Šilutės rajono miškuose aptikta 19 vilkų

vilkaiŠilutiškiai neturėtų labai nustebti, jei susiruošę į netoli Šilutės esantį mišką netikėtai prieš save išvystų… vilką. Taip sako Šilutės urėdijos miško apsaugos inžinierius Romas Gečas, kuris kartu yra atsakingas už medžioklę ir žvėrių apskaitą.
R.Gečas mūsų rajone koordinavo vasario 21 bei 26 dienomis vykdytą vilkų apskaitą. Jis apie šių žverių skaičius ir paplitimą informavo ir „Šilutės naujienų“ skaitytojus.

Šiemetinis pavasaris tikrai nėra tinkamiausias žvėrių apskaitai: sniego jau tik kur ne kur belikę menki lopinėliai, tad ir pėdsakų keturkojai nepalieka. Tai, ko gero, buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios vilkų skaičiai kiek nustebino juos skaičiavusius specialistus.

R.Gečas pasakojo, kad valstybiniuose visos Lietuvos miškuose vilkus skaičiavo miškininkai, kartu su jais dirbo ir gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovai. Ši asociacija saugo ir globoja šiuos plėšrūnus, stebi, kad jie nebūtų medžiojami neleistinu laiku.

Privačiuose miškuose vilkus skaičiavo medžiotojų klubai, jiems talkino urėdijų specialistai.

Valstybiniuose Šilutės rajono miškuose, dvylikoje girininkijų, pilkųjų aptikta tik šešiose. Šis faktas stebina R.Gečą. „Visuomet būdavo, kad vilkų aptikdavome ir Žemaičių Naumiesčio, Vainuto, Šiaudėnų girininkijose. O šiemet ten vilkų nei pastebėta, nei sumedžiota“, – sako jis.

Miškininkas įsitikinęs, jog tokį faktą galėjo lemti žvėrių skaičiavimui šiemet ypač nedėkingos gamtos sąlygos – sniego trūkumas miškuose.

Kintų girininkijos miškuose buvo pastebėti 4, Švėkšnos – 2, Stemplių ir Norkaičių – po 1, Žemaitkiemio – 2, o Šilutės girininkijoje – 4 plėšrūnai.

Privačiuose rajono miškuose šiemet pastebėti 5 vilkai: 2 – Žemaitkiemio ir 3 – Vainuto miškuose. Taigi bendras pilkių skaičius yra 19.

Lyginant ankstesniųjų metų skaičius, negalima pasakyti, kad šių plėšrūnų akivaizdžiai mažėtų ar daugėtų. Štai pernai iš viso Šilutės rajono valstybiniuose ir privačiuose miškuose buvo pastebėta 15 pilkių, o 2011 metais – 22.

Taigi aplink Šilutę vilkų yra? – dar kartą klausiame R.Gečo. Pasirodo yra, ir ypač jie mėgsta durpyną bei Žalgirių kaimo miškus. Miškininko nuomone, taip yra todėl, kad šiuose miškuose ramiau, mažiau vaikšto žmonių.

„Vilkas – atsargus žvėris, jis negyvena tuose miškuose, kur didelis žmonių judėjimas. Prie jo sudėtinga ir prieiti arti, sunku jį sumedžioti, dar sunkiau fotografuoti“, – sako R.Gečas.

Pasak miškininko, pilkųjų mūsų kraštuose tikrai nemažėja. Jis primena, jog ir pernai pilkiai buvo įsisukę į aplink Šilutę gyvenančių ūkininkų pievas, pastarieji ne vienas po nakties rado sudraskytų gyvulių. Aplinkiniuose miškuose buvo aptikta ir kitų vilkų pėdsakų – papjautų stirnų, o kartą Briedžių saloje – net vilkų nudaigotas šernas.