Šilutės savivaldybės jaunimo reikalų taryba aplankė Atvirą jaunimo erdvę

 

JAUNIMO _1Šilutės atvira jaunimo erdvė prieš porą savaičių paliko rekonstruoti pradėtą Šilutės kultūros ir pramogų centrą ir išsikraustė į Liepų g. 16 pastatą. Erdvės patalpas surasti labai paprasta – į jas įeinama iš pirmosios pastato laiptinės.
Atvirosios jaunimo erdvės darbuotojas ir tuo pat metu Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narys Rimvydas Petrauskis pasikvietė susipažinti su naujai įkurtomis jaunimo erdvės patalpomis Jaunimo reikalų tarybą, kuriai vadovauja Savivaldybės politikas Tomas Budrikis.

Tuo pat metu buvo surengtas ir Jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame svarstyti jaunimo renginiai, bei suplanuoti užsiėmimai.

R. Petrauskis susirinkusiems parodė tris kabinetus, kuriuose dabar įsikūrė Atvira jaunimo erdvė. Čia yra kabinetas sportinei veiklai, kuriame sumontuoti bėgtakis, sportinis dviratis ir universalios mankštos įrenginiai. R. Petrauskis aprodė ir savo kabinetą, skirtą organizacinei veiklai bei konsultacijoms, ir poilsio kambarį, kuriame yra ir sėdmaišiai, ir biliardas (pulas).

Į posėdį susipažinimui buvo pakviesta ir Šilutės vaikų dienos centro atstovė Indrė Šveikauskienė. Taryba rūpinasi, kad vaikų dienos centro vaikai, kuriems dėl amžiaus centro veikla tampa nebepatraukli, atrastų kelius į Atvirą jaunimo erdvę. Sutarta bendradarbiauti.

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė informavo, kad spalio 2 d. Vilniuje vyks Jaunimo tarybos nariams įvadiniai veiklos mokymai. Todėl nutarta, kad į šiuos mokymus važiuos jauniausi 3 Jaunimo tarybos nariai. Be to, spalio antrąją savaitę planuojami trijų dienų mokymai su lektoriumi Mantu Zakarka. Jis mokys kaip dirbti su nemotyvuotu jaunimu.

Iki šių metų gruodžio pabaigos Šilutėje turi būti organizuota mobili jaunimo erdvės veikla. Todėl dabar pradedama skaičiuoti ir planuoti, kuriose labiau nuo rajono centro nutolusiose seniūnijose turėtų vykti užsiėmimai, kelis kartus per savaitę, kokiu transportu, su kokiais žaidimais ar įrengimais vykdyti tokią veiklą.

T. Budrikis informaciją apie sukurtą mobilios veiklos jaunimo erdvės darbą žada pristatyti Savivaldybės tarybai, kuri galimai padės išspręsti finansines ir transporto problemas.

Rugsėjo 20 dieną Šilutės atviros jaunimo erdvės lankytojai bei Jaunimo reikalų tarybos nariai yra pakviesti dalyvauti Gargždų atviro jaunimo centro renginyje. Nutarta, kad į tą renginį bus pakviesti dalyvauti apie 20 jaunuolių – Atviros jaunimo erdvės lankytojų.

R. Čiutienė paragino visus Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narius pateikti pasiūlymus, kaip pažymėti 2020 metų Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją, kad ši šventė būtų įdomi ir Atvirą jaunimo erdvę lankančiam jaunimui.