Šilutės rajono savivaldybės merui Šarūnui Laužikui VIEŠAS ATSAKAS

Jakas foto copyŠilutės rajono savivaldybės mere Šarūnai Laužikai, Jūs 2014 m. kovo mėn. 5 d.  surengtoje spaudos konferencijoje kalbėdamas rajono žiniasklaidos atstovams tiek prisimelavote, kad net nesinori tai komentuoti.

Tačiau aš pacituosiu tik trumpą pasisakymą, kuris palietė mane asmeniškai bei mano šeimą: „Bet žinant Arvydo Jako sugebėjimus kurti verslus, statytis namus, tai aš švelniai pavadinu Ostapo Benderio ir dvylikos kėdžių istorija. Žmogus, kuris nelabai sugeba pasirūpinti savo šeima ir savo šeimos finansais, nelabai galėtų mokyti kitus, kaip tai daryti …“.

Šie Jūsų žodžiai buvo pacituoti ir Šilutės bei Pagėgių krašto laikraštyje „Pamarys“.

Taip, Šilutės rajono savivaldybės mere Šarūnai Laužikai, aš ilgus metus dirbau Šilutės rajono meru, esu Šilutės rajono tarybos narys ir kuriu pažangius verslo ir viešuosius projektus, kuriuos ne visi sovietinio provincialaus mąstymo politikai gal ir supranta. Jiems tai – „kosmosas“ arba Ostapo  Benderio istorija, nors pažangiame pasaulyje tokio pobūdžio projektai sėkmingai įgyvendinami.

Aš nesusikūriau „rojaus“ žemėje, bet visuomet rūpinausi savo šeima, jos finansais ir niekada nedejavau dėl problemų, kurios iškildavo mano šeimoje.

Paprasčiausiai, aš ir mano šeimos nariai sprendėme jas visas pasiremdami vienas kitu ir savo asmeninėmis galimybėmis bei visada atsakėme tik savo turimomis lėšomis ir asmeniniu turtu.

Mes niekada nebandėme, prisidengdami viešais projektais, pasinaudoti savivaldybės biudžeto, valstybės iždo ar Europos Sąjungos paramos lėšomis savo asmeninio turto gerinimui. Netgi, priešingai, galbūt neretai aš ir skriausdavau savo šeimos narius daugiau dėmesio skirdamas viešiems projektams ir interesams nei šeimyniniams reikalams. Ir niekada viešai nekomentuoju svetimų šeimų reikalų ar jų problemų, kadangi galvoju, kad doras politikas negali taip žemai kristi. Ir duok, Dieve, daugiau taip „vargstančių“ šeimų Lietuvoje kaip mano.

Taip, Šilutės rajono savivaldybės mere Šarūnai Laužikai, aš didžiuojuosi savo šeima ir neleisiu jos niekam įžeidinėti. Nepatariu ir Jums imtis svetimų šeimų „laimės barometro“ vaidmens, tačiau linkiu sėkmingai gyventi savo asmeninį šeimyninį gyvenimą.

Pagarbiai – Arvydas Jakas su šeima: žmona Vilma, vaikai Roberta, Karolis ir Gabrielė, anūkės Ugnė ir Urtė

2014-03-25, Šilutė