiltui per Šyšos upę Darbininkų kvartale atnaujinti. Primename, kad šiems darbams įgyvendinti skirta apie 400 tūkst. Lt.

Kitoms seniūnijoms – per 2,4 mln. litų

Kaip sakė M.Oželis, atsižvelgiant į kelių (gatvių) ilgį, gyventojų skaičių ir žemės ūkio naudmenų plotą, pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, kitoms seniūnijoms paskirstyta 2,4 mln. Lt.

Saugų seniūnijos keliams tvarkyti skirta maždaug 311 tūkst. litų, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 249 tūkst. Lt, dalis iš jų buvo skirta miestelyje esančios Pergalės aikštės apšvietimo sutvarkymui.

Vainuto seniūnijos keliai atnaujinti už 270 tūkst. Lt, už dalį lėšų išasfaltuota Bikavėnų kaime esanti Alksnių gatvė.
Rusnės seniūnijai skirti 141 tūkst. Lt, Gardamo seniūnijai – 405 tūkst. Lt, Juknaičių seniūnijai – 255 tūkst. Lt, Švėkšnos seniūnijai – 293 tūkst. Lt, Usėnų seniūnijai – per 157 tūkst. Lt, Kintams – 185 tūkst. Lt, Katyčių seniūnijai – 166 tūkst. Lt.

Pati Savivaldybė šiemet iš savo biudžeto prie kelių tvarkymo prisidėjo 10 proc., tai yra skyrė 364 tūkst. 850 Lt. Šie pinigai padengė papildomų darbų išlaidas: ryšių kabelių iškėlimą, vandentiekio, kanalizacijos tvarkymą.