Šilutės savivaldybės administracijai vadovaus jaunimėlio komanda

PAVADUOTOJOS BALCYTISŠilutės rajono savivaldybės taryba pagaliau suformavo visą politinio pasitikėjimo valdžios komandą. Antradienį neeiliniame rajono Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsais Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojomis buvo paskirtos dvi jaunos ir nedidelę darbo patirtį turinčios moterys Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė.

Abi direktoriaus pavaduotojos prisipažino, kad dar nežino, kokios Savivaldybės administracijos sritys bus paskirtos joms administruoti. Tačiau rajono meras Šarūnas Laužikas ir prieš porą savaičių pareigas pradėjęs eiti Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis jau numatė, kad joms turi būti mokama valstybės tarnautojų A15 kategorijos pareiginė alga – po 3510 Lt neatskaičius mokesčių – bei 40 proc. priemokos prie pareiginės algos „už įprastą darbo krūvį  viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas“.

Taigi į politinio pasitikėjimo postus paskirtoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms bus mokama kas mėnesį bemaž po 5 tūkst. litų atlyginimai.

Rajono Tarybos mažumos politikai stengėsi įtikinti kolegas, kad skiriami atlyginimai yra per dideli, kad pirmiau reikėtų sulaukti darbo rezultatų. Tačiau valdančioji dauguma savo balsų buldozeriu – 15 „už“ – nusprendė taip, kaip buvo suplanuota.PAVADUOTOJOS 5

Tarybos mažumos pareiškimas

Dar neprasidėjus administracijos direktoriaus pavaduotojų rinkimams Tarybos mažumos – 10 politikų vardu -liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas perskaitė pareiškimą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės administracijos vadovybės formavimo“.

Šį pareiškimą valdančioji dauguma ir rajono meras Š.Laužikas galėjo suprasti kaip įspėjimą ar lengvą ultimatumą.

Pareiškime teigiama, kad Savivaldybės administracijos vadovybė formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti Savivaldybės administracijos darbą.

Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius T.Budrikis per 7 savo darbo stažo metus pakeitė net 7 darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas I.Murauskienė ir A.Overlingaitė taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties.

Pareiškime priekaištaujama, kad į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį ir nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 proc. pareiginį priedą!

Merą Š.Laužiką mažumos politikai ragino nukreipti savivaldybės Tarybos veiklą taip, kad į Savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Pareiškimo autoriai įspėja, kad priešingu atveju organizuos nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės Tarybos darbo.
PAVADUOTOJOS 2 copy
Pareiškimą pasirašė visi Liberalų sąjūdžio ir Socialdemokratų partijos politikai, nepasirašė liberalcentristai Steponas Kazlauskas ir Vytautas Laurinaitis.

Šį pareiškimą valdančiosios daugumos politikai išklausė be jokių emocijų, ir posėdis vyko toliau.

Nežino svarbiausių skaičių!

35 metų I.Murauskienė yra ištekėjusi, augina du vaikus, Šaulių universitete 2008 metais įgijo verslo administravimo  bakalauro diplomą, gyvena Juknaičiuose. Lig šiol 3 metus yra dirbusi apskaitininke, o pastaruoju metu dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede. Dėl jos karjeros Savivaldybės administracijoje pasirūpino partija „Tvarka ir teisingumas“, už jos veiklos rezultatus yra atsakingi rajono politikai Vaidas Pavilonis bei Gintaras Bružas.

Socialdemokratas Algirdas Balčytis šios pretendentės į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas paklausė, ar ji žinanti bent svarbiausius rajono skaičius – kiek lėšų 2013 metais buvo savivaldybės biudžete, kiek iš šio biudžeto atiteko Juknaičių seniūnijai? Mėnesį besiruošianti tapti viena iš Savivaldybės administracijos vadovių, Juknaičių seniūnijos raštvedė I.Murauskienė negalėjo pasakyti šių skaičių, teigdama, kad į jos pareigas seniūnijoje neįėjo analizė apie rajono ar seniūnijos biudžetą…

I.Murauskienė negalėjo atsakyti ir į politikų klausimą, kurioms Savivaldybės administracijos darbo sritims ji bus deleguota vadovauti. Ji sakė, kad dar neturi darbo sutarties su administracijos direktoriumi ir mananti, kad direktorius pats nuspręs, kokias sritis jai paskirti.

Liberalsajūdietis Jonas Purlys tarsi klausė, tarsi garsiai svarstė, ar gali kareivis iškart tapti admirolu?.. Tačiau rajono meras Š.Laužikas šį klausimą „nurašė“ kaip „ne į temą“.

„Atlyginimą nustato darbdavys“ – atkirto A.Overlingaitė

28 metų A.Overlingaitė – netekėjusi, turi vadybos magistrės diplomą, gyvena Šilutėje, iki šiol laikinai ėjo UAB „Neringos kelias“ direktorės pareigas. Jos karjera Savivaldybės administracijoje pasirūpino Darbo partija ir už jos veiklos rezultatus yra atsakingi rajono politikai Saulius Stankevičius, Darius Soščeka, Darijus Pundžius, Juozas Sauspreškis ir Algimantas Čeponis.
PAVADUOTOJOS PURLYS
Liberalcentristų lyderis S.Kazlauskas A.Overlingaitės provokuojančiai klausė, kokį atlyginimą ji skirtų į darbą priimtam, dar nieko nenusipelniusiam darbuotojui? Savo klausimu jis akivaizdžiai norėjo akcentuoti, jog dabar kai kurie rajono Tarybos nariai yra panašioje situacijoje ir verčiami skirti aukščiausią atlyginimą žmogui, kuris neįrodė savo sugebėjimų.
Tačiau A.Overlingaitė neimprovizavo ir trumpai atsakė, kad darbuotojui atlyginimo dydį nustato darbdavys.
A.Overlingaitės politikai nieko daugiau neklausinėjo.

Pretendentes į skiriamus postus savo kalbomis gynė valdančiosios koalicijos politikai.

Laisvoji politikė Stasė Skutulienė kalbėjo, kad niekas negali drįsti abejoti, kad I.Murauskienė turi mažai darbo patirties ir pasiekimų. Juk pretendentė turi verslo administravimo  bakalauro diplomą, puikiai sugebėjo derinti darbą seniūnijoje ir auginti du vaikus. Pasak politikės, I.Murauskienė nekalta, jog dar nespėjo tapti kokios nors įmonės ar įstaigos vadove.

Pasak darbiečio S.Stankevičiaus, niekas negimė vadovu, kažkada turi būti pradžia. Jis mažumos politikams priminė faktą, kad dar prieš pusantrų metų jie patys į rajono merės postą pastatė moterį, turiančią „auksinį išsilavinimą ir auksinės patirties“.

Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas V.Pavilonis pabrėžė, kad mažumos politikai dabar priešinasi skirti šias dvi direktoriaus pavaduotojas dėl per mažos patirties ir jaunystės, o tie patys politikai dar visai neseniai pradinukų pedagogės išsilavinimą turinčiai ir savivaldoje nedirbusiai Daivai Žebelienei buvo atidavę valdyti visą Šilutės rajoną.

Po tokių aistringų kalbų ir pareiškimų įvyko balsavimai, ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojomis buvo paskirtos I.Murauskienė ir A.Overlingaitė. Joms rajono vadovai įteikė puokštes gėlių ir linkėjo sėkmės darbe.