Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

TAMASAUSKIENESS copyŠilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais – Lietuvos liberalų sąjūdžio politikais vykdymas.
Nuo šiol vieneriems metams opozicijos lyderiu tampa liberalų frakcijos pirmininkas Audrius Endzinas.

Savivaldybės tarybos posėdyje A. Endzinas dėl ligos nedalyvavo. „Šilutės naujienoms“ vėliau jis sakė, kad posėdžio vaizdo įrašą peržiūrėjo ir opozicijos lyderystės perdavimas jį nuteikė palankiai.

S. Tamašauskienės veiklą jis vertino gerai. Gyrė jos nuolatinį domėjimasi sprendimų priežastimis ir sugebėjimą tuos sprendimus vertinti taip pat, kaip juos vertina Savivaldybės žmonės.

Opozicijos lyderio darbas, pasak A. Endzino, daugeliu atvejų yra nematomas. Oponuojamus klausimus reikia aptarti su kitais opozicijos nariais ir juos suvienyti.

A. Endzinas sakė, jog jam teks įdėti daug pastangų, kad pasiekti tokį darbo lygį, kurio pasiekė S. Tamašauskienė. Be to jis pripažįsta, kad jo „charakteris bjauresnis ir gali būti, kad konfliktų su valdžia bus daugiau“.
Artėja LR Seimo rinkimai, galimai tiek S. Tamašauskienė, tiek A. Endzinas gali tapti ne tik kolegomis Savivaldybės tarybos opozicijoje, bet ir konkurentais kovoje dėl Seimo nario vietos.

A. Endzinas sakė, kad jis tokio konflikto neįžvelgia. Jo nuomone, veikla Savivaldybės taryboje ir kova dėl Seimo nario kėdės negali būti painiojamos.

Kita vertus, pasak A. Endzino, tapti LR Seimo nariu nėra jo gyvenimo tikslas. Jis dar nėra registruotas nei kandidatu vienmandatėje rinkimų apygardoje, nei daugiamandatės rinkimų apygardos Liberalų sąjūdžio sąraše – tokio poreikio dar nebuvo. Todėl, jo nuomone, kalbėti apie galimus rinkiminius konfliktus dar per anksti.