Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorės N. Černiauskienės padėka 

Yra toks kraštas Lietuvoj… Tai Pamario arba Mažosios Lietuvos kraštas, jo sostinė – Šilutė, šio krašto širdis – nuostabioji Rusnės sala, su jos  žmonėmis, gandrų lizdais ir tyvuliuojančia vandens ramybe.

Ilgai svajota atvykti su savo tautinių šokių grupe „Rusne“ (Čikaga, JAV) į Lietuvą, Šilutę, Rusnę. Supažindinti savo šokėjas, jų vaikučius, gimines su šiuo unikaliu žemės lopinėliu. Svajonės pildosi!

Šilutės miesto 512 metų ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti tautinių šokių  grupė „Rusnė“ paruošė šiam kraštui vienintelę ir unikalią dviejų dalių šokių programą  „Kuršmarių vėjai“.

1 dalis „Pamario krašto legendos, pasakos ir sakmės”. Visi šokiai buvo sukurti remiantis šio krašto tautosaka, senosiomis dainomis ir istorijomis. Programą kūrė choreografė Nijolė Černiauskienė. Šioje dalyje skambėjo ir šišioniškių kalba ir šiam kraštui skirta kanklių muzika.

2 dalyje „Mūsų kraštas“ linksmai sukosi Šilutės „Atlajos“  šokėjai (vad. Rita Kurpeikytė), „Juknaičių“  šokėjų poros (vad. Loreta Margarita Černeckienė), grojo kanklininkių ansamblio „Žemyna“ atlikėjos (vad. Žemyna Trinkūnaitė). „Rusnės” šokėjos dėkoja šioms grupėms ir jų vadovėms.

Negalime žodžiais išreikšti savo dėkingumo žmonėms, kurie padarė tiek daug, kad mes čia atvyktume, kad galėtume pasveikinti visus šio krašto žmones. „Rusnės“ šokėjos buvo sužavėtos šio krašto grožiu, istorija, puikiu, nuoširdžiu priėmimu ir bendravimu bei  operatyvia pagalba, nuostabiu oru, kurio taip tikėjomės.

Nuoširdžiai dėkojame Šilutes rajono savivaldybės atstovei ryšiams su visuomene Ramunei Dadūraitei, merui Vytautui Laurinaičiui, Kultūros ir švietimo poskyrio vedėjai Vilmai Griškevičienei, Kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai, garso operatoriui Valdui Lacko.

Koncertas baigėsi, praėjo šventė, tačiau „Rusnės” šokėjų širdis dar ilgai virpins šių nuostabių akimirkų, praleistų Šilutės miesto šventėje, prisiminimai.

Tautinių šokių grupės „Rusnė“ vadovė, choreografė-baletmeisterė, Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadorė Nijolė Černiauskienė