Šilutės savivaldybės taryba rengiasi skatinti ir nacionalinės rinktinės sportininkus

T BUDRIKIS_DSC_1054_1Šilutės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rimantė Čiutienė savivaldybės politikams pristatė sprendimo projektą dėl skatinimo tvarkos patvirtinimo.

Taigi, spalio 25-ąją vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas sprendimas, kuriuo tvirtinant naują Šilutės rajono savivaldybės sportininkų skatinimo tvarkos aprašą, įtraukiamas punktas apie Nacionalinės rinktinės narius.

Šilutės savivaldybės sportininkai, patekę į Lietuvos nacionalinės rinktinės gretas nuo šiol taip pat bus apdovanojami piniginiais prizais. Suaugusiųjų rintinės nariai apdovanojami 250 Eur piniginiu prizu, Jaunimo rinktinės nariai 130 Eur piniginiu prizu, Parolimpinių rinktinių nariai 220 Eur piniginiu prizu.

Skatinti ir parolimpinių rinktinių narius pasiūlė Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis. Jo nuomone, tokiems sportininkams ypač reikalinga parama.  

Neolimpinių sporto šakų Lietuvos jaunimo čempionatų prizininkai nebus apdovanojami. Daugumos trenerių ir Sporto tarybos narių nuomone, daugiau dėmesio reikia skirti tik olimpinėms sporto šakoms. Jų nuomone, dauguma neolimpinių sporto šakų federacijų yra nepasirašiusios ir nesilaiko Pasaulio antidopingo kodekso, kai tuo tarpu olimpinių sporto šakų sportininkai yra nuolat tikrinami dėl dopingo vartojimo.