„Šilutės šilumos tinklai“ modernizuos Juknaičių katilinę

Juknaiciu katiline_1UAB „Šilutės šilumos tinklai“ gavo rajono savivaldybės tarybos pritarimą papildyti bendrovės 2015 – 2019 metų investicijų planą. Savivaldybės šilumos bendrovės vadovai nusprendė pakeisti Juknaičių katilinės tris nusidėvėjusius katilus – Nr. 3, 4 ir 5.

Juknaičių katilinė prieš 17 metų buvo rekonstruota iš brangiausią šilumą gaminusios elektrodinės katilinės į katilinę, naudojančią atsinaujinantį kurą. Juknaičių katilinė tuomet Šilutės rajone buvo pirmoji rekonstruota naudoti biokurą – šiaudų rulonus. Dabar norima pakeisti tris katilus, kurie jau naudojami daugiau nei po dešimtmetį.
Juknaiciu katiline
UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Vytuvis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad bendrovė, gavusi Savivaldybės tarybos investicijų plano papildymą, galės rengti projektą ES paramai gauti.
Juknaičių katilinėje iš viso yra 5 šiaudų rulonais kūrenami katilai. Juos aptarnauja 4 operatoriai, dirbantys pamainomis, slenkančiu grafiku po 12 valandų.

Juknaičiuose be katilų pakeitimo, norima automatizuoti ir katilų darbo režimų priežiūrą. Pasak bendrovės direktoriaus Vaidoto Mačiulio, modernizavus katilų valdymą jie bus efektyvesni. Operatorių skaičius nesikeis.

Operatoriai ne tik prižiūri katilinės įrangą, bet ir traktoriaus mechanizmais išvalo degėsius ir iš naujo pakrauna į pakuras šiaudų rulonus. 

Bendrovė planuoja, kad Juknaičių katilinės pertvarkymo projekto vertė bus apie 120 tūkst. Eur.