Šilutės silpnaregiai pažino naujausias pagalbos buityje priemones

akluju prietaisai 1Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LAAS) Šilutės skyriaus nariai turėjo progą susipažinti su daugybe naujausių specialiai silpnaregiams pritaikytų prietaisų, kurie  palengvintų jų buitį.

Lietuviškai „kalbantis“ kraujospūdžio matuoklis, stalo bei rankiniai laikrodžiai ir termometrai kūno temperatūrai matuoti, įgarsintos svarstyklės, elektroniniai skaičiuotuvai bei laidiniai ir mobiliojo ryšio telefonai, kliūtis nurodantys, teleskopiniai ir kitokie akiniai, spalvų atpažinimo prietaisai, elektroninis vaizdo didintuvas ir kiti įrenginiai yra visiškai nereikalingi regintiesiems, bet būtini nematantiems žmonėms.
akluju prietaisai 3
Jų pristatymas surengtas Šilutėje.

Šilutiškiai silpnaregiai, padedami tiflopedagogės Almos Nausėdienės, smalsiai tyrinėjo didinimo stiklus, siūlo įvėrimui į adatą skirtus ir kitokius prietaisus. Čia pat šias priemones jie galėjo ir įsigyti, tad kraujospūdžio matuoklį savo mamai nupirkusi Reda tuoj išskubėjo jį išmėginti.

Didelę paklausą turėjo padidinimo stiklai, kurių yra didinančių nuo 2 iki 14 kartų, bei siūlo į adatą įvėrimo pagalbininkai.
Silpnaregiai buvo sužavėti tokia techninių priemonių įvairove ir gausa.

„Ir man buvo pravartu pamatyti daugelį priemonių, kurios gali labai palengvinti silpnaregių žmonių gyvenimą. Tas žinias apie naujoves galėsiu panaudoti savo darbe, informuoti tėvus apie tai, kaip jie galėtų padėti savo vaikams“, – sakė Rusnės specialiojoje mokykloje su silpnaregiais vaikais dirbanti A.Nausėdienė. 

LASS Šilutės skyriaus nariai ypač džiaugiasi, kad be dėmesio jie nebuvo palikti šiuo metu – artėjant euro įvedimui Lietuvoje. Kompensuojamąsias regos techninės pagalbos priemones silpnaregiams gaminančios įmonės „Biomedika“ atstovė pristatė ir šiai naujovei jau pagamintus įrenginius. Tai kelių rūšių euro valiutos atpažinimo prietaisai bei euro monetų dėžutė.

akluju prietasai 2Euro banknotų atpažinimo priemonės – tai maži, bet labai naudingi prietaisai, kurie padės neregiams savarankiškai atskirti euro banknotus. Iš plastiko pagamintoje euro monetų dėžutėje yra skirtingo dydžio skyriai kiekvienai euro valiutos monetai. Skyreliuose yra po spyruoklę, o monetos dedamos viena ant kitos. Kaskart išėmus vieną monetą iš skyriaus vietoje jos iššoka kita. 

Viešnia iš Vilniaus supažindino su galimybėmis gauti kompensacijas perkant šiuos daiktus, priminė, kokius dokumentus reikėtų pristatyti norint ją gauti.

Renginį organizavo 90 aklųjų ir silpnaregių vienijančio LASS Šilutės skyriaus pirmininkas Vytautas Jonikaitis bei socialinė darbuotoja Šarūnė Urbonaitė. Jie, pasak A.Nausėdienės, nuolat padeda ir mažiesiems rajono silpnaregiams. Nors skyriaus nariai yra ne visi Rusnės specialiojoje mokykloje ugdomi silpnaregiai vaikai, jie vis tiek kviečiami į renginius, pedagogai paremiami įgarsintomis knygomis, skyrius organizuoja vasaros stovyklėles.

Vaikai kviečiami dažniau apsilankyti LASS Šilutės skyriaus būstinėje (Lietuvininkų g. 17, 205 kab.), o jų tėvai problemas gali išsakyti telefonais (8 441) 62296 arba 8 645 34999.