Šilutės rajono miškuose toliau skerdžiamos stirnos

stirnos ismesinetos„Šilutės naujienos“ jau rašė apie Žalgirių miške išmėtytas išdorotų stirnų liekanas. Už medžioklės taisyklių pažeidimą nustatytam pažeidėjui Gyvosios gamtos inspekcija paskyrė minimalią 100 Lt baudą. Susimokėjus ją per 10 dienų bauda mažėja pusiau.

Pasirodo, tokios stirnų skerdynės – ne vienetinis atvejis. „Šilutės naujienų“ skaitytojas redakcijai atsiuntė fotografijas su aptiktomis, kaip spėjama, 6 stirnų liekanomis Rugulių miške.

Šilutiškis stirnų liekanas pamatė trečiadienio popietę, kai pravažiavęs kelio ženklą, žymintį 4-ąjį kilometrą, pasuko kairėn nuo kelio Šilutė – Kintai į Rugulių mišką. Pavažiavus apie 100 m, prie pylimo, atsivėrė šokiruojantis vaizdas: iškruvintame sniege mėtėsi išdorotų žvėrių kailiai, kojos. Vyras spėja, kad giliau miške gali būti ir daugiau išmėsinėtų žvėrelių.

Nuotraukas persiuntėme Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai. Įstaigos vadovas Stanislovas Sudeikis informavo, jog reaguojant į pateiktą medžiagą gruodžio 13 d., ketvirtadienį, pradėtas tyrimas dėl galimo medžioklės taisyklių pažeidimo.

Anot S.Sudeikio, pažeisti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 24.13 ir 47 punktai. Taisyklės nurodo užtikrinti, kad sumedžiotų gyvūnų skrodimo ir dorojimo atliekos, plėšriųjų gyvūnų kūnai būtų sumetami tik į pirminio žvėrių dorojimo aikštelių žvėrienos atliekų duobes ir laikomasi Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Medžioklės plotų naudotojas privalo savo medžioklės plotuose turėti įrengęs pirminio žvėrių apdorojimo aikštelę. Medžioklė leidžiama tik ten, kur naudotojai yra gavę rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos žvėrių pirminio apdorojimo aikštelės apžiūros aktą, liudijantį aikštelės tinkamumą naudoti.

„Nustatyti pažeidėją sudėtinga, nes jis už rankos nepagautas… Kadangi atliekų duobės dėl pakilusio grundinio vandens prisipildžiusios vandens, galbūt kažkas iš aplinkinių miškų medžiotojų atvežė liekanas ir išvertė“, – svarstė S.Sudeikis. Rugulių miško medžioklės plotai priklauso Tulkiaragės medžiotojų būreliui. Jų vadovas gamtosaugininkams teigė, jog medžiotojai stirnų pastaruoju metu nebuvo nušovę. Tai bus tikrinama.