Šilutės rajono savivaldybė – pirmoji Klaipėdos regione

savivaldybe 2Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, kurį atstovavo Klaipėdos regiono vadovė Ulijana Petraitienė.

Džiugi žinia tai, kad Šilutės rajono savivaldybės administracija tapo pirmąja partnere Klaipėdos regione, kuri, pasirašydama bendradarbiavimo sutartį ir tapdama socialine partnere, iš karto numatė Administracijos specialistus, kurie priims mokinius, dalinsis savo žiniomis ir patirtimi bei turės galimybę padėti apsispręsti renkantis vieną ar kitą profesiją.

Šios sutarties pasirašymo iniciatorius Mero pavaduotojas Algirdas Gečas pažymėjo, kad šis įvykis sutapo su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimu savivaldybėms ir jų specialistams dalintis patirtimi su moksleiviais bei prisidėti prie jų profesinio įveiklinimo. Susitikime dalyvavo esamų ir būsimų socialinių partnerių atstovai: Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, UAB „Litera“ vadovas Petras Skutulas, Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Jolita Baltutienė.

Anot Klaipėdos regiono vadovės Ulijanos Petraitienės, šis sutarties pasirašymas – ypatingas reiškinys neformaliojo ugdymo procese. Tikimasi, kad tai taps pavyzdžiu visoms kitoms Lietuvos savivaldybėms ir padės suprasti, kad reikia skirti ypatingą dėmesį mūsų jaunajai kartai, stengiantis suteikti kiek įmanoma daugiau žinių apie įvairaus pobūdžio profesijas, padedant pasirinkti būsimą gyvenimo kelią ir išvengti klaidingų sprendimų.

Administracijos direktorius Sigitas Šeputis teigė, kad garbė yra pasirašyti tokio pobūdžio sutartį ir padėti jaunuoliams susipažinti su viešojo administravimo funkcijomis, kurios atliekamos savivaldybių administracijose. Tikimasi suteikti kuo daugiau žinių ir informacijos mūsų jaunimui, praktiškai supažindinti su Administracijos specialistų darbu. Savo patirtimi, kaip planuojama karjera dalijosi ir Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas D. Steponkus bei Šilutės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas – savivaldybės gydytojas M. Bartkus. Jau treji metai, kai mokiniai turi galimybę susipažinti su gydytojų darbu, pamatyti iš arti kasdienybę. Vieni dėkoja už tokią galimybę ir dabar jau sėkmingai studijuoja medicinos mokslus, kiti dėkoja, kad galimybė pažinti šios profesijos kasdienybę padėjo išvengti klaidos profesijos pasirinkimo procese.

Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja atsakinga už gimnazistų karjeros planavimą Renata Petrenkienė – idėjos iniciatorė džiaugiasi turimais socialiniais partneriais ir galimybe padėti jaunuoliams apsispręsti dėl būsimos profesijos ar specialybės. Mokytoja mano, kad atliekamas prasmingas darbas, nes kiekvienas, kuris renkasi profesiją, planuoja dirbti tam tikroje srityje, turi gerai pamąstyti ir pažinti tai, ko nori ar siekia. Kasdien mokiniai dalyvauja įvairiose veiklose, susipažįsta su įvairiomis profesijomis ir dėkoja už tokią galimybę.