Šilutės rinkimų apygardos komisija valdžios planus sužlugdė

BALANDIENE RASAŠilutės rinkimų apygardos komisijos atstovai kiekvieną posėdį privalės būti budrūs, nes jau pirmajame posėdyje paaiškėjo, kad savivaldybės valdantieji stengiasi į pagrindinius komisijos postus prastumti nuo valdžios priklausomus žmones. Beje, du iš jų būtų priklausomi ir nuo partijos Tvarka ir teisingumas.
Planas nepavyko. Komisijos vadovybės postai padalinti kitaip, nei suplanavo savivaldybės valdžios tandemas – „tvarkiečiai“, socdemai ir žalieji valstiečiai.

Netikėtumas: pavaduotojas – opozicijos atstovas

Praėję savivaldos rinkimai parodė, kaip „puikiai“ rinkimų komisijoje dirba valdžios deleguoti atstovai – dėl jų nusikalstamos veiklos bandant prastumti valdančiosios koalicijos atstovus į Šilutės r. savivaldybės tarybą, savivaldos rinkimai Šilutėje buvo sužlugdyti.

Dabar valdantieji vėl pamėgino į rinkimų komisijos svarbiausius postus susodinti saviškius.

Vyriausioje rinkimų komisijoje prisiekusi Šilutės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Danguolė Dimičiukienė (Savivaldybės administracijos Paslaugų skyriaus buhalterė, į komisiją deleguota partijos Tvarka ir teisingumas) į komisijos pirmininko pavaduotojos ir sekretorės pareigas pasiūlė dar dvi Savivaldybės administracijos darbuotojas: Dalią Bernotienę, Savivaldybės administracijos juristę, ir Rasą Balandienę, Savivaldybės Kontrolierės tarnybos buhalterę.

Bet nė viena D.Dimičiukienės pasiūlyta pretendentė komisijos narių palaikymo nesulaukė.

Darbo partijos atstovė Vaida Pocė vietoj D.Bernotienės pasiūlė į komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas Vytautą Žiogą, deleguotą Liberalų sąjūdžio. Jos manymu, V.Žiogas – šioje srityje yra labiau patyręs – esą jis sėkmingai vadovavo rinkimų komisijai per praėjusiais metais vykusius pakartotinius savivaldos rinkimus.
V.Pocės siūlymui pritarė ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Antanas Balvočius, teigdamas, kad V.Žiogas – geresnis pasirinkimas, mat jis yra pensininkas, todėl rinkimų komisijoje galėtų dirbti ir darbo metu (D.Bernotienė ir R.Balandienė darbo metu turi dirbti tiesioginį darbą Savivaldybėje).

Vieno balso persvara V.Žiogas buvo išrinktas komisijos pirmininko pavaduotoju. Balsavimo metu buvo tik 9 komisijos nariai, iš viso komisijoje yra 10 narių.

Tai, kad apygardos komisijos pirmininko pavaduotoju išrinktas valdančiajai koalicijai oponuojančios partijos atstovas, tikriausiai buvo netikėtas atsitiktinumas, nes po balsavimo į posėdį atskubėjo valdančiųjų socialdemokratų atstovas rinkimų komisijoje – Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Jo balsas galėjo nulemti kitokį komisijos sprendimą…

„Tvarkietė“ tapo lenkų akcijos atstove

Nepavyko ir rinkimų apygardos komisijos pirmininkės D.Dimičiukienės pasiūlytos sekretorės R.Balandienės rinkimai, nes dalis komisijos narių pasipiktino, kad tarp trijų komisijos vadovų norima įpiršti dvi tvarkietes.

R.Balandienė daugelį metų žinoma kaip ištikima savivaldybės mero, vainutiškio Vytauto Laurinaičio (partija Tvarka ir teisingumas) bendražygė, gyvenanti Vainuto seniūnijoje, Gorainių kaime.

Intriguojanti aplinkybė: R.Balandienę į Šilutės rinkimų apygardos komisiją delegavo ne partija Tvarka ir teisingumas, o Šilutės visuomeninėje veikloje dar negirdėta organizacija – Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

R.Balandienės argumentai, kad ji į komisiją deleguota ne „tvarkiečių“, didesnei komisijos narių daliai įspūdžio nepadarė. „Tvarkiečių“ bandymas paslėpti savą žmogų po kitos organizacijos skraiste nepavyko: už tai, kad R.Balandienei būtų patikėtos komisijos sekretorės pareigos, balsavo tik 4 komisijos nariai – mažiau nei pusė.
Tuomet sekretorės pareigos buvo pasiūlytos Darbo partijos deleguotai komisijos narei Vaidai Pocei. Už ją balsavo didesnė dalis komisijos – 6 komisijos nariai.

Apylinkių rinkimų komisijų nariai pasidalino ir kitas pareigas. Atestavimo grupės nariais tapo R.Steponkus, D.Bernotienė ir R.Balandienė. Politinės reklamos stebėsena per rinkimus rūpinsis Laima Gurjanova ir Antanas Balvočius. Rinkėjų papirkimo atvejus tirs Edgaras Kuturys (grupės vadovas), L.Gurjanova ir D.Bernotienė.

Atstovė nežino, kas ją delegavo

Beje, „Šilutės naujienas“ nustebino R.Balandienės žinios apie ją delegavusią organizaciją. Kai po posėdžio jos paklausėme, ar žino, kas vadovauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai, R.Balandienė atsakė, kad nežinanti – turėtų pasidomėti. O paklausta, kaip ji tapo minėtos politinės organizacijos atstove Šilutės rinkimų apygardos komisijoje, atsakė, kad jai paskambino moteris iš Vilniaus, paprašė, ir ji sutikusi.

„Šilutės naujienos“ R.Balandienę gali informuoti, kad jos atstovaujamos politinės organizacijos pirmininkas ir kandidatas į LR Seimą yra skandalingais prorusiškais pareiškimais pagarsėjęs europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.