Šilutės savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartį su italais

Dėl savo geografinės padėties Cittaducale yra turistinės traukos objektas.Šiandien, gruodžio 5 d., į Šilutę atvyko Italijos miesto Cittaducale savivaldybės meras Giovanni Falcone. 15 valandą svečias ir mūsų rajono meras Virgilijus Pozingis pasirašys abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį.

Sutartyje numatoma bendradarbiauti plėtojant ekonominę, kultūrinę ir socialinę sritis.

Rudens pradžioje pasiūlymą bendradarbiauti Šilutės r. savivaldybei atsiuntėpats Cittaducalės savivaldybės meras G.Falcone. Pasak G.Falcone, taikant abipuses žinias bei patirtį integracijos tikslai būtų lengviau pasiekiami ir būtų skatinama ekonomikos produktų komercinė – visuomeninė – kultūrinė prekyba.

Teigiama, jog Cittaducalės savivaldybė džiaugtųsi galėdama pradėti ilgalaikį ir vaisingą bendradarbiavimo procesą minėtose srityse. Europos piliečių programa, skatinanti europiečius puoselėti bendras idėjas ir ugdyti savimonę taip pat būtų viena iš bendradarbiavimo galimybių. Būsimi partneriai išreiškė viltį, jog savivaldybių interesai bus panašūs ir artimiausiu metu bus galima pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Meras V.Pozingis, atsakydamas į gautą pasiūlymą, nurodė, jog Savivaldybę sudomino bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, kultūros ir socialinėje srityse, pabrėžė, jog mūsų krašte skatinama bei akcentuojama turizmo plėtra, kuri taip pat galėtų būti bendru abiejų savivaldybių tikslu, todėl abipusė patirtis būtų labai naudinga.

Bendradarbiauti siūlantys italai pristatė Cittaducalės savivaldybę.

Tai puikus viduramžių laikų miestas. Šiuo metu Cittaducalė yra padalinta į 4 istorinius regionus. Dėl savo geografinės padėties Cittaducale yra turistinės traukos objektas, turi puikų kraštovaizdį, gryną sveiką orą, supančius žalius kalnus, istorinį gamtos paveldą.

Savivaldybė labai aktyvi gamtos apsaugos srityje ir dalyvauja įvairiose gamtos apsaugos iniciatyvose, taip pat siekia mažinti gamtos išteklių naudojimą. Švietimo įstaigos, mokyklos, bendradarbiaudamos su kitomis, įgyvendina įvairius gamtosauginius projektus, siekdamos apsaugoti kalnus, upes, orą bei vandenį.

Net keli tyro vandens šaltiniai teka tiesiai iš Cittaducalės kalnų, kurių atsargomis aprūpinama visa Rieti provincija ir visa Romos provincija. Tai Savivaldybės traukos objektas, dėl kurio atvyksta labai daug turistų ir įmonių, kurios gali vystyti kokybiškesnę gamybą būtent dėl tyro vandens gavybos.

Cittaducale taip pat yra garsi dėl gausios sporto veiklų pasiūlos. Tinklinio komanda žaidžia antrojoje lygoje (B1). Vietos bendruomenė turi puikiai pritaikytą baseiną (didžiausią visoje Rieti provincijoje), taip pat krepšinio, futbolo aikšteles, gali mokytis kopimo į kalnus (pritaikytas akmuo).

Vietos administracija organizuoja paraolimpines žaidynes, kurios pritraukia vietos bendruomenės savanorius.

Taip pat didžiulis dėmesys skiriamas muzikiniam lavinimui: tai itin akivaizdu mokyklose, tai parodo ir festivaliai, kaip džiazo muzikos Duke’s festivalis. Piliečiai labai aktyviai įsitraukia į kultūrines asociacijas ir plėtoja kultūrinį bei socialinį jaunimo bei visų miestiečių gyvenimą. Galime priskaičiuoti apie 100 įvairiausių kultūrinių organizacijų, kurios bendradarbiauja su Cattaducalės savivaldybės administracija.