„Šilutės Rambynas“ surengė mielą susitikimą savo veteranams

 rambyno pienininkaiŠilutės sūrių gamykla ABF „Šilutės Rambynas“ jau penktą kartą sutiko mus – savo veteranus, daug metų anksčiau įmonėje dirbusius šilutiškius, atvykusius į kasmetinį susitikimą su savo jaunystės gamykla.

Visus darbuotojus, prieš dešimtį ir dar daugiau metų palikusius šios įmonės sienas, nuolat sukviečia įmonės vadovai, o mums tai yra džiugus susitikimas, kurio laukiame visus metus.

Sužavėjo nauja įranga

Rugsėjo 27-ąją į susitikimą atskubėjo 29 žmonės. Gamybos vadovė Birutė Archipovienė ir gamybos direktorė Renata Rupšienė padalijo mus į dvi grupes ir pakvietė į ekskursijas po cechus, laboratorijas, darbuotojų buities patalpas.

Buvę ilgamečiai darbuotojai smalsiai stebėjo didelio našumo įrenginių darbą, ekonomiško vandens naudojimo galimybes, žavėjosi ypatinga švara ir tvarka įmonėje. Visi prisiminė laikus, kai pieno likučiais užteršti nutekamieji vandenys patekdavo į Šyšos upę, tai pridarydavo įmonei gamtosauginių ir ekonominių problemų. Šią svarbią problemą gamyklos vadovai racionaliai išsprendė pastačius biologinius nutekamųjų vandenų valymo įrenginius, kuriuos mums buvo įdomu pamatyti savo akimis.

Stebino ir moderni laboratorinės kontrolės įranga, kuri padeda užtikrinti gaminamos produkcijos kokybę – kelialapį į užsienio rinkas, kiti įdomūs sumanymai.

Atrado Kinijos rinką

Po ekskursijos buvome pakviesti į darbuotojų pietų kambarį, kuris seniau buvo vadinamas „Raudonuoju kampeliu“. Čia ant stalų laukė saldžios vaišės ir mūsų jaunystės įmonėje šiuo metu  gaminamos produkcijos pavyzdžiai.

Su mumis susitikti atėjęs generalinis įmonės direktorius Algirdas Bladžinauskas jubiliejų proga pasveikino tris veteranes – Zosę Bendžienę, Bronislavą Rimkutę ir Danutę Juškevičienę. Vyriausiai jubiliatei Bronei Kišonienei šiemet suėjo 90 metų ir jai sveikinimą nunešėme į namus.

Generalinis direktorius A.Bladžinauskas ir gamybos direktorė R.Rupšienė prieš kelias dienas buvo grįžę iš kelionės po Kiniją, kur vyko ieškoti naujų produkcijos realizacijos rinkų. Apie kelionės tikslus, įspūdžius ir susitarimus jie papasakojo ir veteranams.

Šiuo metu „Šilutės Rambynas“ per parą priima apie 270 tonų pieno ir per mėnesį pagamina 650-700 tonų įvairių sūrių. Produkcija realizuojama daugelyje užsienio šalių, nes Lietuvos vidaus rinka yra nedidelė. Naujų rinkų paieška – vienas svarbiausių uždavinių, kad gamyba ir toliau galėtų nenutrūkstamai plėstis.

Gamyklos vadovas pasakojo, kad kelionės į Kiniją tikslas buvo pasiektas: pateikti produkcijos pavyzdžiai kinams patiko, dėl produkcijos pardavimo susitarta, o kokia bus tolesnė jos paklausa šioje šalyje, parodys laikas. Sūrius žadama gabenti laivais, nors tai užtruktų apie 30-40 dienų.

Veteranai dar ilgai bendravo ir tarpusavyje, ir su įmonės vadovais, dėkojo šiandienos kolektyvui už malonų priėmimą ir puoselėjamus ryšius.