Šilutės savivaldybė neištvėrė – skolinsis

euraiIlgą laiką savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis kaip savo valdžios kokybės ženklą deklaravo sutaupytas lėšas ir sugrąžintas skolas. Ne taip seniai – gal prieš 3 ar 4 metus – Savivaldybė niekaip neišlipdavo iš daugiau nei 15 milijonų eurų skolų. O šių metų sausio 1 d. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis buvo tik 8 mln. 682,7 tūkst. eurų. Bet skolų mažėjimas dabar sustos, nes Savivaldybės administracija artimiausiame Tarybos posėdyje, balandžio 27 dieną, tikisi gauti leidimą skolintis iš banko 890 tūkst. eurų. Tiek pinigų reikia, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio bei Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės, kad Savivaldybė galėtų prisidėti prie investicinių projektų, kuriuos ketina įgyvendinti.

Skolintis gali

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete J.Valienė patikino, kad Šilutės savivaldybė skolintis turi teisę. Savivaldybės 2017 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 17 mln. 709 tūkst. eurų. Pagal įstatymą, Savivaldybė gali skolintis 70 proc. tos sumos – tai yra 12 mln. 396 tūkst. eurų.

Per 2017 m. pirmąjį ketvirtį Savivaldybė grąžino 245,1 tūkst. eurų skolų, todėl negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis balandžio 1 d. buvo 8 mln. 437,6 tūkst. eurų. O Savivaldybės patvirtintame 2017 metų biudžete paskoloms grąžinti numatyta skirti 981 tūkst. eurų.

Pasak J.Valienės, iki 2017 m. gruodžio 31 d. Savivaldybė gali skolintis 890 tūkst. eurų. Tiek pasiskolinus nebus pažeistas naujosios Vyriausybės reikalavimas per metus skolintis ne daugiau, nei Savivaldybė sugrąžino skolų tais pačiais metais.

Planuojami investiciniai projektai

Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė „Šilutės naujienoms“ pateikė sąrašą parengtų ir jau patvirtintų projektų, kuriems reikės Savivaldybės dalinio finansavimo. Tai Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas (techninis projektas), Šilutės miesto Lietuvininkų g. ir Tilžės g. gretutinių teritorijų viešųjų erdvių sutvarkymas, suformuojant rekreacijai ir aktyviai miestiečių veiklai patrauklias erdves (techninis projektas), Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės r. F.Bajoraičio viešosios bibliotekos pastato, esančio Tilžės g. 12, pritaikymas bendruomenės poreikiams (techniniai projektai), Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K.Kalinausko gatvių, Atgimimo al. ir Laisvės al. rekonstrukcija, įrengiant modernias eismo saugos priemones (techninis projektas), Juknaičių savarankiško gyvenimo namų dalies pastato sutvarkymas, projektas „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Šilutės rajono savivaldybėje“, Šilutės meno mokyklos pastato rekonstrukcija, pritaikant patalpas ugdymui (techninis projektas).

Pasak Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo Remigijaus Budriko, šiems projektams jau dabar reikia pradinių lėšų – per 300 tūkst. eurų. Pasirašius sutartis su paramos fondais ir įgyvendinat projektus, dalis lėšų bus grąžinta Savivaldybei: kai kurių projektų – 85 proc., o kai kurių projektų – 92 proc. lėšų.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė, kad Savivaldybės administracijos prašymas skolintis 890 tūkst. eurų būtų svarstomas Savivaldybės tarybos posėdyje.

 

Foto Šilutės r. savivaldybės administracija nori skolintis iš banko 890 tūkst. eurų, kad galėtų prisidėti prie investicinių projektų įgyvendinimo.