Šilutės senjorai išlieka jauni ir žvalūs – sportuoja toliau

senjoru manksta dekojaJau penkti metai Šilutės senjorai turi galimybę nemokamai mankštintis. Tą galimybę suteikia Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro bei sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ specialistai ir treneriai.  

Kelios dešimtys garbaus amžiaus šilutiškių, norinčių išsaugoti jaunystę ir išlikti žvalūs, nesnaudžia: jie uoliai lanko du kartus per savaitę vykstančias treniruotes, suspėja dar ir į kitus sveikatinimo užsiėmimus. O ketvirtadienį pasipuošę visi rinkosi į 8 mėnesius trukusių šiemetinių treniruočių užbaigimo renginį.

Šilutiškiais stebėjosi ir ministerijų atstovai

Prieš 5 metus mankštinti Šilutės senjorus sumanė sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ vadovė Jūratė Gricevičienė. 4 metus senjoru manksta vadovesrengusi projektą „Išlikime jauni ir žvalūs“ trenerė iš rajono Savivaldybės gaudavo lėšų, už kurias vyresnio amžiaus žmones po keletą mėnesių galėjo kviesti į nemokamas treniruotes. 

Šiemet iš Savivaldybės projektui lėšų negauta, tad iniciatyvos ėmėsi „Atėnų“ partnerio – Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė. Ji džiaugiasi, kad šiemet mankštas senjorams galėjo pasiūlyti ilgesniam nei įprastai laikui – net 8 mėnesiams, mat pavyko gauti pakankamą finansavimą iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

Tos pačios ministerijos bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, biuro iniciatyva Šilutėje dažnai vedantys įvairius seminarus ir paskaitas, stebėjosi, jog vyresnio amžiaus šilutiškiai tokie aktyvūs – į sporto salę rinkosi net kepinant didžiausiems viduvasario karščiams.

Tiesa, rugpjūtį, kuomet oro temperatūra šoktelėjo ypač aukštai, senjorų mankštos iš popietės buvo perkeltos į ryto valandas, kad vidurdienį senjorai galėtų praleisti namuose.

V.Vaivadaitė žavisi, kad ši jos globotinių grupė, kurios nariai jau perkopė ne tik 70-metį, bet kai kurie – ir 80-metį, dar nuolat lanko ir šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus, vykstančius taip pat du kartus per savaitę. Jie nepraleidžia ir Visuomenės sveikatos biuro organizuojamų paskaitų sveikatos tema, vieni su kitais keičiasi sveikos mitybos receptais ir sveiką gyvenseną propaguojančia literatūra.

Pratimus pritaikė pagal poreikius

senjorai sportuojaSu senjorais dirbusios „Atėnų“ trenerės Jūratė Gricevičienė ir Simona Venckienė pastebėjo, kad vyresnio amžiaus atstovai į mankštas keliauja kaip į šventę – su gera nuotaika, nusiteikę ir pabendrauti, ir kūną pamankštinti.

Ne vienas jų, sportavimo azartą pagavęs, nutarė toliau mankštintis ir nusipirko sporto klubo abonementus.

Trenerės kiekvienam senjorui pratimus taikė atsižvelgdamos į žmogaus poreikius: vienokius skyrė tiems, kas turi kraujospūdžio problemų, kitokius besiguodžiantiems sąnarių ar kitomis negaliomis. Pasak J.Gricevičienės, pagrindinis mankštų senjorams tikslas yra pagerinti jų judėjimo funkciją, o sudėtingi pratimai vyresniame amžiuje nebetinka.

Susirinkę į mankštų užbaigimo renginį visi senjorai vieningai tvirtino, kad jų sveikatos būklė per tą laiką tik gerėjo, tad pradėjus nuo lengvų pratimų, buvo nesunku netrukus imtis vis sudėtingesnių.

Užtat labai prailgdavo laikas nuo ketvirtadienio iki antradienio treniruočių…

„Atėnai“ kasmet į nemokamas masines mankštas priima visus, kas tik pareiškia tokį pageidavimą, todėl kasmet norinčiųjų būna tiek, kad juos tenka skirstyti į kelias grupes. Taip buvo ir su senjorais, nes jų į treniruotes kasdien susirinkdavo po pusšimtį.

Ne vienas garbaus amžiaus šilutiškis mankštas lanko visus 5 metus. Tokios yra aktyvų gyvenimo būdą ypač pamėgusios Marija Bytautienė, Stasė Pocienė, Danutė Karženauskienė ir kitos moterys.

Beje, M.Bytautienė pernai atšventė 85-metį, šiemet tokį pat jubiliejų su bendraminčiais paminėjo irgi nuolat treniruotes lankantis Vytautas Jakubėnas. O vyriausia grupės narė Emilija Baikauskienė jau peržengė devyniasdešimtmetį.

Gavo ir dovanų

Ketvirtadienį atsisveikinimo popietės metu prie suneštinėmis vaišėmis nuklotų stalų susėdę mankštų dalyviai džiaugėsi ne tik senjoru manksta dovanosgerėjančia sveikata. Jie pabrėžė, jog lankydami treniruotes sutinka daug bendraminčių, todėl visi tarpusavyje jau tapo bičiuliais, kartu švenčia ir asmenines šventes.

J.Gricevičienė į mankštų užbaigimo renginį pakvietė ir rajono merą Vytautą Laurinaitį, nes, pasak jos, ir rajono vadovai turi pamatyti, kokie aktyvūs yra mūsų miesto senjorai. Jais sužavėtas V.Laurinaitis pažadėjo, kad kitąmet ir Savivaldybė ieškos galimybių paremti vyresniųjų žmonių sveikatinimo renginius.

Senjorai dėkojo Visuomenės sveikatos biuro vadovei ir trenerėms, o tapti dar sveikesniems jiems padės Visuomenės sveikatos biuro dovanos – O.Astašenko knygelės „Stuburo išgydymas per 21 dieną“, kurias visiems mankštų dalyviams įteikė V.Vaivadaitė. Joje – pratimų kompleksai visoms stuburo dalims, gydomoji kvėpavimo gimnastika, lankstumą ir kraujotaką gerinančios jogos pozos, gydymas vaistažolėmis ir kiti vertingi patarimai.