Šilutės savivaldybėje yra viena įstaiga, kurios lūkesčiai nesutampa su žiemojančių žmonių norais. „Šilutės šilumos tinklų” direktorius Vaidotas Mačiulis visiems linki, kad žiema būtų vėsi, sveika, saugi ir visi šiltai gyventume.
Pasak direktoriaus, „Šilutės šilumos tinklų” miesto centrinė katilinė turi pajėgumus šildyti pusantro ar net dvigubai daugiau klientų, todėl šilumos tiekėjai ramiai pasitiks bet kokius šalčio iššūkius.
Šios įmonės kolektyvas jau daug metų tarp penkių dešimčių Lietuvos savivaldybių įmonių šilumą gamina už vieną mažiausių kainų.
Geriausius rezultatus pasiekė darbu
Direktorius V. Mačiulis „Šilutės šilumos tinkluose” dirba jau 20 metų. Pradėjo dirbdamas energetiku, vėliau ėjo direktoriaus pavaduotojo pareigas. Taigi, jis gerai žino visų bendrovės darbuotojų indėlį į įmonės veiklos sėkmę.
Direktorius prisimena ir daugiau nei prieš dešimtmetį Šilutės savivaldybės vadovų siūlymus bendrovę išnuomoti privačiai įmonei. Panašios iniciatyvos buvo įgyvendintos ne vienoje šalies savivaldybėje. Tačiau Šilutėje taip nenutiko, ir dabar miesto gyventojai gali įsitikinti, kad rajono šilumos tiekėjai puikiai tvarkosi ir gamina žymiai pigesnę šilumą, nei privačių šilumos ūkių valdytojai.
Biodegalai – pranašesnis kuras
Kad pasiektų gerų rezultatų, „Šilutės šilumos tinklai” jau daug metų rekonstruoja savo ūkį. Bene svarbiausias darbas yra tai, kad Šilutės centralizuota katilinė jau 100 proc. gamina šilumą, kūrendama tik biokurą. Toks kuras daugiau nei dvigubai atpigino šilumos savikainą, ir šiuo metu šilumos kaina yra 5,45 ct už 1 kilovatvalandę. Nors šiemet žiemos pradžioje buvo skelbiama, jog biokuro paklausa didėja, tačiau toks kuras visuomet bus dvigubai pigesnis nei mazutas ar dyzelinas.
Progresyvu ir tai, kad panaikinus mazuto katilus, Šilutės šilumos gamintojai nebeperka jiems tinkamo kuro iš Rusijos ar kitų valstybių, tad šilutiškių lėšos už šilumą kuria darbo vietas Lietuvoje.
Remontuojami vamzdynai ir kaminas
Bedrovė nuolat tobulina šilumos trasų vamzdynus. Galima pasidžiaugti, kad visi magistraliniai vamzdynai, kuriais šiltas vanduo teka iki skirstomųjų vamzdynų jau pakeisti bekanaliais, gerai termiškai izoliuotais vamzdynais, kurie be trukdžių tarnaus 50 metų. Dabar tokiais vamzdynais jau pakeista ir nemaža dalis skirstomųjų vamzdynų, tačiau darbų dar liko.
Anksčiau apie 25 proc. šilumos buvo prarandama senuose šilumos vamzdynuose. Naujuose vamzdynuose šilumos prarandama tik 11 proc. Dar apie 21 proc. šilumos sutaupo kondensacinis ekonomaizeris, sumontuotas šalia bendrovės didžiojo kamino.
Bendrovė jau seniai nebeteršia aplinkos sieros junginiais ir nemoka baudų, nes šilumos gamyboje nebenaudoja mazuto.
Šiuo metu galiojantys įstatymai įpareigoja šilumos gamintojus biokurą pirkti tik iš biokuro biržos „Beltpool”. Tai visoms Lietuvos šilumos gamybos įmonėms sumažino rūpesčių, o kuro pirkimo procesą padarė skaidrų.
Žymių skolų neliko
Jau daugiau nei 2 metai „Šilutės šilumos tinklai” dirba be didelių skolų už teikiamas paslaugas. Anksčiau didžiausi skolininkai buvo savivaldybės ir valstybės įmonės, dabar jos už šilumą moka laiku.
Šiuo metu apie 450 tūkst. eurų bendrovei yra skolingi privačių butų ir namų gyventojai. Tačiau iš jų apie 10 proc. jau yra ilgalaikiai skolininkai. Pasak V. Mačiulio, nėra teisinga skolų išieškojimo tvarka, kai pardavus skolininko būstą, skolos grąžinamos pirmiausia ne paslaugų teikėjams, bet bankams.
Šilutėje jau yra apie 30 renovuotų daugiabučių pastatų ir jiems reikia tik pusės anksčiau sunaudojamos šilumos. Tačiau šį nuostolį kompensuoja nauji prisijungę vartotojai: UAB „Pamario starta”, „Bikuva”, naujoji „Maxima”, naujasis Šilutės autobusų parkas, Katalikų bažnyčia, privačios sodybos.
„Šilutės šilumos tinklų” direktorius V. Mačiulis linki visiems linksmų šv. Kalėdų ir laimingai pasitikti Naujuosius metus, o įmonės kolektyvas pasirūpins, kad žiemos metu namuose būtų šilta.
Rašyti atsakymą