Šilutės savivaldybėje ir vėl svarstyta bedarbystės situacija

SOC VICEMINISTREŠilutės savivaldybėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė ir ją lydintys Lietuvos darbo biržos vadovė Ligita Valalytė bei Telšių, Klaipėdos ir Šilutės padalinių vadovai.

Susitikimą su Šilutės savivaldyb ės vadovais viceministrė E.Radišauskienė pradėjo sakydama, kad Šilutės savivaldybė šiuo metu neša didžiulę naštą taisant ligšiolinę Šilutės darbo biržos veiklą. Savivaldybė jau tapo pilotine kartu su keliomis kitomis savivaldybėmis, pertvarkančiomis savo darbo biržų veiklą ir ieškant užimtumo seniūnijų žmonėms, neturintiems nuolatinio darbo. Vakarų Lietuvos pusėje panašiai dirba tik Pagėgių savivaldybė.

Susitikime dalyvavusi Lietuvos darbo biržos direktorė L.Valalytė kalbėjo, kad Darbo birža yra pasirengusi dirbti kartu su savivaldybių vadovais, ir taip kurti sklandesnius žmonių įdarbinimo bei jiems skirtų lėšų padalinimo modelius. Ji vardino visą eilę klausimų ir situacijų, kurias reikėtų spręsti kartu bendradarbiaujant Darbo biržos ir seniūnijų specialistams.

Kaip nebūtų keista, nuskambėjo ir teiginys, jog teks iš naujo aiškintis, kas gi dabar yra bedarbis?..

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad Šilutės savivaldybėje ilgą laiką buvo bene aukščiausi nedarbo lygio rodikliai Lietuvoje – apie 12 proc. Nors čia dirbančios įmonės galimai per kelis šimtus darbuotojų nuolatiniam darbui atsiveža iš aplink esančių rajonų. Visiems keista, kad Šilutės bedarbiams jokio darbo nereikia, jie mieliau renkasi registraciją Darbo biržoje ir, žinoma, taip gaunamas pašalpas bei socialines garatijas.

V.Laurinaitis pasakojo, kad jis yra klausęs buvusio Darbo biržos Šilutės skyriaus vadovo Andriaus Šašilkino, kodėl mūsų rajone yra tiek daug ieškančių darbo žmonių. Meras buvo nustebintas atsakymo, kad dėl to esantys kalti patys šilutiškiai verslininkai – jie esą siūlo per mažus atlyginimus.

„Tada kyla klausimas ar iš kito rajono atvežamiems žmonėms yra mokama daugiau?“, – klausė meras.    Susitikimo metu į šiuos klausimus jau nebebuvo ieškoma atsakymų, nes susitikime dalyvavo tik laikinai einanti Šilutės skyriaus vadovės pareigas  Inga Girdenienė. Susitikimo metu ji kalbėjo, kad būtina taisyti užimtumo įstatymus, kurie dabar yra neveiksnūs, kai yra siūlomas kitoks darbas, nei žmogus turi išsilavinimą ir nenori nieko keisti, o tik stovėti Darbo biržoje.

Lietuvos darbo biržos direktorė L.Valalytė kalbėjo, kad norint įdarbinti darbo ieškančius žmones Darbo biržai teks daug bendrauti ir su Savivaldybių bei seniūnijų darbuotojais.