Šilutės rajono pagrindinių ir pradinių mokyklų rezultatai gerėja

Naujausiame žurnalo „Reitingai“ numeryje vertinamos šalies pagrindinės ir pradinės mokyklos pagal pastarųjų trejų metų mokinių pasiekimus.

Niekam ne paslaptis, kad nuotolinis mokymasis vargina moksleivius, jie labai pasiilgo tiesioginio bendravimo su draugais ir mokytojais.

Nors siaučiant pandemijai nuotolinis mokymasis mokiniams nėra lengvas, kai kurių pradinių ir pagrindinių mokyklų rezultatai kaip tik ūgtelėjo nuo praeitų mokslo metų.

Ypač pastebėtas nuotolinių pamokų epochoje išaugęs korepetitorių poreikis.

Korepetitorių paklausa auga

„Reitingai“ akcentuoja, kad paskutiniais duomenimis, karantino laikotarpiu korepetitorių paklausa išaugo per 70 proc. 45 proc. mokinių padedant korepetitoriams nori pagerinti savo matematikos žinias, 22 proc. – lietuvių kalbos žinias. Nuotolinio mokymo metu mokiniai neišlaiko dėmesio, pamokos vyksta trumpiau. Jei mokiniams nėra aiški tam tikra užduotis, daugeliu atvejų mokytojai juos konsultuoja žinutėmis. Tai pastebėję tėvai ir kreipiasi į korepetitorius, kurie už papildomą mokestį kiekvienam vaikui gali skirti daugiau dėmesio ir paaiškinti sunkiai jam suprantamas temas.

Pradinės mokyklos

Šilutėje, kaip ir visoje Lietuvoje, kiekviena mokykla renkasi savo mokymo metodą. Kai kuriose mokyklose daugiau dėmesio skiriama individualiam mokymui, kitose priešingai – daugiau mokoma dirbti grupėse.

„Reitingai“ pateikia pradinių mokyklų ir progimnazijų palyginamuosius vertinimus pagal 4 ir 6 klasių nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatus (matematikos, skaitymo, rašymo, ir pasaulio pažinimo). Sąraše vertinama 171 mokykla. Tarp jų dvi iš Šilutės rajono.

Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis užėmė 119-ają vietą, surinkusi 9,22 balo.

Šilutės Žibų pradinė mokykla 157-oje vietoje, surinkusi 7,47 balo. Primename, kad tai vienintelė pradinė mokykla rajone, kiti pradinukai mokosi po pagrindinių mokyklų sparnu ar darželiuose.

Pagrindinės mokyklos

Vertintos Lietuvos mokyklos išskirstytos į atskiras grupes pagal tai, kokios dalies mokinių rezultatai buvo tiriami. Ištirtų mokinių skaičius nuo 1 iki 9, nuo 10 iki 23 ir didesnis nei 24. Mokyklos vertintos pagal dešimtokų matematikos ir lietuvių kalbos pasiekimus.

Tikrintų mokinių skaičius nuo 10 iki 23

Tarp rajono mokyklų vis dar pirmauja Kintų pagrindinė mokykla, kurios dešimtokų bendras lietuvių ir matematikos pasiekimų vidurkis 5,839 – šiek tiek aukštesnis nei praeitų metų reitingo vertimuose. Matematikos žinios buvo įvertintos 5,283 balo, o lietuvių kalbos – 6,398.

Tik vienu balu nuo Kintų pagrindinės mokyklos atsiliko Katyčių pagrindinė, surinkusi 5,838 – pernai buvo 5,575 balo. Dešimtokų matematikos žinios buvo įvertintos 5,423, o lietuvių kalbos – 6,253.
Juknaičių pagrindinė mokykla šiemet aplenkė Vilkyčių pagrindinę. Juknaičiuose dešimtokų bendras pasiekimų vidurkis – 5,405, pernai reitinguose vidurkis buvo įvertintas 5,2 balo. Šiemet juknaitiškių matematikos žinios įvertintos 4,75, o lietuvių kalbos 6,06 balo.

Vilkyčių pagrindinės dešimtokų bendras pasiekimų vidurkis 5,323. Vilkytiškių matematikos žinios buvo įvertintos 4,266, o lietuvių kalbos 6,38 balo.

Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos dešimtokų bendras vidurkis 4,661. Matematikos žinios buvo įvertintos 3,656, o lietuvių kalbos 5,666 balo.

Trys Šilutės r. mokyklos vertinamos pagal kitokius mokinių skaičius.

Usėnų pagrindinėje mokykloje buvo vertinami nuo 1 – 9 mokinių. Bendras dešimtokų vidurkis 6,29. Matematikos žinios buvo įvertintos 6,15, o lietuvių kalbos 6,43 balo.

Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinėse mokyklose buvo tikrintas didesnis mokinių skaičius nei 24.
M. Jankaus šiek tiek aukščiau nei Pamario pagrindinė mokykla. Bendras dešimtokų vidurkis yra 5,091, o Pamario 4,533.

M. Jankaus dešimtokai iš lietuvių kalbos egzamino surinko 5,733 balo, matematikos – 4,45, o Pamario pagrindinės mokyklos dešimtokų lietuvių kalbos egzamino vidurkis 5,12, matematikos – 3,946.

Išliks tik pažangios pagrindinės mokyklos

Kaip nurodo naujausio „Reitingų“ numerio informacija, ateityje išliks tik pažangios ir išsiskiriančios pagrindinės mokyklos. Įvardintos ir priežastys kodėl pagrindinių mokyklų skaičius Lietuvoje ir toliau mažės: mokinių pasiekimai žemiausi, daug jungtinių klasių, mokyklose mažai mokinių.

Šiaulių mieste pagrindinių mokyklų jau nebeliko. Mažeikių rajone jų vis mažėja. Pagrindinių mokyklų mažinimo procesas lėtas ir brangus, bet šiaip ar taip jis jau vyksta.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.