Šilutės savivaldybės darbuotojai administravimo mokysis už 2 mln. litų

Atskiras įgyvendinimo sistemas pristatė sistemų diegėjai. / Komunikacijos skyriaus nuotr.Šilutės rajono savivaldybėje vykdomas projektas „Šilutės rajono savivaldybės vidaus administravimo ir veiklos gerinimas“.

Jo metu bus įdiegta vieninga apskaitos ir valdymo sistema (FVAS), strateginio planavimo bei priežiūros ir programinio biudžeto sistema (SPS), vieningos dokumentų apskaitos ir projektų valdymo sistema (DVS). 

Šią savaitę Savivaldybėje įvyko įgyvendinamo projekto pristatymas, kurio metu projekto vadovas Gžegož Pavliun apžvelgė jau padarytus darbus.

Atskiras įgyvendinamas sistemas pristatė Aidas Abrutis (FVAS), Ričardas Vaišvila (SPS), Donatas Kadžiulis (DVS) ir Saulius Domarkas (SPS).  
 
Sistemų diegėjai akcentavo, kad tipinės įstaigos darbuotojas sugaišta 80 proc. savo laiko  tam, kad padarytų 20 proc. suplanuotų darbų, todėl įdiegus vieningas minėtas sistemas turėtų išaugti darbo sparta, sumažėti kaštai, pagerėti Savivaldybės administracijos vidaus administravimas ir veiklos valdymas, teikiamų paslaugų kokybė. Tuo pačiu sustiprės valstybės tarnautojų ir darbuotojų administraciniai gebėjimai, nes įdiegtos sistemos skatins darbuotojų ugdymą analizuoti, planuoti ir efektyviai panaudoti finansines išlaidas.

Visos įdiegtos sistemos bus nuolatos atnaujinamos ir tobulinamos, net ir įgyvendinus projektą.

Programiniai sprendiniai bus sukurti taip, kad bus palikta nuolatinio tobulinimo galimybė – keičiantis įstatymams, Savivaldybės valdymo struktūrai ar paprasčiausiai pagal Savivaldybės darbuotojų poreikius ir pastabas bus galima įterpti naujus modulius arba atnaujinti senus. Pagrindinė projekto pridėtinė vertė – nuotolinis tobulinimas ir lankstus reagavimas į besikeičiančią situaciją.  

Šiuo metu vyksta Savivaldybės valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymai, kaip dirbti su diegiamomis sistemomis. Iš viso mokymuose dalyvauja 158 specialistai. Anot D. Kadžiulio, migracija vyksta: baigiasi popieriaus amžius ir prasideda skaitmeninė era.

Įgyvendinamo projekto, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų vertė – per 2 mln. litų.