Šilutės savivaldybė tampa viena Seimo ir Savivaldybės tarybos rinkimų apygarda

PREZIDENTO _32020 – ųjų Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) perbraižo rinkimų apygardų žemėlapį.

Spalio 8 d. VRK pristatė vienmandačių rinkimų apygardų projektą. Šilutės savivaldybės žmonėms permainos turėtų būti džiugios – jos teritorijos administracinės ribos sutampa su vienos rinkimų apygardos ribomis.

Buvęs Šilutės rinkimų apygardos pirmininkas Eugenijus Judeikis tokius apygardos pertvarkymus sveikina. Jo nuomone, Savivaldybės tarybų ir Seimo rinkimų atitikimas pagal teritoriją bus labiau priimtinas. Juk jau tris dešimtmečius Seimo rinkimams dalis Šilutės rajono – Švėkšnos, Gardamo, ir Vainuto seniūnijos – buvo priskirtos Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai. Kai teritorijos atitinka, lengviau dirbti ir partijų Šilutės skyriams, ir seniūnijų specialistams. Juk jiems LR Seimo rinkimai tapdavo mažiau aktualūs, nes pretendentai į Seimo narius dažnai buvo iš kitos savivaldybės. Be to, ir išrinktų Seimo narių atstovavimas savo rinkėjams kėlė nemažai problemų.

Dabar Šilutės apygarda turėtų 37 rinkimų apylinkes. Rinkėjų skaičius apygardoje (2019 m. spalio 4 d. duomenimis) – 35 670.

Pertvarką rinkimų apygardų teritorijose paskatino ir naujos Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos sudarymas. Lietuvos teritorija dalijama iš viso į 70 vienmandačių rinkimų apygardų, atsižvelgiant į rinkėjų skaičių jose.

Nustatyta, kad paskutiniuose rinkimuose dalyvavusių ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsavusių užsienyje esančių rinkėjų skaičius yra didesnis, negu 0,9 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus. Todėl 2019 m. spalio 8 d. VRK posėdyje buvo priimtas sprendimas sudaryti Pasaulio lietuvių vienmandatę rinkimų apygardą. Kitose valstybėse esantys Lietuvos piliečiai bus įrašomi į Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą.

Savo nuomonę, pasiūlymus dėl apygardų ribų keitimo iki šių metų lapkričio 8 d. galima pateikti el. paštu apygarduribos@vrk.lt.