Šilutės rajono mokyklos šalies reitingų lentelėje – nuo 70 iki 357 vietos

 vyduno gimnazijaŽurnalas „Veidas“ jau vienuoliktus metus iš eilės pateikia šalies vidurinių mokyklų ir gimnazijų reitingą, kuriame iš viso įvertino 412 mokymo įstaigų.

Penkios mūsų rajono gimnazijos ir viena vidurinė mokykla reitingų lentėlėje išsirikiavo nuo 70-tos iki 357-tos vietos.

Metodika keitėsi, lyderiai išliko

Šių metų „Veido“ sudaryto gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingo metodika šiek tiek paprastesnė nei ankstesniais metais. Vertindami objektyvius gimnazijų ir mokyklų akademinius rezultatus, svarbiausią vertę (80 tšk.) reitinguotojai suteikė visų laikytų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatų vidurkiui, o likusius 20 tšk. mokykloms paskyrė pagal tai, kiek jų abiturientų praėjusiais metais į Lietuvos aukštąsias įstojo pirmu pageidavimu.

Šių dviejų kriterijų suma virto galutiniu balu (100 balų), pagal kurį ir išrikiavo mokyklas.

„Veidas“ rašo, kad du kriterijus kaip pagrindinius pasirinko todėl, kad VBE yra ojektyviausias rodiklis vidurinio ugdymo pasiekimams patikrinti, o sėkmė įstoti ten, kur labiausiai moksleivis nori, taip pat geras mokyklos gebėjimo išmokyti rodiklis.

2014 m. reitinge atsisakyta kriterijaus, rodančio, kiek abiturientų įstojo į užsienio aukštąsias mokyklas. Tokį matą reitinguotojai atmetė kaip neobjektyvų, nes kyla klausimų dėl to, kokio lygio universitetus pasirinko Lietuvos abiturientai ir kokį stojimo konkursą jiems teko įveikti.

Viena reitingo grafa šiemet paskirta mokinių skaičiui, kiek jų reitinguojamose mokyklose mokėsi 2013 m. spalio 1 d.
„Vis dėlto rezultatai rodo, kad ir pasikeitus metodikai ankstesnių reitingų lyderiai neužleidžia savo pozicijų. Pirmose aštuoniose reitingo vietose įsitvirtinusios tos pačios gimnazijos – Vilniaus licėjus, Kauno technologijos universiteto gimnazija, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Kauno jėzuitų gimnazija, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija. Devintoje vietoje atsirado Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, į 23 vietą nustūmusi Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnaziją.

Garbingą 10 vietą šiemet užėmė Vilniaus Užupio gimnazija, privačią mokyklą – Šiuolaikinės mokyklos centrą nuleisdama į 12 vietą“, – rašo „Veidas“.

Nors kardinalūs pokyčiai pirmųjų reitingo vietų nesudrebino, mokyklos po pirmojo dešimtuko persirikiavo, o rajono mokyklos, iš įpročio laikomos silpnesnėmis, iššoko į priekį, aplenkdamos miesto gimnazijas. Kai kurios mokyklos peršoko per 100 ir daugiau vietų. Pavyzdžiui, Mažeikių r. Židikų M.Pečkauskaitės vidurinė mokykla iš reitingo pabaigos (415 vietos) pakilo į pirmąją reitingo pusę (194 vieta). Taip pirmajame trisdešimtuke atsidūrė keturios rajonų gimnazijos.

Aplink Šilutę yra ir geresnių, ir blogesnių mokyklų

Šilutiškiams, žinoma, labiausiai rūpi savojo krašto mokyklos.

Aukščiausiai šalies mokyklų reitingo lentelėje atsidūrė Šilutės miesto gimnazijos – Vydūno ir Pirmoji, įsitvirtinusios atitinkamai 70 ir 72 pozicijose.

135-oje vietoje šiemet yra Žemaičių Naumiesčio gimnazija, 175-oje – Kintų vidurinė, 277-oje – Vainuto gimnazija, o 357-oje – Švėkšnos „Saulės“ gimnazija.

Kaimynų pagėgiškių mokyklos pateko tik į ketvirtąjį šimtuką: Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija yra 362-oje vietoje, o Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė – 350-oje.

Žvelgiant į kaimyninio Tauragės rajono mokyklas, aukštą poziciją užima Tauragės „Versmės“ gimnazija, atsidūrusi net 43-oje pozicijoje. Netoli jos esanti Skaudvilės gimnazija – 220-oji, o Žygaičių gimnazija – 338-oji.

Klaipėdos pusėje aukštais rezultatais išsiskiria Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, iškopusi į 54 vietą. Gretimuose Veiviržėnuose esanti Jurgio Šaulio gimnazija yra 232-oje, o Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija rezultatais pasigirti toli gražu negali – ji liko tik 377-oje vietoje.

Vainutiškiams pedagogams rimtos konkurencijos nesudaro gretimo Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, mat ji reitingų lentelėje atsidūrė žemiau už vainutiškius – 378 vietoje. Ne geriau pasirodė ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija – 356 vieta.

Lygiai su vainutiškiais įvertinta – 277-oje vietoje yra Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija. Kitos trys Šilalės rajono mokyklos – Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazija, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija ir Upynos Stasio Girėno vidurinė mokykla kilo aukščiau: jos į eilę įrašytos 246, 177 ir 148 vietose.