Šilutės sandoriečiai Kalėdų sutikimo džiaugsmą dovanojo 100-ui senelių

sandoros senoliu_vaisesBene pirmieji Šilutės rajone artėjančių didžiųjų metų švenčių dvelksmą kasmet pajaučia Šilutės evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ globojami seneliai – jiems surengiama advento sutikimo šventė.

Šeštadienį vėl į „Šilutės Sandoros“ namus suvažiavo daugiau nei 100 garbaus amžiaus senjorų. Vienus atlydėjo vaikai, kitus atsivežė patys sandoriečiai arba jų bičiuliai iš Rostoko (Vokietija), kasmet padedantys organizuoti šį išties milžinišką renginį. O suvažiavusių senjorų veidai švytėjo taip, kad neleido abejoti, – jiems tai didžiulė šventė.

Ruošti šventę padėjo svečiai

Visa praėjusi savaitė „Šilutės Sandoros“ nariams buvo ypač įtempta, bet jiems tai – ne naujiena, nes artėjant adventui tokia ji būna kasmet – didžiųjų metų švenčių proga „Sandora“ į didžiąją šventę sukviečia visus savo globotinius – ir senelius, ir vaikus. Šiemet tokia šventė surengta jau 21-ąjį kartą.

Dešimt „Sandoros“ narių ištisus metus globoja daugiau nei 100 senų žmonių – lanko juos susirgusius, padeda buityje, sveikina švenčių progomis.

Jau nebe pirmus metus keliasdešimt senelių išvežami ir į ekskursijas. Jie jau aplankė žymesnes Pamario vietas, pernai keliavo prie jūros, o šiemet rugsėjo pabaigoje nemokamai aplankė Kretingos įžymybes ir bažnyčias. Be to, kelionėse senoliai ir pamaitinami.

Visą šią paramą suteikti gausiam būriui mūsų krašto žmonių sandoriečiai gali tik todėl, kad kasmet šiame darbe jiems talkina Vokietijos Rostoko parapijos žmonės, vadovaujami ilgamečio savo vadovo Francz Lausch su žmona. Jie ištisus metus savo krašte renka aukas, ieško galimybių palankesnėmis kainomis nupirkti kalėdinių puošmenų, saldumynų, dovanų. O atvykę į Šilutę ne vieną dieną paskiria senolių lankymui namuose.

Kreipdamasis į „Sandoros“ namuose susirinkusius šilutiškius, F.Lausch juos pavadino „mielais draugais“, nes kone visus juos jis pažįsta asmeniškai. Svečias apgailestavo, kad atvykti galėjo jau ne visi organizacijos nariai, nes, jo žodžiais tariant, tokia kelionė iš daugelio jų pareikalauja didelių pastangų. Bet patikino, kad labai daug tenykščių žmonių galvoja apie šilutiškius ir bent mintimis juos apkabina.

Rostoko gyventojų dovanų ir delegacijų šilutiškiai sulaukia kasmet, kai kurie vokiečiai ryžtasi į Šilutę atvykti pirmą kartą. Štai pernai šilutiškius sveikino pirmą kartą šiame krašte svečiavęsis pastorius Dietmar Cassel, o šiemet sulaukta irgi dar nė karto čia nebuvusio, tačiau parama Šilutei kasmet besirūpinančio Karl Annas.

Šiemet atvykę 5 delegacijos nariai kelias dienas važinėjo po atokius Kintų, Šilutės, Juknaičių seniūnijų ir net Pagėgių savivaldybės kaimus, išvežiodami pamariškiams vardines dovanėles. Be to, jie padėjo sandoriečiams ruoštis advento sutikimo šventei – puošė patalpas, ruošė vaišes, dengė stalus.

Globoja senelius ir vaikus
sandoros organizatoriai
Nuošalėje neliko ir sandoriečiai. Jie irgi lankė savo namuose sunkiai vaikštančius ir Šilutės ligoninės Slaugos skyriuje gulinčius garbaus amžiaus globotinius, nešdami jiems sveikinimus artėjančių Kalėdų proga, gerą žodį ir dovanėles.

„Stengiamės visiems mūsų senoliams parodyti meilę, suteikti bent šiek tiek šilumos ir džiaugsmo akimirkų, kad kiekvienas jų pajustų artėjančių Kalėdų džiaugsmą“, – sako ilgametė „Šilutės Sandoros“ vadovė Astrita Liepienė.

Šiuo metu sandoriečių globą ir rūpestį kasdien jaučia net 118 garbaus amžiaus senjorų.

Sandoriečiai kasdien rūpinasi ir augančiąja karta – su ypatinga meile globoja 20 vaikų. Vaikai čia irgi kasdien randa užuovėją, rūpestį, paramą ruošiant pamokas ir šiltą maistą, „Šilutės Sandoros“ nariai moko juos ir tikėjimo tiesų. O artėjant adventui jaunimas seneliams parengia programėlę. Nebe pirmi metai koncertėlį parodo ir Šilutės meno mokyklos mokiniai.

„Jūs šiandien esate brangūs mūsų svečiai“, – priimdama suėjusius ir suvažiavusius senolius sakė A.Liepienė. Senoliai sėdo prie gausiomis vaišėmis nuklotų stalų, ant kurių puikavosi ir jiems skirtos dovanėlės, kurias visi išsinešė namo.

Svečias iš Rostoko, Gelsdorfo bažnyčios tarybos narys Klaus Schubert pasidžiaugė, kad gali pasveikinti gausų būrį Pamario gyventojų – vyresnio amžiaus žmonių, šeimų ir vaikų – saviškių vardu, atnešti į jų namus bent trupinėlį šventės.

Organizacijos vadovė A.Liepienė linkėjo visiems svečiams džiugių artėjančių švenčių, jaukumo, meilės ir ramybės ir vienas kitam negailint dalinti šiuos jausmus visus metus.