Šilutės rajono valdžia varsto ministrų duris

estakada mmaketasŠilutės rajono savivaldybė gali pretenduoti į valstybės neįgyvendintų investicinių projektų likučius. Tokią žinią parsivežė mūsų rajono merė Daiva Žebelienė su pavaduotoju Algirdu Balčyčiu bei savivaldybės administracijos direktoriumi Raimundu Ambrozaičiu sugrįžę iš viešnagės Vilniuje, kur aplankė naujos kadencijos Vyriausybės vadovus, ministrus ir Seimo narius.

Susitikimus su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, ūkio ministre Birute Vėsaite, aplinkos viceministru Almantu Petkumi bei Kelių direkcijos vadovybe suderino ir organizavo mūsų rajone išrinktas Seimo narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius.

Šilutei investicijų nesuplanuota

Šilutės rajono vadovai yra gerokai sunerimę dėl šių metų valstybės investicijų plano. Nuo valdžios nušalinta konservatorių Vyriausybė 2013 metų valstybės biudžete mūsų rajono investiciniams projektams įgyvendinti nebuvo suplanavusi jokių investicijų.

Dabar tik lieka svarstyti, kodėl mūsų žemiečiai, praėjusios kadencijos Seimo nariai – Audrius Endzinas, Remigijus Žemaitaitis ar Kęstas Komskis – snaudė ar tiesiog nesugebėjo atlikti lobizmo pareigos savo kraštui.

Neturi kuo pasigirti, kad šioje srityje ką nors nuveikė, ir daugiau nei pusmetį prie rajono valdžios vairo jau stovintys įtakingi mūsų rajono politikai – vicemeras konservatorius Šarūnas Laužikas ar Savivaldybės administracijos direktorius liberalsąjūdietis Raimundas Ambrozaitis. Jie vadovavo mūsų rajono valdžiai dar tada, kai Vyriausybei vadovavo jų partiečiai – konservatoriai ir liberalsąjūdiečiai.

Rajono merė D.Žebelienė jau ne kartą yra užsiminusi, kad valstybės investicinių lėšų trūkumas gali sumažinti Savivaldybės darbų užsakymų apimtis. Todėl būtina visus mūsų krašte išrinktus Seimo narius, rajono politikus bei administracijos darbuotojus sutelkti vieningam tikslui – kad dar šiemet būtų galima gauti naujų investicijų. Todėl, pasak merės, vizitų pas Vyriausybės vadovą ir ministerijas bus daugiau.

Premjeras estakados neatsižada

Prieš kelionę pas ministrą pirmininką A.Butkevičių, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis „Šilutės naujienoms“ yra sakęs, kad netikėtas šių metų žiemos potvynis „yra pačiu laiku“. Tikriausiai, dabar, kai mūsų krašto žmonių vargai kasdien mirga šalies žiniasklaidos pranešimuose, nė vienam Vyriausybės valdininkui nekyla abejonių, jog estakada reikalinga.

Praėjusį ketvirtadienį susitikime su A.Butkevičiumi mūsų rajono vadovai buvo užtikrinti, kad estakados statybos tikslingumu niekas neabejoja. A.Butkevičiaus parėdymu, sausio 28 dieną Šilutėje bus surengtas visų estakados statyba suinteresuotų institucijų atstovų susirinkimas ir pristatyta, kokie darbai jau atlikti ir kas turėtų būti toliau daroma.

Šilutiškiai gerai pamena, kad prieš kelerius metus savivaldybės administracijos direktorius jau buvo pasirašęs estakados projektavimo sutartį, tam jau išleista 250 tūkst. litų. Dėl šios sutarties bylinėtasi teismuose, bet jokio užbaigto darbo nėra.

Naujajam ministrui pirmininkui Šilutės vadovai pasiguodė ir dėl katastrofiškai mažo finansavimo polderių sistemos priežiūrai. Buvo prašoma bent iš dalies spręsti problemą mažinant polderių siurblinėse sunaudojamos elektros energijos tarifą. Dabar jis yra toks pat kaip ir kitiems vartotojams.

Liko nebaigtų darbų

Ūkio ministrę B.Vėsaitę rajono vadovai informavo apie Šilutėje pradėtus pastatų renovacijos darbus, kuriems baigti šiemet reikės lėšų, tačiau valstybės investicijų programoje pinigų tam nenumatyta. Didžiausią rūpestį rajono vadovai turi dėl H.Šojaus dvaro renovacijos – iš Ūkio ministerijos biudžeto prašoma skirti trūkstamus 2 mln. litų.

Be to, Savivaldybės administracija turi parengtą Juknaičių pagrindinės mokyklos energetikos taupymo projekto II etapo renovacijos dokumentaciją. Mokyklos išorė sutvarkyta, tačiau vidaus darbai nepradėti.

Aplinkos ministerijoje kalbėdami su viceministru A.Petkumi mūsų rajono vadovai išsiaiškino naują daugiabučių namų renovacijos tvarką. Šilutės rajone daugiabučių namų renovacija su valstybės parama dar nepradėta. Pagal naująją tvarką, inicijuojant tokių namų renovaciją aktyvų vaidmenį turės atlikti būtent Savivaldybė.

Kelių direkcijoje rajono vadovai ne tik aptarė estakados projektavimo atnaujinimo ir būsimų statybos darbų reikalus, bet ir įteikė raštą dėl Švėkšnos centrinės gatvės sutvarkymo. Švėkšnos miestelio pagrindinė gatvė nuo bažnyčios iki kapinių yra su sena danga, neturi šaligatvių, neapšviesta. Direkcija paprašyta spręsti aktualiausią Švėkšnos problemą.

Visuose susitikimuose rajono vadovai paliko Savivaldybės administracijos parengtus prašymų raštus bei būtinus kitus dokumentus.

Rajono vadovai D.Žebelienė ir R.Ambrozaitis gerai vertina tokį pirmą rajono rūpesčių pristatymą naujajai šalies Vyriausybei.

Juos džiugina ir pažadas, kad Šilutės rajonui šiemet bus skirtos papildomos investicijos, jeigu kur nors kitur bus atsisakyta suplanuotų investicijų. Rajono vadovai tiki, kad mūsų rinkėjų išrinkti Seimo nariai R.Žemaitaitis ir A.Skardžius, vadovaujantys Seimo Ekonomikos ir finansų komitetui, sugebės tuos likučius investuoti mūsų rajone.