Šilutės rajono senjorai raginami gyventi aktyviai

pagyvenusiu zmoniu diena seneliu namaiPirmadienį Šilutės kultūros ir pramogų centrą užtvindė senjorai, kuriuos, minint Pasaulinę pagyvenusių žmonių dieną, čia sukvietė rajono valdžia ir Šilutės senelių globos namai.

Pabendrauti su senjorais, išgirsti jų problemas, pageidavimus panoro rajono merė Daiva Žebelienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, pakvietę juos pabendrauti prie arbatos puodelio. Vėliau senjorams koncertavo rajono meno kolektyvai.

Senjorai – didžiausi aktyvistai

Pagyvenusių žmonių diena minima nuo 1990-ųjų, kuomet tokį sprendimą priėmė Jungtinių tautų organizacija. Šie metai paskelbti sveiko senėjimo metais, o jų tikslas – padėti sukurti aktyvaus senėjimo kultūrą.    

Pasak A.Šimelionio, Lietuvoje pernai gyveno apie 700 tūkstančių vyresnių nei 60-ties metų žmonių. Prognozuojama, kad po 50-ties metų Europoje tokių žmonių bus jau trečdalis.

Iki 2014 m. 33 proc. padidės vyresnių nei 80 m. žmonių skaičius. Lietuvoje vyresni nei 60 m. gyventojai 1990 m. sudarė 16 proc., 2011 m. – 21,6 proc.; prognozuojama, kad 2030 m. tokie žmonės sudarys apie 27 proc.

Pasaulio sveikatos organizacijai paraginus, šiemet siekiama supažindinti pagyvenusius žmones bei visuomenės sveikatos specialistus su dažniausiai senyvame amžiuje pasitaikančiais sužalojimais, jų prevencija, koordinacijos išlaikymo pratimais bei kitais sveikatos stiprinimo būdais.

Svarbiausia, kad dalyvavimas aktyvioje ir sielai mieloje veikloje stabdo senėjimą, verčia plačiau žvelgti į gyvenimą, išmokti pasirūpinti kitais ir savimi, leidžia objektyviai įvertinti įvairių profesijų, pomėgių ir pažiūrų žmones.

Šventė pradžiugino

Mūsų rajono savivaldybėje irgi sudaryta programa, kaip aktyvinti vyresnius žmones. Pasak A.Šimelionio, Šilutės rajonas tik ant vyresnių žmonių pečių ir laikosi, jie yra didžiausi aktyvistai sprendžiant daugelį socialinių problemų.

42 seneliai gyvena Šilutės senelių globos namuose, 22 – Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose, dar 130 jų pačių namuose nuolat lankosi Lankomosios priežiūros tarnybos specialistės.

Į susirinkusiuosius kreipdamasi merė D.Žebelienė sakė, jog gyvenimo prasmę, rūpestį, saugumą ir meilę kiekvienam žmogui suteikia šeima. Bet kiekvienas žmogus nori gyventi visavertį gyvenimą, būti pripažintu bendruomenės nariu. To rajono vadovė ir linkėjo mūsų senjorams ir pakvietė juos padiskutuoti prie arbatos puodelio.

Senoliai džiaugėsi galimybe pabendrauti su rajono vadovais ir tokia jiems sukurta švente. Anot senjorų, būtų puiku, jei tokie paminėjimai Pasaulinės pagyvenusių žmonių dienos proga vyktų kasmet. Merei jie neišsakė jokių problemų.