Šilutės seniūnija įgyvendins 10 projektų, skirtų bendruomenei

silutes bendruomeniu projektai indriuskaŠilutės seniūnijos vietos bendruomenių taryba (VBT) praėjusią savaitę paskirstė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtus pinigus socialiniams projektams, naudingiems visai bendruomenei, įgyvendinti. Trečius metus šią programą įgyvendinanti ministerija yra pranešusi, kad šiemet – šios programos paskutiniai metai.

Šilutės seniūnija pagal šią programą šiemet gavo 10 791 eurą, VBT juos paskirstė 10-čiai projektų.

Iš viso Šilutės seniūnijos VBT gavo 16 projektinių paraiškų. Projektų teikėjai pageidavo gauti per 24 tūkst. eurų. Komisijai teko atmesti ne vieną projektą, o kitiems projektams gerokai sumažinti norimų lėšų kiekį, kad „tilptų“ į skirtą sumą.

Taigi 500 Eur finansavimą gavo Šilutės šv. Kryžiaus parapija, kuriai šie pinigai bus indėlis į tako, vedančio į naujuosius parapijos namus, įrengimo darbus.

Pirmą kartą į šios programos pinigus pretenduojanti Gaidelių seniūnaitija gavo 1540 Eur vaikų žaidimų aikštelei įrengti.
Šilutėje veikiančiai viešajai įstaigai „Diena kitaip“ paskirta 500 Eur vaikų vasaros poilsio stovykloms organizuoti.

Armalėnų kaimo bendruomenei, norinčiai baigti įsirengti savo bendruomenės namus, skirta 700 Eur, už kuriuos ji pirks įgarsinimo aparatūrą.

Macikų seniūnaitija irgi rengs vaikų žaidimo aikštelę – jai skirta 1000 Eur.

Grabupių kaimo bendruomenės gavo 700 Eur mini fubolo aikštelei įrengti.

Asociacija „Šilutės bendruomenės namai“, vienijanti 6 organizacijas, pageidavo įsigyti garso aparatūrą gegužinėms, kameriniams vakarams rengti – ji gavo 3751 Eur.

Asociacija „Traksėdžių viltis“ gavo 600 Eur, už kuriuos pirks stalus ir kėdes bendruomenės renginiams.

Sutrikusio intelekto žmones ir jų artimuosius vienijanti bendrija „Šilutės viltis“ už 800 Eur pradės rengti krepšinio aikštelę prie savo patalpų Tilžės gatvėje.

Šyšos kaimo bendruomenei aplinkos tvarkymo darbams reikia krūmapjovės. Tam skirta 700 Eur.

Nefinansuotas Naujakurių seniūnaitijos projektas (krepšinio ir futbolo aikštelių įrangos remontas), Laučių vaikų žaidimo aikštelės remontas, Pagrynių bendruomenės projektas – 30 m ilgio pėsčiųjų tako įrengimas, Šilutės gražinimo draugijos projektas – smėlio dėžių atnaujinimas prie Šilutės daugiabučių.

Asociacija „Pamario jaunimas“ (buvo parengusi krepšinio šventės Šilutėje organizavimo projektą) ir vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ (planavo įsigyti krūmapjovę ir žoliapjovę savo teritorijos ir senųjų kapinaičių tvarkymui) savo projektų atsisakė asociacijos „Šilutės bendruomenės namai“ naudai.