Šilutės savivaldybė baus žvejybos fanatikus

Įvykis ant ledo. / Rolando Žalgevičiaus asociatyvi nuotrauka.Žvejai fanatikai tyčiojasi iš įstatymų dėl kelių stintų – tokie teiginiai iš Šilutės rajono seniūnų, aplinkosaugininkų lūpų skambėjo Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjo Romualdo Renčeliausko sušauktame susirinkime.

Svarstyta, ką daryti su tais žvejais, kurie tyčia eina ant pavojingo ledo, o atskilus lytims šokdina gelbėtojus, pasieniečius, aviatorius. Gelbėjimo operacijos mokesčių mokėtojams kainuoja tūkstančius litų.

Neaišku, kaip bausti

R.Renčeliauskas informavo, kad nuo kovo 1 d. iki kovo 11 d. vykdomų gelbėjimo operacijų metu nuo ledo buvo išgelbėti jau 258 žmonės. Gelbėjimo operacijose dalyvavo Karinių jūrų pajėgų sraigtasparnio ir Pakrančių apsaugos rinktinės laivo ekipažai, Šilutės, Nidos, Klaipėdos rajonų gelbėtojai, medikai. Gelbėti dažniau tenka ne vietinius gyventojus, o atvykėlius iš kitų šalies miestų.

Pasak R.Renčeliausko, dėl neatsakingų žvejų švaistomi pinigai. Pavyzdžiui, laivas ant oro pagalvės „Christina“ per valandą naudoja 60 l benzino. Vidutiniškai viena operacija trunka maždaug 3 valandas, taigi vien kuras kainuoja apie 1000 litų. Valanda skraidymo sraigtasparniu kainuoja 6 tūkst. Lt.

Šiemet Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, greitosios pagalbos medikai 2 kartus dalyvavo gelbėjimo operacijose. Vienoje jų ieškota ant Kuršių marių ledo rūke pasiklydusio žvejo, kitą kartą žvejui pasidarė bloga bežvejojant ant ledo Tenenio upėje.

„Kaip bausti žvejus, kurie sąmoningai eina ant pavojingo ledo?“, – klausė R.Renčeliauskas. Administracinių teisių pažeidimo kodeksas numato, kad tvarkos ant ledo nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba 50-200 Lt baudą, tačiau už tai šiemet nubaustų žmonių nebuvo.

Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės r. agentūros vedėjas Valentinas Ščerveninas kalbėjo, kad baudas už važinėjimą ant ledo šiemet skyrė tik Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos inspektoriai, nes vairuotojai pažeidė regioninio parko reglamentą. Agentūra šiemet nenubaudė nė vieno piliečio.

Bus numatytos baudos

Susirinkimo dalyviai piktinosi, kad žvejai gelbėtojais naudojasi vos ne kaip nemokamu taksi (prižvejojus sunku nešti laimikį), kad gelbėjimo operacijose ne tik leidžiamos milžiniškos sumos, bet ir patys gelbėtojai verčiami rizikuoti savo gyvybėmis dėl kitų neatsakingų veiksmų.

„Tokie žvejai akivaizdžiai tyčiojasi iš visų. Įkritęs į vandenį senolis kitą dieną išsidžiovina savo veltinius ir toliau eina ant ledo“, – kalbėjo rajono Tarybos narys Juozas Sauspreškis, palyginęs žvejus su savižudžiais. Tarybos nario nuomone, šis klausimas turėtų būti nagrinėjamas valstybiniu lygiu.

Vienas iš pasiūlymų – išgelbėtiesiems žvejams skirti ne tik baudą, bet ir pateikti sąskaitą už gelbėjimo išlaidas.
R.Renčeliauskas perskaitė siūlymą sudaryti darbo grupę ir parengti gyventojų saugaus elgesio ant vandens telkinių ledo taisykles Šilutės rajone. Pažeidusiems taisykles asmenims bus numatytos baudos ir atsakomybė.

Seniūnai bus įpareigoti šias taisykles ir informaciją patalpinti stenduose, įrengtuose prie vandens telkinių. Savivaldybės Komunikacijos skyrius gyventojams turėtų išplatinti informaciją savivaldybės interneto tinklalapyje apie situaciją ant ledo.

Silutes naujienu LOGO