Šilutės savivaldybės taryba tvirtina švietimo pedagogų ir darbuotojų skaičius

DSC 0029Nors didžiausias leistinas darbuotojų skaičius švietimo įstaigose buvo patvirtintas Savivaldybės tarybos 2018 m. rugpjūčio 30 d., spalio 25 dieną patvirtintas naujas dokumentas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus nustatymo“.

Šiame sprendime nėra numatyta, koks mokytojų etatų skaičius skiriamas kiekvienoje mokykloje. Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai įvedė duomenis apie klasių skaičių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičius kiekvienoje švietimo įstaigoje ir šis skaičius – 434,74 etatų. Bendras visų etatų skaičius Šilutės savivaldybės švietimo įstaigose – 1273,32 etatų.

Pedagogų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms Švietimo ir mokslo ministerija 2018 metams Šilutės rajonui papildomai skyrė 206 800 eurų.

Svarstant šį klausimą Socialinių reikalų komitete savivaldybės politikas Algirdas Gečas kalbėjo, kad daug rajono pedagogų yra nepatenkinti naujuoju darbo etatiniu principu modeliu. Jo žiniomis, labiausiai pedagogai yra nepatenkinti gaunamu atlyginimu.

Kiti politikai tiesiai domėjosi ar smarkiai keitėsi pedagogų atlyginimai. Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės teigimu, didesnės dalies mūsų krašto pedagogų atlyginimai dabar yra didesni nei buvo iki šiol. Nors tai pasiekti, pasak vedėjos, nebuvo lengva žinant moksleivių skaičiaus mažėjimą.