Šilutės Ramunių gatvės niekas neranda – tai duobėta klampynė be jokių ženklų

RAMUNES GATVE_3Šilutiškei, Ramunių gatvės gyventojai Aldonai praėjusį savaitgalį, nakties metu, teko kviesti greitąją pagalbą, bet medikai užtruko, nes… pasiklydo – niekaip nerado Ramunių gatvės. Moteriai teko tamsoje parsivesti medikus iš kitos gatvelės, klampojant per kaimynų kiemus…

„Ant medikų pykti negali, nes Ramunių gatvės niekas nežino – jokios nuorodos į tą gatvę nėra, o ji pati panaši į šunkelį. Rajono valdžia į šią gatvelę nekreipia dėmesio ne vieną dešimtmetį“, – guodėsi Aldona, rodydama lietaus ištežintą Ramunių gatvę.

 Nori kaimyno „iš valdžios“

Aldona „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad prie senųjų Šilutės miesto kapinių esančioje Ramunių gatvėje gyvena jau 29 metus, o jos vyras čia įsikūrė prieš 58 metus, kai tik jo šeima sugrįžo iš tremties. Visą tą laiką Ramunių gatvės gyventojai, kurių dabar yra 7 sodybos, laukia Šilutės miesto valdžios dėmesio. Gatvė jungia Nemuno ir Ramybės gatves. Ramunių gatvele nukakti nuo senųjų iki naujųjų Šilutės miesto kapinių, ko gero, artimesnis kelias nei Pušų gatve.
RAMUNES GATVE_2
Aldonos nuomone, jeigu Ramunių gatvė sutvarkyta, tai žmonių srautai pasidalintų ir kaimynams Pušų gatvėje būtų ramiau.

Dabar Ramunių gatvė atrodo kaip išvažinėtas lauko keliukas. Kai palyja, gyventojai klampoja pažliugusiu smėlingu keliuku. Visa laimė, kad drėgmė į smėlį lengvai susigeria ir, kai nustoja lyti, kelias greitai pradžiūsta. Bet lietingomis dinomis iš sodybų geriau niekur neiti…

Atokiausio kaimo užkampį primenanti Šilutės Ramunių gatvė visai nepanaši į kitą savo „kaimynę“ – Ramybės gatvę. Ramybės gatvė prieš kelerius metus buvo panaši į Ramunių gatvę, bet dabar tviska nauja asfalto danga, šaligatviais ir šviestuvais. Anot Aldonos ir jos kaimynų, Ramybės gatvė sutvarkyta, kai tame miesto pakraštyje, pušynėliuose, naujas sodybas ėmė statytis turtingesni miestelėnai ir rajono valdžios šulai.
RAMUNES GATVE_4
Aldona svajoja, kad ir Ramunių gatvėje namus imtų statytis koks nors savivaldybės administracijos direktorius ar jo pavaduotojas – tada ir ta gatvė sutviskėtų…

Mažai automobilių ir gyventojų

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad situacija Ramunių gatvėje jam gerai žinoma. Jam taip pat nesmagu, kad ši gatvelė nepanaši į miesto gatvę. Tiesa, tokio blogos būklės gatvių, anot seniūno, mieste yra ir daugiau, kai kuriose būna net dar didesnės klampynės.

Pasak R.Steponkaus, Ramunių gatvė netvarkoma tik dėl lėšų trūkumo. Kai reikia nuspręsti, kurias gatves tvarkyti, nulemia argumentai, kiek žmonių jose gyvena ir koks automobilių srautas važiuoja per dieną. Ramunių gatvės žmonės, pasak seniūno, gyvena tikrai ramybėje – į ją užsuka tik patys gyventojai, jų kaimynai ar kiti svečiai.

Seniūnas pažadėjo vieną dalyką – iš karto įtraukti Ramunių gatvę į sąrašą gatvės ženklams pastatyti.  „Po kelių savaičių pastatysime ženklus su gatvės pavadinimu“, – tvirtino jis.

Tačiau kietos dangos, pasak seniūno, artimiausiu metu Ramunių gatvė neturės. Nebent… įvyktų stebuklas ir pradėtų lyti pinigais. Tačiau prireikus vieną kitą žvyro priekabą klampynėms užpilti seniūnas R.Steponkus pažadėjo.