Šilutės sentikiai dėkoja Lietuvai ir Pamario krašto žmonėms

SENTIKIU J GOLUBOVSKIS„Šilutės naujienų“ redakciją aplankė Pamario krašto sentikių šventikas Jefrosinas Golubovskis, kuris vadovauja minėtos konfesijos 87 narių bendruomenei ir yra Lietuvos sentikių aukščiausiosios tarybos narys.

J.Golubovskis teigė norintis padėkoti Lietuvos ir mūsų krašto žmonėms, kad čia jo tikėjimo žmonės jaučiasi saugūs, gerbiami, gali puoselėti savo tikėjimą, kultūrinę veiklą, kad pagal galimybes išpildomi visi tikinčiųjų bendruomenės prašymai.

Kaip savo žodžių įrodymą garbaus amžiaus šventikas atsinešė parodyti savo kruopščiai surinktą archyvą, kuriame – visi sentikių tikėjimo vyresnybės raštų, savivaldybės Tarybos nuo 1992 metų dokumentų bei rajono žiniasklaidos pulikacijų kopijos apie Pamario krašto sentikių bendruomenės veiklą ir įgyvendintus jos prašymus.

J.Golubovskis redakcijoje pasidalijo mintimis apie pasaulyje vykstančius neramumus – karinius veiksmus bei religinės priešpriešos konfliktus. Jis sakė yra aptaręs tokius įvykius su savo religinės bendruomenės žmonėmis ir jų vardu nori pareikšti nuomonę.

„Mes, sentikių tikėjimo žmonės, daugiausia esame rusų tautybės, visi esame Lietuvos Respublikos piliečiai ir galime atsakingai pareikšti, kad Lietuvoje ir Pamario krašte jaučiamės saugiai, nepatiriame jokios diskriminacijos, esame gerbiami visos savivaldybės bendruomenės nariai, – sakė J.Golubovskis. – Už tai norime pareikšti nuoširdžią padėką Lietuvos valstybės prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo bei Vyriausybės vadovybei, Šilutės savivaldybės Tarybai ir Administracijai, visiems Pamario krašto žmonėms bei kaimynams.“

Pamario krašto sentikių šventikas J.Golubovskis žurnalistus pakvietė aplankyti bendruomenės maldos namus (Lietuvininkų g. 24, prie Šilutės gaisrinės), kuriuos Savivaldybė be jokių mokesčių (pagal panaudos sutartį) yra suteikusi sentikių bendruomenei.